HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.05.2024 Preview

První extraligové finále v historii klubu je tu! Hostivař vyzve šestinásobného mistra!

Hostivařský A tým nastoupí v sobotním dopoledni ke svému prvnímu extraligovému finále! V něm se potká s týmem, který posledních sedm let vždy postoupil do této závěrečné fáze sezony a hned šestkrát za sebou tuto soutěž vyhrál. Je to tým Kert Parku Praha! Pražské derby slibuje tu letos nejlepší a největší hokejbalovou bitvu, která odstartuje už tento víkend!

Kert Park Praha se v letošní základní části CROSSDOCK Extraligy hokejbalu umístil na 3. místě se ziskem 53 bodů. Kert Park odstartoval svojí cestu v play-off ve čtvrtfinále proti Letohradu. S ním si po třech výhrách 8:3, 5:3 a 4:3 postoupil v nejkratší možné době do semifinále. V něm se potkal s Pardubickým Svítkovem a tato série musela být rozhodnuta až v posledním možném pátém duelu. V něm Kert Park porazil východočechy 4:3 po prodloužení a po sedmé v řadě tak postoupil do Extraligového finále. Nejproduktivnějším hráčem v základní části byl útočník Dalimil Zvonek, který za 16 utkání nasbíral celkem 31 kanadských bodů za dvacet branek a jedenáct asistencí. Stejný hráč zároveň vede i produktivitu v play-off. Dalimil Zvonek nasbíral dosud 14 kanadských bodů za šest branek a osm asistencí.

Hostivař postoupila do svého třetího extraligového play-off z 1. místa se ziskem 57 bodů. Její cesta do extraligového finále odstartovala čtvrtfinálovou sérii proti Karviné, kterou ve čtyřech zápasech dokázala vyřadit a postoupit do semifinále. V něm narazila mna tým Pardubic, který loni vystavili Hostivaři zařídili brzký konec sezony ve čtvrtfinále. Tentokrát ale podobný konec zařídila Hostivař Pardubicím a po výsledcích 4:1, 6:0 a 3:2 po prodloužení postoupila poprvé ve své klubové historii do Extraligového finále! Nejproduktivnějším hráčem jak v základní části, tak v play-off je útočník Jan Čejka! Na svém kontě v play-off má doposud 17 kanadských bodů za sedm branek a deset asistencí. Je zároveň nejproduktivnějším hráčem celé soutěže v základní části a zatím i v play-off.

Poslední vzájemný zápas mezi Hostivaří a Kert Parkem se odehrál naposledy na začátku jarní části, kdy Hostivař doma porazila svého rivala výsledkem 4:1!

Extraligové finále odstartuje již tento víkend na Hostivařském hřišti! První utkání se odehraje v sobotu 25. května se startem v 11:00. Druhý zápas se odehraje v neděli 26. května rovněž od 11:00. Dorazte tedy podpořit Hostivař v boji o titul hokejbalového mistra České republiky!

Redakce

 
 

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Nejlepším hráčem mládeže byl pro sezónu 2023/2024 vyhlášen Petr Lehner!

28.6.2024

Partneři klubu