24.11.2019 Turnaje

Přípravka Hostivaře vyrazila k turnaji do Svítkova!

Přesně po roce si hostivařská přípravka zopakovala výjezd do Pardubic - Svítkova na turnaj východočeského přeboru přípravek. Hrálo se na celé hřiště a každý zúčastněný tým odehrál 4 zápasy na 2 x 10 minut.

V prvním zápase proto bílému týmu pardubického Autoskla uběhla sotva minuta hry a Dominik Slavík poprvé lovil míček z své sítě. Na tento gól jsme ještě dokázali reagovat, stejně jako na druhý gól Pardubických a poločasové skóre 2:2 vzbuzovalo určitou naději. Tu však pardubičtí čtyřmi góly rychle uhasili. Nám se podařilo již pouze korigovat na konečných 3:7.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti Ježkům z Heřmanova Městce odhodlaní ukázat všem přihlížejícím, že jsme nepřijeli takovou dálku jenom na výlet. Neustále jsme se tlačili do útoku a pravidelně ostřelovali soupeřovu branku. Nutno spravedlivě dodat, že jsme si neodpustili nějaké to okénko v obraně a ani Dominik se v brance určitě nenudil. Nicméně branka v soupeřově síti ne a ne přijít. Až minutu a půl před koncem zápasu se nám podařilo překonat kouzlo brankáře Šulce. Šťastným střelcem byl Vojta Coufal po nahrávce Matěje Havlíka. Stav 1:0 se nám podařilo udržet až do konce zápasu a Dominik Slavík si tak připsal první samostatně vychytanou nulu při hře na celé hřiště.

Základní skupinu jsme tedy zakončili na druhém místě a bez odpočinku jsme nastoupili proti vítězi druhé skupiny, Kometě z Poličky. Stále plni euforie jsme na soupeře vlétli od prvního střídání a soupeř se nestačil divit. Podařilo se nám rychle dostat do vedení 2:0. Nadšení trochu zchladilo soupeřovo snížení po chybě při střídání, nicméně krátce po přestávce jsme měli dvoubrankové vedení zpět. Bohužel nám začaly evidentně docházet síly. Soupeř během jediného střídání vyrovnal a začínalo se znovu. Byl to bohužel opět soupeř, který se dostal vedení. Přípravka z Hostivaře má však v týmu i bojovníky a v předposlední minutě zápasu se podařilo Mikuláši Vanišovi vyrovnat. To však hostivařským nestačilo a speciální sestava se čtyřmi útočníky se nadále ze všech sil snažila zvrátit vyrovnaný zápas na svoji stranu. To se bohužel i přes několik velkých šancí nepodařilo a zápas skončil, vzhledem k průběhu zápasu, zaslouženou remízou 4:4. Kuba Novotný v tomto zápase vstřelil svůj první gól v Hostivaři při hře na celé hřiště.

Po téměř dvouhodinové přestávce vyplněné převážně mastěním her na mobilních telefonech jsme nastoupili proti domácím Svítkov Stars. A než jsme si zase uvědomili, že jsme na hokejbalovém turnaji, prohrávali jsme 0:2. Tento stav se nám podařilo dvěma rychlými zásahy srovnat. Nicméně pouhých 7 vteřin po našem vyrovnání se soupeři podařilo dostat těsně před koncem prvního poločasu opět do vedení. Ve druhé polovině zápasu už nám rychle docházeli síly. Rychlý a běhavý soupeř ostřeloval Dominikovu branku ze všech pozic a dvě z těchto střel si bohužel našly cestu až za jeho záda. Na soupeřovo dvoubrankové vedení jsme ještě dokázali zareagovat. V době kdy trenéři spřádali plány na závěrečnou hru bez brankáře, se však soupeři podařilo opět skórovat a zápas skončil další naší prohrou, tentokrát 3:5.

Ve Svítkově jsme tedy žádnou velkou díru do světa neudělali, ale ostudu určitě také ne. Za jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry si kluci na památku odvezli medaile za účast v podzimní části východočeského přeboru, která tímto turnajem skončila. Našim klukům však podzimní část sezóny ještě nekončí. Již za dva týdny půjdou kluci do akce znovu. Tentokrát v kralupské hale.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Vítané zpestření sezóny. Do Svítkova jezdíme rádi. Utkáme se se soupeři, které běžně nepotkáváme a navíc si opět procvičíme hru na velké hřiště. Kluci bojovali a snažili se, ale zastávali jsme rychlostně a opět jsme nevydrželi běžecky celý turnaj. Což je určitě k zamyšlení, jelikož jsme měli nejpočetnější tým na turnaji. Moc nás dnes neposlouchal míček při snaze o přihrávky, ale na druhou stranu jsme vstřelili několik krásných gólů.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!