27.06.2023 Turnaje

Přípravka vybojovala na turnaji v Pardubicích bronz!

Starší hostivařská přípravka opět v závěru sezóny využila pozvánky na turnaj do Pardubic, které přivítali hned deset účastnících se týmů, převážně z východních Čech.

Organizátoři turnaje se vytasili i s novinkami v podobě allstars soutěží a děti se tak utkaly v přesnosti a tvrdosti střelby. Součástí opět byla i snaha podpořit finančně Elišku, a to jak díky startovnému, tak i osobním příspěvkem každého návštěvníka. Je dobře, že se turnaje mládeže organizují i s cílem finančně podpořit osoby, které to potřebují.

Kluci Hostivaře odjížděli na turnaj v silné sestavě s očekáváním, že předvedou na turnaji kombinační hokejbal, který předváděli po celou sezónu na všech turnajích.

V prvním zápase Hostivaři nepřálo zejména počasí, kdy hřiště bylo ještě vlhké a klouzalo, což znemožňovalo snahu o kombinaci. V zápase jsme brzy prohrávali 0:2, ještě do konce první půle jsme ale snížili díky nájezdu, který proměnil David Lukáš Strapina. Do druhé půle jsme vstoupili i díky stále kluzkému terénu s taktikou rychleji přesouvat míček mezi bekem a útočníky. Převaha na hřišti se brzy projevila vyrovnáním! Poslední minuty jsme soupeře uzamkli před bránou a zahrnuli několika střelami. Bohužel všechny střely Péti Procházky byly zablokovány a zápas tak skončil 2:2!

HBC Hostivař - HBC Pardubice černí 2:2

Góly: Strapina, Slonek

Do druhého utkání jsme vstoupili s cílem zvítězit a snažili jsme již o kombinační hokejbal. Emočně napjatý zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce a těsně zvítězili.

HBC Hostivař - HBC Pardubice bílí 2:1

Goly: Slonek, Krejčík

Ve třetím utkání nastoupil do brány novic Matěj Šťastný. Zápas jsme hráli proti mladším Rebelům, které pravidelně celou sezónu s přehledem porážíme. Cílem bylo, aby se Matěj rozchytal a aby se kluci po emočním dvojzápase s Pardubicemi rozehráli ještě více do kombinace.

HBC Hostivař - SK Rebel Praha bílá 7:1

Góly: 2x Krejčík, Smejkal, Hořák, Kubát, Procházka, Vrábel

Do posledního zápasu jsme vstupovali s informací, že již máme jistý postup do semifinále minimálně z druhého místa. Cílem ale bylo utkání vyhrát a skupinu ovládnout. Zápas byl velmi vyrovnaný, kombinační, napínavý až do konce. Hostivař pro první místo ve skupině potřebovala Přelouč porazit. Po většinu zápasu jsme vedli, výborně chytal Matěj Šťastný, bohužel šest sekund před koncem přišlo nahození vzduchem od beka Přelouče. Útočník Jestřábů tečoval míč ze vzduchu, bylo srovnáno a zápas skončil remízou 2:2! Do semifinále jsme postoupili ze druhého místa ve skupině a soupeřem byl bílý tým Pardubic.

HBC Hostivař - Jestřábi Přelouč 2:2

Góly: Krejčík 2x

Do semifinále jsme vstupovali s chutí vyhrát. Do brány se možná pro někoho překvapivě postavil začínající Matěj, ale vzhledem k jeho výkonu z posledního zápasu ve skupině se zase o takové překvapení nejednalo. Bohužel zápas pro nás začal smolně a po prvních minutách jsme rychle prohrávali 0:3. Někteří kluci začali rychle ztrácet koncentraci a přestávali věřit ve výhru. Ještě do půle jsme měli možnost snížit skóre, bohužel tentokrát David Lukáš Strapina trestné střílení neproměnil. Ranař Petr Procházka ale poté dvěma góly snížil a zápas hned dostal nový náboj. Bohužel ke konci zápasu jsme inkasovali smolný gól, kdy gólman Matěj ležel na zemi, míč měl nepřehledně u vyrážečky a díky tlaku hráčů Pardubic se nějakým způsobem dostal do brány. Minutu před koncem zápasu přišel oddechový čas a zkusili jsme hru bez brankáře. Celou dobu jsme soupeře nepustili k míči, k úpravě skóre už ale nedošlo. Soupeř zaslouženě postoupil do finále a turnaj nakonec vyhrál.

HBC Hostivař - HBC Pardubice bílá 2:4

Góly: Procházka 2x

V zápase o medaile nás čekala Přelouč, se kterou jsme v základní skupině smolně remizovali. Do brány jsme postavili Jirku, protože Matěj chytal tři zápasy "v řadě", z toho dva velice těžké. Zápas byl stejně jako ve skupině vyrovnaný, větší změnou byly trošku emoce, neboť v zápase šlo již o medaili a emoce zkrátka k play off patří. V zápase jsme celou dobu vedli a soupeř dotahoval. Ještě ke konci zápasu jsme vedli 3:2, bohužel opět naše špatná koncentrace na konci zápasu umožnila v posledních minutách soupeři vyrovnat. Zápas šel do prodloužení s náhlou smrtí. Kluci byli již dost unavení a proto jsme vsadili vše na rychlé ukončení. Střela od beka nebo rychlá kombinace útočníků...? Zápas zahájila trojice Séba, Péťa a pro změnu David Smejkal. Séba s Davidem po vzájemné souhře rozhodli hned v prvním minutě prodloužení a Hostivař se tak mohla radovat z bronzových medailí.

HBC Hostivař - Jestřábi Přelouč 4:3 pp.

Góly: 2x Smejkal, Kubát, Krejčík

Lukáš Strapina (trenér týmu) - Pro kluky to byl náročný turnaj, kde se museli vypořádat ze začátku s kluzkým povrchem, rozporuplným výkonem sudího, a přestože jsme střídali poprvé v sezóně pravidelně dva gólmany, tak jsme se rozehráli do kombinačního hokejbalu a třešničkou na dortu bylo třetí místo z deseti účastníků, cena pro nejtvrdšího střelce a zkušenost, že můžeme vyhrát i se dvěma gólmany, kterým tým věří a bojuje za ně. Velké díky našim fanouškům za celoroční podporu.

Hráč turnaje za HBC Hostivař: Matěj Šťastný

ALLSTARS SOUTĚŽE

1.místo na turnaji: Petr Procházka (HBC Hostivař) 104 km/h

2. místo: Sebastian Krejčík (HBC Hostivař) 100 km/h

Sestava Hostivaře na turnaji: Absolon, Šťastný - Strapina, Procházka, Hořák - Slonek, Vrábel, Kubát, Krejčík, Smejkal

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!