14.06.2022 Aktuální zprávy

Finálový turnaj zůstal snem! Dorost končí v kvalifikaci!

S jasným cílem vybojovat finálový turnaj, odjeli dorostenci Hostivaře ke kvalifikačnímu turnaji do Berouna, kde se postupně utkali s Hodonínem, Brnem a domácím týmem Keltů.

Vypjatý úvod víkendového představení obstaral zápas s Hodonínem, ve kterém ale Hostivař po dvou gólech Hnyka a jednom Radima Houšky, vedla po první třetině 3:0. Už v úvodu druhé části navíc navýšili Zámečník s Pragerem a mohlo se zdát, že i zbytek zápasu bude v jasné režii domácích. Moravané ale záhy snížili a protože Hostivař byla ve druhé polovině klání stále nedisciplinovaná, musela se dlouho bránit v oslabení. Soupeř ale trestal pouze jednou a Pražané tak z prvního utkání vyšli jako vítězný tým, ale se ztrátou dvou důležitých hráčů, kteří se vlivem vyšších trestů nemohli zapojit do dalšího sobotního pokračování.

Tím byl večerní zápas s Eagles Brno, týmem, který v dopoledním duelu podlehl domácím Keltům. Hra pěkně plynula i díky absenci vyloučení, gól ale dlouho nepadl. Jako první mohla projevit svou radost Hostivař, která šla zásluhou Pragera do vedení. Od týmu z Prahy to ale bylo, žel, vše! V druhém dějství došlo na totální kolaps, Svoboda brzy vyrovnal a stejný hráč už ve dvacáté minutě přivedl Eagles do vedení. Ještě hůře ale bylo za pouhých sedm vteřin! Nevřivý zvýšil na 3:1 a když za další minutu přidal z trestného střílení gól Foršt, bylo s Hostivaří zle. Zdecimovanému týmu nepomohlo ani střídání brankářů. Marek Drahoš ještě v prostředním dějství dvakrát inkasoval a stav 1:6 z pohledu pražského celku nevěštil nic dobrého. Cestu k vítězství ulehčily Brnu i další dva hostivařské tresty ve třetí části. Morálních i fyzických sil ke zkorigování už bylo minimum a Eagles Brno tak ve večerním klání zvítězili zaslouženě a přesvědčivě.

Dopolední výsledek Hodonína s Brnem přesto postavil Hostivař v neděli před novou výzvu a tím bylo závěrečné utkání s Kelty. Těm stačil jediný bod, Hostivař, pakliže chtěla slavit vytoužený postup do finálového turnaje, musela vyhrát za tři body! Do zápasu vstoupila lépe a byl to opět kapitán Jonáš Prager, který rozjasnil úsměvy na hostivařské střídačce, ale i v hledišti hostujícím fandům. Kurhajec sice brzy vyrovnal, Pražané ale dostali možnost další přesilovky! Ta tentokrát zůstala nevyužita a po první části se do kabin odcházelo s výsledkem 1:1! Ve druhé části se skóre neměnilo a napínavé utkání, které mnozí sledovali i na dálku přes hokejbalovou aplikaci, musela rozhodnout část závěrečná. Frolík nejdříve využil přesilovou hru po vyloučení Houšky a v jednačtyřicáté minutě navýšil na 3:1 domácí Krbec. Přesně minutu před koncem základní hrací doby sice ještě vykřesal v powerplay naději Tomáš Maali, Kelti ale už své tenké vedení udrželi a mohli se tak radovat z postupu do finálového turnaje.

Hostivař tak na úspěšnou základní část, obohacenou o vítězství v zimní eXcellent League, bohužel nenavázala. Finálový turnaj a boj o republikové medaile zůstal pouhým snem. Nejlepším hráčem Hostivaře v kvalifikačním turnaji byl vyhlášen obránce Jan Dvořák.

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Když jsme do turnaje vstoupili vítězně ve vypjatém utkání s Hodonínem, tak to byl paradoxně i začátek našeho konce. Díky nedisciplinovanosti a vyšším trestům jsme do druhého zápasu šli bez dvou důležitých hráčů. Po vedoucím gólu na konci první třetiny vypadal sice i zápas s Brnem nadějně, druhá třetina byla ale naprostou katastrofou a šest branek soupeře bylo zasloužených. Neběhali jsme, nebojovali a naprosto se složili. Oba naše brankáře jsme v tom nechali vykoupat. Nefungovalo nám naprosto nic, hrát jsme začali až kolem deváté minuty třetí třetiny a to už bylo pozdě. Do rozhodujícího nedělního zápasu s Kelty jsme se pak snažili jít s čistou hlavou a byl to pěkný zápas. Na náš vedoucí gól odpověděli berounští třemi a vypadalo to chvilkami na náš další kolaps, kluci se ale s vypětím všech svých sil vzchopili a při powerplay snížili. Na víc už to ale nestačilo a Beroun postoupil zaslouženě. Byla to nepovedená tečka za jinak opravdu povedenou sezónou a velká škola do budoucna.

17.4.2024

16.4.2024

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!