HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.12.2019 Aktuální zprávy

Přípravka odehrála během podzimu sedm turnajů!

Přípravka během podzimu odehrála hned sedm turnajů! Pět akcí ji čekalo v našem regionu Střed, v rámci přeboru, jednou ale přípravkáři vyrazili i na návštěvu do východočeského regionu, konkrétně do Svítkova. A posledním z turnajů byl domácí turnaj Komáček, na který dorazila ještě dvojice týmů z Proseka!

Podzimní část přípravkové kategorie ze široka zhodnotili trenéři Jiří Vaniš a Borek Coufal: „Do všech turnajů na malé hřiště se nám podařilo postavit dva týmy. Pouze u prvního turnaje v září, to bylo s určitými problémy kvůli nemocem, ale s pomocí minipřípravky se to nakonec podařilo. Od tohoto turnaje už byla docházka po celý zbytek podzimu velmi dobrá a na trénincích se vždy scházelo 16-20 hráčů. Stejně tak na turnajích", říká Borek Coufal.

Jinak jsme ale jako trenéři při hodnocení podzimní části poměrně velmi rozpolceni, pokračuje tentokrát Jiří Vaniš. Povedené letní soustředění nás navnadilo na další měsíce, nicméně již velmi brzy se ukázalo, že naše představy se v řadě případů moc nepotkávali s realitou. Podzimní část tak byla z našeho pohledu jako na horské dráze. V žádném případě nemluvíme, a ještě dlouho nebudeme mluvit, o výsledcích, ale o kázni, tréninkovém nasazení, zaujetí pro hru a týmovosti. A právě v těchto oblastech vidíme největší rezervy našeho týmu. Nikdy dopředu nevíme, co nás na tréninku nebo turnaji čeká a často se nám ani nedaří z pozice trenérů kluky srovnat tak, aby fungovali jak mají. V tréninku se soustředíme především na rozvoj individuálních dovedností a velký důraz klademe na rozvoj všeobecných pohybových dovedností. Máme radost, že na většině z kluků jsou vidět určité pokroky, ale mrzí nás, že tyto by mohly být daleko rychlejší, pokud bychom se tak často nemuseli potýkat s výše uvedenými neduhy. Poslední turnaj v Kralupech nám ale ukázal, že námi nastoupená cesta může mít úspěch a do zimní přípravy rozhodně nastoupíme dobře naladěni. Snad i naši svěřenci...", zakončuje v pozitivním duchu tradičně náročný trenér, který se v Hostivaři věnuje i juniorům.

Jeho slova doplnil i druhý z trenérů, Borek Coufal, který poodhalil výhled na druhou část sezóny. „Na jaře bude mít přípravka opět napilno. Čeká na ni slušná porce hned osmi turnajů. Dva z nich budou mimo region - v únoru halový turnaj v Plzni a v květnu dvoudenní svazová akce Mixle Pixle, v nám ze soustředění dobře známé, Světlé nad Sázavou."

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu