HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
25.09.2024 Turnaje

Přípravka zahájila sezónu domácím turnajem! Slavila dvě výhry!

Po dlouhé letní pauze se nám opět vrátil hokejbalový kolotoč, který naše hráče a hráčky zavál hned v úvodu na naše domácí hostivařské hřiště, aby jsme mohli přítomným rodičům ukázat zase trochu toho hokejbalového umu.

Kromě dvou hostivařských týmů se turnaje zúčastnily dva týmy rysů z Kladna a berounských Keltů. Domácí tým jsme nejprve rozdělili na bílý (ročníkově zkušenější) tým a modrý, který tvořili borci, jenž ještě před prázdninami váleli za mini přípravku, doplněni stabilními členy minipřípravky Kubou Ch. a Tomem Z.

Oba hostivařské týmy se nejprve postavily bojovným Keltům, kdy si lépe vedl modrý tým a po zásluze zvítězil, zatímco bílý v utkání s druhým berounským výběrem tahal za kratší konec. Následně byl pro oba výběry nad jejich síly výběr jak modrých, tak bílých rysů a to i v obou odvetách. Naopak odvetu s Kelty, u které jsme se se soupeřem domluvili, že ji odehrajeme na jeden zápas a každý náš tým odehraje poločas, jsme byli šťastnějšími my a připsali si tak zaslouženou výhru.

Komentář trenéra Bílý tým (Petr Chýle) - Turnaj nám bohužel výsledkově moc nevyšel a soupeři byli nad naše síly. Dopláceli jsme na minimum střel při zápase a v posledních utkáních i trochu na fyzičku. Nicméně nevěšíme hlavy, víme co zlepšovat a o nápravu se pokusíme hned o následujícím víkendu, kdy se opět představíme doma.

Komentář trenéra Modrý tým (Vladimír Zavadil) - Modrý tým složený z mladších hráčů hostivařské přípravky posílený o dva "mini" přípravkáře a jednoho nováčka nastoupil do prvního turnaje velmi sebevědomě. Tým Keltů přehrával rychlou hrou a díky Jakubovi Stoulilovi, který stihl hattrick ještě do poločasu, vyhrál vysoko 7:1. V dalším utkání Hostíci nastoupili proti Kladnu. Kladenští hokejbalisté předváděli velmi dobrou hru, ale zejména díky naší kvalitní obraně se nám dařilo držet stav 2:2 až do poloviny druhého poločasu. Bohužel se v závěru přihodilo několik bolestivých zranění, k tomu začala docházet energie, a tak nakonec podlehli Kladnu po velmi sympatickém výkonu 2:4. V celém turnaji modří zaznamenali dvě výhry a dvě prohry. Po celý turnaj předváděli pohledný aktivní hokejbal, který, doufejme, budou během nadcházejících sezón ještě vylepšovat.

Mikropřípravka si zahrála na úvod října s malými Kelty!