HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.07.2024 Aktuální zprávy

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

V úvodu července se v Žilině konalo Mistrovství světa juniorů, konkrétně kategorií do 16 a do 18 let. Hostivař měla v dvojici mladších výběrů kvartet zástupců, v týmu do 18 let pak dostal příležitost Michal Mikšovský.

Týmy U16 vstoupily do šampionátu vzájemným utkáním a právě výhra červených posunula v dalších dnech tým do souboje o třetí místo. Druhý výběr čekal v závěru souboj o páté místo s Maďarskem. To zvládl a obsadil páté místo, červený tým ale v souboji o bronz nestačil na Ameriku a šestnáctka se vrátila z Žiliny bez medaile.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Kanada

2. Slovensko

3. USA

4. Česká republika "Red"

5. Česká republika "White"

6. Maďarsko

ČR U16 Červení / Filip Hradil, Adam Votava

ČR U16 Bílí / Adam Michek, Matěj Havlík

KOMENTÁŘE HRÁČŮ

Adam Votava (červený tým): Mám z toho takové smíšené pocity. Zkušenost z těchto akcí je vždy neuvěřitelná, poznáme nový styl hry, nové tváře, nové kamarády. Je mi ale líto, že jsme skončili tak jak jsme skončili. Jak ale řekl náš trenérský štáb, kdo nikdy neprohraje, nikam se neposune. Prohra s Amerikou nás ne že posunula, ale určitě nám dala další zkušenosti do budoucna.

Adam Michek (bílý tým): Mistrovství se mi líbilo, cením si své účasti, ale mé výkony určitě mohly být lepší. Týmově jsme předvedli dobrý výkon, měli jsme ale na víc. Skvělý byl kolektiv, táhli jsme za jeden provaz, což se nejvíc projevilo v utkání s USA, kterou jsme dokázali porazit.

To osmnáctka byla v utkání o třetí místo úspěšnější a domácí Slovensko porazila po boji 6:4!

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Kanada

2. USA

3. Česká republika

4. Slovensko

5. Švýcarsko

6. Velká Británie

ČR U18 / Michal Mikšovský

Michal Mikšovský (U18): Mistrovství na Slovensku se mi líbilo. Co se týká průběhu, tak bohužel se nám nepovedly dva zápasy a to nás stálo šanci hrát o titul. Zápas o bronz jsme si pak zkomplikovali svými vyloučeními, ale nakonec skončil vítězně pro nás a přivezli jsme do Česka bronzové medaile.

Na Slovensku se představil i výběr dívek do 18 let a Hostivař zde reprezentovala, ve dvojutkání s domácím týmem, Anna Dvořáková.

Stejný program měl i tým kluků do 14 let a do Žiliny se z Hostivaře vydalo trio Tomáš Jeřábek, Vojtěch Coufal a Dan Zimarev.

Redakce

 
 

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Nejlepším hráčem mládeže byl pro sezónu 2023/2024 vyhlášen Petr Lehner!

28.6.2024

Partneři klubu