HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.02.2020 Turnaje

Přípravka se současně vydala do Kralup a Plzně!

Hostivařská přípravka si svoji zimní přípravu o uplynulém víkendu zpestřila hned dvojicí turnajů. To umožnilo trenérům zapojit do hry celý kádr. Polovina hráčů vyrazila hájit modro žluté barvy do Kralup, druhá část pak odjela bojovat do Plzně.

Turnaj v krásné plzeňské hale nabídl možnost srovnání s méně známými týmy mimo region. Mladí Hostíci se tak postupně utkali s týmy z Blatné, Blovic, Plzně, Pardubic a s dobře známými Kelty z Berouna. V prvních dvou zápasech doslova excelovala ofenziva hráčů z Hostivaře, když nejprve Datly z Blatné a posléze i Inter Blovice hostivařští jasně přehráli. Silnější soupeři ale již čekali za rohem. Hned s tím následujícím, domácími Mečouny z Plzně, svedli hostivařští hráči pravděpodobně nejhezčí zápas nejen tohoto turnaje, ale pravděpodobně i celé sezóny. Hra měla tempo, šance se střídaly na obou stranách, hráči obou mužstev bojovali o každý míček. Domácí Plzeň se v prvních minutách dostala do dvoubrankového vedení, ale ještě před pauzou dokázala Hostivař srovnat na 2-2. Stejný scénář se opakoval i ve druhém dějství. Hostivař dokázala vyrovnat na 4-4 a několika šancemi těsně před koncem dokonce sahala po vítězství. Utkání ale nakonec musela rozhodnout trestná střílení a v těch byli úspěšnější Mečouni. Obě mužstva si pak zaslouženě užila ovací zaplněných tribun. Po krátké pauze nastoupili hostivařští k dalšímu těžkému utkání, kdy se proti nim postavilo mužstvo Keltů z Berouna. Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři se hostivařští prezentovali dobrým pohybem, velmi slušnou kombinační hrou a častou střelbou. Po většinu zápasu byli hráči z Prahy lepším týmem a zaslouženě zvítězili 5 - 4. V posledním utkání turnaje se Hostivaři postavili hráči Autoskla Pardubice. Soupeř byl od začátku lepší, hostivařské přehrával technicky i fyzicky a na hostivařských hráčích se pomalu, ale jistě, začala projevovat únava. Nejen ta fyzická, ale zvláště na některých jedincích i psychická. Konečný výsledek 1-8 z pohledu Hostivaře byl odpovídajícím vyjádřením rozložení sil na hřišti. I přes závěrečnou prohru si hostivařští hráči odvezli z turnaje kladnou bilanci a zejména dobrý pocit z povedených vystoupení, což ocenili i početní příznivci jejich týmu v ochozech.

Mladší a méně zkušený tým měl do kralupské haly sice kratší cestu, ale potkal srovnatelně silné soupeře, jako starší kamarádi v Plzni. Rozpis turnaje hostivařským příliš nepřál a potkali nejsilnější soupeře, kteří byly na turnaji k mání. To se projevilo i na výsledcích a klukům se nepodařilo ani v jednom zápase bodovat. Nejblíže úspěchu byli hostivařští hned v prvním zápase s Kert Parkem, když až do úplného závěru drželi vyrovnaný stav, než se soupeři podařilo jedinkrát za celý zápas překonat skvěle chytajícího Dominika Slavíka. V dalších zápasech proti modrým Rebelům, Keltům a modrému Kladnu byla kvalita přeci jenom na straně soupeřů, kteří disponovali dvojicí až trojicí fyzicky i herně vyspělých hráčů, na které se nepodařilo najít protizbraň. Z Kralup jsme tedy odjeli bez výhry a se silně negativní gólovou bilancí. Premiéru v soutěžním hokejbalu si na tomto turnaji odbyl teprve osmiletý Adam Bartoš.


Komentář trenéra (Jiří Vaniš):
Turnaj v Plzni hodnotíme vesměs velmi pozitivně, zcela jistě patřil k tomu nejlepšímu, co jsme doposud v sezóně předvedli. Kluci byli od začátku natěšeni a bylo vidět, že se turnaje nepřijeli jen zúčastnit. Nad soupeři jsme většinou vyčnívali pohybem, všichni kluci se snažili hrát s míčkem na hokejce a začala se objevovat i smysluplná kombinace. To jsou všechno věci, na kterých se dá stavět a na kterých budeme i nadále pracovat v tréninku.

Komentář trenéra (Aleš Kvasnička):
I já hodnotím turnaj v Plzni jako jeden z nejlepších co kluci zatím odehráli. Bojovnost, nasazení a místy i herní kvalita to vše zdobilo kluky po celý turnaj. A nebýt posledního zápasu, bylo to super i výsledkově.

Komentář trenéra (Borek Coufal):

I přes nevalné výsledky jsem s turnajem v Kralupech spokojený. Kluci turnaj odmakali na 100% a bylo vidět, že už se na zápasy těšili. Potkali jsme však velmi silné soupeře, snad s výjimkou Kertu v prvním zápase. Soupeři vždy disponovali několika hráči, kteří byli jak fyzicky, tak výkonnostně někde jinde a bylo velmi těžké je vůbec oddělit od míčku či alespoň doběhnout. Moc nás neposlouchal míček, ale to je v této fázi sezóny, kdy trénujeme převážně bez hokejek, každý rok stejné. I proto tyto zimní turnaje bereme spíše jako zpestření náročné zimní přípravy.

Redakce

 
 

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

3.8.2020

A tým vstoupí do letní přípravy! V Mostu se utká proti výběru Masters ČR!

31.7.2020

Mladší žáci B - „Nová sezóna přináší pro každého z nás novou výzvu", říká trenér Jiří Vaniš!

29.7.2020

„Nikdy jsem neměl malé sebevědomí, naším cílem musí být play-off", říká Jan Čejka!

27.7.2020

Partneři klubu