24.05.2015 Starší žáci

MČR st.žáci - Jonáš Mazura vystřelil Hostivaři bronz!

Na další vrcholné republikové akci získali starší žáci Hostivaře bronzové medaile!

Starší žáci Hostivaře vybojovali na Mistrovství republiky v Opavě bronzové medaile, když v utkání o třetí místo zvítězili po infarktovém závěru brankou Jonáše Mazury, pouhých devatenáct vteřin před koncem prodloužení. O další cenný úspěch hostivařské mládeže se tentokrát zasloužili:

Václav Štoural, Jan Dostál - Ondřej Kolář, Matouš Kořínek, Ondřej Kubeš, Jan Němec, Martin Nocar, Samuel Kucharčík, Filip Macek - Jáchym Mareš, Štěpán Bůžek, Jiří Vaniš, Jonáš Mazura, Kryštof Sousedík, Josef Vosátka, Daniel Vaniš, Ondřej Nocar, Jan Čejka, Marek Zyta, Dominik Zámečník, Adam Čapka, Adam Ježdík

Přečtěte si reporty z jednotlivých duelů hostivařského týmu, které vedly ke druhému místu ve skupině, prohranému semifinále s HBC Plzeň a posléze i k vítěznému duelu o bronz...

HBC Hostivař - SHC Opava 5:3 (3:0, 0:2, 2:1) střely: 23:26

Hostivař měla prvotřídní vstup do zápasu, když už ve třinácté vteřině překonal Blažka v bráně Opavy Ondřej Nocar. Brzy přidal druhou branku po nahrávce Čejky Marek Zyta a když v sedmé minutě zvýšil na 3:0 opět Nocar, domácím už věřil málokdo. Tým Opavy ale nesložil zbraně a ve druhé části se dostal na dostřel, když dvakrát překonal Štourala. V šestadvacáté minutě ale vrátil jistější vedení Hostivaři Adam Čapka a po brance Jana Čejky ze třicáté minuty bylo rozhodnuto. Soupeř třetí brankou ještě sice kosmeticky upravil skóre, tým z Prahy 15 se ale i tak mohl radovat z první důležité výhry.

HC Kert Park Praha - HBC Hostivař 2:3 (2:1, 0:0, 0:2) střely: 21:25

Hostivař prohrávala už v jedenácté minutě o dvě branky, nakonec ale dokázala důležitý duel s Kert Parkem otočit a díky rozdílové brance Jiřího Vaniše zvítězit 3:2.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Hostivař 9:2 (3:0, 4:0, 2:2) střely: 33:18

Pardubice od svého úvodního utkání splňují pozici jednoho z hlavních favoritů a i proti Hostivaři se jim dařilo. Po třech brankách bylo prakticky po zápase! Zúžená sestava Hostivaře ale kapitulovala i ve druhém dějství a zkorigování přinesly až góly Zámečníka a Vosátky, které už ale v pohodě hrající pardubické ohrozit nemohly.

HBC Hostivař - HBC Buldoci Stříbro 1:2 sn. (0:0, 0:0, 1:1) střely: 19:20

Pokud chtěla Hostivař postoupit do bojů o medaile, musela bodovat. V pohledném a vyrovnaném duelu dlouho branka nepadla, o to větší radost z vedoucího gólu Jiřího Vaniše ale poté na střídačce Hostivaře panovala. Snaživý soupeř nicméně v jednatřicáté minutě Štourala překonal a zápas tak po infarktovém závěru dospěl k samostatným nájezdům, ve kterých se skóre přelívalo ze stranu na stranu a rozhodla tak až trefa Mužíka v dresu Buldoků, ve třinácté sérii.

I jediný bod ze sobotních duelů ve skupině stačí Hostivaři na postup do bojů o medaile. V semifinále narazí hostivařští na tým Plzně! Zápas začíná v neděli, v 11 hodin dopoledne.

HBC Plzeň - HBC Hostivař 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) střely: 26:15

Semifinálový duel začal příležitostí Hostivaře po rychlé akci Čejky s Vanišem, do vedení se ale dostali plzeňští, kteří využili naší chyby ve střídání. Hokejbal nahoru dolů se posléze musel líbit všem divákům, v deváté minutě se ale dostala hostivařská družina pod tlak a o minutu později se dokonce soupeř radoval z druhé branky. Trenéři týmu své hráče v první přestávce burcovali k většímu klidu a pohodě a Hostivař vstoupila do druhého dějství aktivně. Několik šancí a střel bohužel kontaktní gól nepřineslo. Stav zápasu nezměnily ani početní výhody na obou stranách a hostivařští tak i po čtyřiadvaceti minutách hry ztráceli na Plzeň dva góly. Hned ve třetí minutě závěrečné periody dostali hráči z Prahy možnost přesilové hry, po druhém faulu na Ondřeje Nocara, výhoda ale první gól Hostivaře nepřinesla. Naopak, po jejím skončení využil hráč Plzně chybné rozehrávky našeho obránce a zvýšil na 3:0. Příležitost poté více dostali i hráči třetího a čtvrtého útoku, který duel dohrávali. Plzeň ještě ve dvaatřicáté minutě zvýšila na 4:0 a čestný úspěch pražanů nepřinesla ani další přesilovka v závěru zápasu. Hostivař podlehla Plzni 0:4 a od 13:00 se utká o bronzové medaile s Elbou DDM Ústí nad Labem!

HBC Hostivař - Elba DDM Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) střely: 39:27

Utkání o bronz se od úvodu přelévalo ze strany na stranu, postupem času se ale Hostivař dostávala do stále většího tlaku. V závěru svou šanci neproměnil Ondřej Kubeš, chvilku po něm minul přihrávku Čejky Jonáš Mazura, a tak byl po první třetině stav bezbrankový. Důležitou se jevila osmnáctá minuta, kdy Hostivař přišla na několik minut o zraněného obránce Macka a o chvilku později vstřelil soupeř vedoucí branku, po naší nedůsledné rozehrávce. Závěr periody patřil opět Hostivaři, ale všechny pokusy končily nezdarem. Ve třetí části dostali svěřenci trenéra Vaniše možnost přesilové hry, nedařilo se ale ani samotné zavezení a udeřit tak mohlo na druhé straně: Václav Štoural ale akci dvojice ústeckých zlikvidoval. Další útočné choutky hostivařských řešili bránící hráči Ústí vyhozením přes všechny čáry, případně šance pražanů úspěšně blokovali. Elba se v závěru začala lépe pohybovat, na hráčích Hostivaře ale byla vidět ohromná chuť k vyrovnání! A povedlo se! Střelcem gólu na 1:1 byl Jan Čejka, který vzápětí mohl zvedat ruce nad hlavu podruhé. Jeho střela sice protekla gólmanovi mezi betony, mezi tyče ale nezamířila. Závěrečný timeout Hostivaře přinesl trochu odpočinku elitní lajně, gól už ale v posledních vteřinách nepadl a zápas tak dospěl k pětiminutovému prodloužení! Hned v jeho prvních sekundách musel brankář Ústí nad Labem vytěsnit střelu Jiřího Vaniše maskou. Úspěšně lapil i další šance hostivařských a v polovině prodloužení tak přišel tlak ústeckých. Vteřiny v našem obranném pásmu naštěstí tým ustál a v dalším střídání přišla bronzová trefa... Pouhých devatenáct vteřin před koncem prodloužení se k míčku dostal útočník s devatenáctkou na dresu, Jonáš Mazura a rozdílovým gólem rozhodl v infarktovém závěru o zisku bronzových medailí. Nejlepším hráčem Hostivaře byl zcela po zásluze v utkání vyhlášen brankář Štoural.

Hostivař tak po několika stříbrných úspěších doveze na Prahu 15 první bronzové medaile z republikové akce. Celému týmu GRATULUJEME!

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!