17.01.2023 Mladší žáci

Mladší žáci vítězem Svitavského poháru! Coufal nejlepším střelcem turnaje!

V neděli 15.ledna využili mladší žáci pozvánku z regionu východ a zúčastnili se Svitavského poháru v místní pěkné hokejovo-hokejbalové hale. Čekala je čtveřice soupeřů. Hradec Králové, se kterým se letošní ročníky mladších žáků utkali naposledy v minipřípravce. Dalšími soupeři byli SHC Opava, Eagles Brno a domácí Sršni Svitavy. Vše týmy, se kterými se mladší žáci Hostivaře ještě nikdy neutkali.

Sraz ke společné cestě mikrobusem byl už v 6 hodin ráno, nicméně už od odjezdu panovala v mikrobusu dobrá nálada. Tým neodjížděl do Svitav zcela kompletní, když především obranné řady v týdnu před turnajem silně prořídly. Mladší žáci však disponují širokým kádrem a bez problémů naplnili tři kompletní formace. Na rozdíl od všech soupeřů, kteří nastupovali v počtu 10-12 hráčů.

První zápas proti Pirátům z Hradce sliboval vyrovnaný boj a to se od začátku potvrdilo. Hostivař sice velmi rychle prohrávala, ale podobně rychle se góly Dlouhého a Coufala dostala do vedení. Soupeř však dokázal do přestávky (zápasy se hrály na 2x12 minut) vyrovnat. Vyrovnaný boj pokračoval i po přestávce, góly ale padaly již pouze do hradecké sítě i zásluhou výborně chytajícího Slavíka. Postupně se trefili Coufal, Kocmánek a 18 vteřin před koncem pečetil do prázdné branky svým třetím gólem v zápase Coufal. Hostivařští tak zapsali první výhru na turnaji v poměru 5:2.

Druhý zápas proti Eagles Brno sliboval další vyrovnaný souboj, což se beze zbytku naplnilo. Hostivař opět zaspala začátek, když inkasovala hned v 15. vteřině. Dvěma góly Kvasničky však dokázala, podobně jako proti Hradci, skóre otočit skóre ve svůj prospěch. Těsně před koncem první poloviny však přišla chyba při vlastní přesilovce, kterou soupeř dokázal bez milosti potrestat. V druhé polovině se hostivařští usadili převážně v útočném pásmu, kde usilovně ostřelovali branku soupeře. Většina střel však končila buď mimo branku nebo na její konstrukci. Soupeř však nadále hrozil nebezpečnými brejky, takže ani Slavík se rozhodně nenudil a několikrát tým skvělými zákroky podržel. Zápas tedy nakonec skončil nerozhodně 2:2 s tím, že o konečném pořadí rozhodnou další výsledky obou týmů.

Ve třetím zápase čekali na Hostivař domácí Sršni, kteří celý turnaj odehráli převážně s hráči přípravky. Hostivařští tentokrát předvedli raketový úvod, když se hned v šesté vteřině trefil Kvasnička a ještě během prvního střídání zvýšil Coufal. Za necelé 2 další minuty už to bylo po brankách Dlouhého, Holého a Svobody 5:0 a o vítězi zápasu nebylo pochyb. Do druhé poloviny Hostivař promíchala sestavu, kdy se ze všech obránců stali útočníci atd. I přes tento tah branky v síti domácích nadále přibývaly až na konečné skóre 11:0. Hattricky v tomto utkání zaznamenali Svoboda a Coufal a Slavík zaznamenal první vychytanou nulu na tomto turnaji.

Před zápasem s Opavou dokázal Hradec Králové remizovat s Brnem. Hostivaři tedy k vítězství na turnaji stačila jakákoliv výhra nad Opavou, což bylo považováno za samozřejmost, vzhledem k tomu, že opavští prohráli všechny dosavadní zápasy. Hostivař šla opět velmi rychle do vedení zásluhou Coufala. Poté se však dlouho nedokázala, i přes drtivou převahu, gólově prosadit. Uklidňující druhý gól vstřelil až v osmé minutě opět Coufal a odstartoval tak další brankostroj. Za poločasového vedení 5:0 opět došlo k promíchání útočných a obranných řad, což se samozřejmě projevilo na organizaci hry. I přes to se hostivařští trefili ještě čtyřikrát až na konečné skóre 9:0 a radost z vítězného turnaje mohla vypuknout naplno.

Na veselou cestu zpět si hostivařští do mikrobusu tedy přibalili pěkný pohár za vítězství v turnaji a také dvě individuální ocenění. Kapitán Vojtěch Coufal se stal s 10 góly a 15 kanadskými body nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem turnaje a Tomáš Kvasnička byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu.

HBC Hostivař - SHC Opava 9:0 zde

Komentář trenéra (Borek Coufal): Vítané zpestření zimní přípravy v pěkném prostředí a příjemné atmosféře. Výsledkově sice povedený turnaj, ale rozhodně ho nijak nepřeceňujeme. Byli jsme produktivní a výborně chytal Dominik Slavík. Opět jsme ale předvedli zaspané začátky zápasů, obrovské problémy nám dělali rychlí hráči Hradce i Brna a také se nám moc nedařilo přenést do zápasů věci, na které se v současné době zaměřujeme v tréninku. Přesto ale odjíždíme spokojeni a vrhneme se do další části zimní přípravy, která vyvrcholí dalším přípravným turnajem 18. února v Praze na Palmovce.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!