HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
24.11.2019 Turnaje

Přípravka Hostivaře vyrazila k turnaji do Svítkova!

Přesně po roce si hostivařská přípravka zopakovala výjezd do Pardubic - Svítkova na turnaj východočeského přeboru přípravek. Hrálo se na celé hřiště a každý zúčastněný tým odehrál 4 zápasy na 2 x 10 minut.

V prvním zápase proto bílému týmu pardubického Autoskla uběhla sotva minuta hry a Dominik Slavík poprvé lovil míček z své sítě. Na tento gól jsme ještě dokázali reagovat, stejně jako na druhý gól Pardubických a poločasové skóre 2:2 vzbuzovalo určitou naději. Tu však pardubičtí čtyřmi góly rychle uhasili. Nám se podařilo již pouze korigovat na konečných 3:7.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti Ježkům z Heřmanova Městce odhodlaní ukázat všem přihlížejícím, že jsme nepřijeli takovou dálku jenom na výlet. Neustále jsme se tlačili do útoku a pravidelně ostřelovali soupeřovu branku. Nutno spravedlivě dodat, že jsme si neodpustili nějaké to okénko v obraně a ani Dominik se v brance určitě nenudil. Nicméně branka v soupeřově síti ne a ne přijít. Až minutu a půl před koncem zápasu se nám podařilo překonat kouzlo brankáře Šulce. Šťastným střelcem byl Vojta Coufal po nahrávce Matěje Havlíka. Stav 1:0 se nám podařilo udržet až do konce zápasu a Dominik Slavík si tak připsal první samostatně vychytanou nulu při hře na celé hřiště.

Základní skupinu jsme tedy zakončili na druhém místě a bez odpočinku jsme nastoupili proti vítězi druhé skupiny, Kometě z Poličky. Stále plni euforie jsme na soupeře vlétli od prvního střídání a soupeř se nestačil divit. Podařilo se nám rychle dostat do vedení 2:0. Nadšení trochu zchladilo soupeřovo snížení po chybě při střídání, nicméně krátce po přestávce jsme měli dvoubrankové vedení zpět. Bohužel nám začaly evidentně docházet síly. Soupeř během jediného střídání vyrovnal a začínalo se znovu. Byl to bohužel opět soupeř, který se dostal vedení. Přípravka z Hostivaře má však v týmu i bojovníky a v předposlední minutě zápasu se podařilo Mikuláši Vanišovi vyrovnat. To však hostivařským nestačilo a speciální sestava se čtyřmi útočníky se nadále ze všech sil snažila zvrátit vyrovnaný zápas na svoji stranu. To se bohužel i přes několik velkých šancí nepodařilo a zápas skončil, vzhledem k průběhu zápasu, zaslouženou remízou 4:4. Kuba Novotný v tomto zápase vstřelil svůj první gól v Hostivaři při hře na celé hřiště.

Po téměř dvouhodinové přestávce vyplněné převážně mastěním her na mobilních telefonech jsme nastoupili proti domácím Svítkov Stars. A než jsme si zase uvědomili, že jsme na hokejbalovém turnaji, prohrávali jsme 0:2. Tento stav se nám podařilo dvěma rychlými zásahy srovnat. Nicméně pouhých 7 vteřin po našem vyrovnání se soupeři podařilo dostat těsně před koncem prvního poločasu opět do vedení. Ve druhé polovině zápasu už nám rychle docházeli síly. Rychlý a běhavý soupeř ostřeloval Dominikovu branku ze všech pozic a dvě z těchto střel si bohužel našly cestu až za jeho záda. Na soupeřovo dvoubrankové vedení jsme ještě dokázali zareagovat. V době kdy trenéři spřádali plány na závěrečnou hru bez brankáře, se však soupeři podařilo opět skórovat a zápas skončil další naší prohrou, tentokrát 3:5.

Ve Svítkově jsme tedy žádnou velkou díru do světa neudělali, ale ostudu určitě také ne. Za jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry si kluci na památku odvezli medaile za účast v podzimní části východočeského přeboru, která tímto turnajem skončila. Našim klukům však podzimní část sezóny ještě nekončí. Již za dva týdny půjdou kluci do akce znovu. Tentokrát v kralupské hale.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Vítané zpestření sezóny. Do Svítkova jezdíme rádi. Utkáme se se soupeři, které běžně nepotkáváme a navíc si opět procvičíme hru na velké hřiště. Kluci bojovali a snažili se, ale zastávali jsme rychlostně a opět jsme nevydrželi běžecky celý turnaj. Což je určitě k zamyšlení, jelikož jsme měli nejpočetnější tým na turnaji. Moc nás dnes neposlouchal míček při snaze o přihrávky, ale na druhou stranu jsme vstřelili několik krásných gólů.

Redakce

 
 

V dalším vyrovnaném duelu mladší žáci těsně přehráli Liberec!

3.6.2020

Ve skvělém žákovském duelu nestačila Hostivař těsně na Most!

3.6.2020

Starší žáci opět s výhrou! Tentokrát proti Kovu!

2.6.2020

Srovnání stavu v poslední minutě nestačilo! B tým podlehl v prodloužení!

1.6.2020

Partneři klubu