08.09.2021 Turnaje

Dorostenci na turnaji v Kladně druzí! Drahoš nejlepším brankářem!

I dorostenci využili možnosti účasti na přípravném turnaji a vyrazili na Kladno, které připravilo kvalitní Rys Cup pro pětici týmů.

TJ KOVO Praha – HBC Hostivař 1:3

V prvním zápase nás čekal pražský soupeř oslaben o některé zdatnější hráče a zápas se odehrál v naší režii. Soupeř odolával co to šlo, ale konečný stav 3:1 hovořil v náš prospěch. Za zmínku stojí kuriózní gól soupeře, kdy odrazem od plexiskla spadl míček od betonu za záda Vojty Soukupa v naší bráně.

HBC Plzeň – HBC Hostivař 1:0
S hordou urostlých mečounů se očekával náročnější průběh zápasu. Bohužel již po 11 vteřinách se v závaru před Markem Drahošem jako poslední lehce dotkla míčku naše hokejka a práskho, vlastňák. Skóre vydrželo až do závěrečné sirény.

HBC Hostivař – SK Kelti 2008 1:0
Před tímto zápasem byl pokyn jasný. Pohlídat si předbrankový prostor a nedovolit Keltům jejich kvalitní důraznou hru, jako v předchozích zápasech. O tom se mohli přesvědčit všichni s úmyslem dotírat na opět chytajícího Soukupa. Horké hlavy na obou stranách se přenesly od branky k mantinelům a po zápase i ke středovému kruhu.

HBC Hostivař – HBC Kladno 1:1
S Kladnem je to vždycky loterie. Na inkasovaný gól jsme rychle odpověděli a pak už to bylo jen o tom ke kterému týmu se štěstí více nakloní a urve dva body za výhru. K výhře se přiblížili Kladenští až v osmé minutě druhé půle, kdy po naší ztrátě míčku u hrazení se dostali ve dvou před Marka Drahoše a z levé strany umístili míček za jeho záda. Ani ne o minutu později si uzmul míček na pravé straně útočného pásma Matěj Hnyk a střelou z čárek prostřelil vše co bylo v cestě a míček se zastavil až o síť branky Kladna. Okamžikem zápasu se stala chvíle před koncem zápasu, kdy po rychlé změně hry ze strany na stranu se ocitl domácí borec před zcela odkrytou bránou a stačilo jen umístit do sítě. Proti byl ovšem Drahoš a mrsknutím těla, které by mu i štika záviděla, se dostal do pozice kde si míček našel lapačku a sudí jen roztáhli ruce.

Tibor Zámečník: K zápasům toho není co víc komentovat. Turnaj jsme pojali jako prověrku před sezónou s úmyslem zapojit všechny hráče. Pouze ve vyhrocených situacích, přesilovkách nebo oslabení byli na place přítomni zkušenější borci. Apropos, oslabení jsme si užili až až a to i ve třech, hned čtyřikrát za turnaj. Tady lze jen pochválit! Zároveň se nám ale ukázalo i pár slabin, na kterých se musí zamakat. Které? To si necháme pro sebe. Musím zmínit, že jsme vlastně dostali jen jeden pohledný gól, ty další dva byly hříčkou náhody a štěstí na straně soupeře.
Co se týče gólmanů, tak se dá hovořit u obou jen v superlativech. Mára Drahoš oprávněně vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje a Vojta Soukup se své role v dorostu chopil také na jedničku s velkou hvězdou!