HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.05.2022 Turnaje

Úspěšné předkolo! Junioři si ve čtvrtfinále play-off zahrají se Svítkovem!

Po nepovedené nadstavbě musel výběr hostivařských juniorů podstoupit víkendové předkolo na kladenské půdě. V cestě do play-off mu stálo právě domácí Kladno, dále pardubické Autosklo a Nové Strašecí. Mužstvo z hlavního města přijelo po dlouhé době téměř v plné sestavě a nepřipouštělo si sebemenší zaváhání.

Hned na úvod skupiny B přišel ostrý střet s domácími Rysy, který se ve finále ukázal jako ten nejdůležitější. V první i druhé třetině dokázali kladenští naklonit skóre ve svůj prospěch, ale Pražané vždy zareagovali a do závěrečné patnáctiminutovky se po zásluze Ilušáka a Vaniše šlo za nerozhodného stavu 2:2. Tam se zřejmě projevily větší zkušenosti na straně hostů, protože jejich hra postupně začínala převyšovat hru soupeře, kterého se nakonec podařilo zlomit. Rozhodující trefu si připsal kanonýr Čejka, po němž definitivní tečku za snahou domácích udělal Šťastný, který tím zužitkoval skvělý výkon své formace. Hostivař tak získala první důležité body do tabulky a spokojeně mohla odjet zpět do Prahy.

Dále sobota patřila mimo extraligového utkání Kladna s Pardubicemi juniorským kláním mezi Novým Strašecí, Pardubicemi a Kladnem. Z nich vytěžili 3 body hokejbalisté Kladna i Pardubic a postupová matematika zůstávala pro neděli nerozřešená. Druhý hrací den odstartovali domácí jasným vítězstvím nad Strašecím a následně přišel na řadu další důležitý zápas hráčů Hostivaře. Tentokrát stáli v cestě odvěcí rivalové z Pardubic, ale Hostivař hodlala stvrdit postup do vyřazovacích bojů co nejdříve. Tři před předkolem speciálně vytvořené formace se v prvním utkání osvědčily a na Pardubice tak čekala stejná sestava jako na Kladno. Ani tentokrát nešli Pražané do vedení jako první, protože opět nedokázali ubránit první přesilovou hru svého soupeře. Nicméně obraz hry pak přinesl nečekaný vývoj. Hostivař postupně přetlačila Autosklo ve všech směrech a dominance se začala odrážet i ve skóre. Tři branky Pardubic byly málo a jedenáctigólový debakl, k němuž velkou měrou přispělo trio Vaniš, Kucharčík, Čejka, rozhodl o postupu Hostivaře a Kladna ještě před koncem předkola. Poslední zápas se Strašecím tak měl být pro hostivařské již pouhou formalitou.

Za deštivého odpoledne přišel na řadu závěrečný víkendový zápas, ve kterém se od Hostivaře očekávala suverénní cesta za prvním místem v tabulce. K žádnému překvapení skutečně nedošlo. Od počátku rezignovaní hráči Nového Strašecí působili zcela bezbranně a odevzdaně, jako by se jim na mokrém povrchu ani nechtělo hrát. Kvalita soupeře s sebou na nízkou úroveň stáhla i hru pražského výběru, ale výsledek i přes to začínal opět evokovat debakl. Ačkoliv utkání připomínalo spíše exhibici, pár hezkých momentů se určitě našlo a velkým bonusem byla i možnost protočit na hřišti doposud nepříliš vytížené hráče. Zápas nakonec dospěl po třech velmi podobných třetinách k další vysoké výhře favoritů 8:0.

Předkolem tak pražská Hostivař prošla bez ztráty bodu a její dominance se odrazila i v individuálních statistikách. Kanadské bodování, asistence i góly ovládl útočník Daniel Vaniš a hned za ním se v uvedených kategoriích umístili Kucharčík s Čejkou a Hrochem. Z druhého místa se do play-off dostalo domácí Kladno a čtvrtfinálovou osmičku uzavřeli berounští Kelti a hradečtí Piráti ze souběžně hrané skupiny C. Hostivařský celek ve čtvrtfinále narazí na pardubický Svítkov, do kterého se vydá již tuto sobotu, aby udělal první krok v cestě za vytouženým titulem juniorského mistra republiky.

Redakce

 
 

Dorost mladšího soupeře z Kyjova nešetřil! Body zůstaly v Hostivaři!

20.3.2023

Hostivař na vítězné vlně! Sběru Šneků vládl sedmibodový Čejka!

18.3.2023

B tým po druhé v sezóně padl na Kladně! Přední příčky tabulky se mu tak vzdalují!

16.3.2023

A tým v sobotu přivítá na svém hřišti Dobřany! Naváže na výhru z posledního zápasu?

16.3.2023

Partneři klubu