HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.10.2020 Rozhovory

Dorost: Ten nejmladší! Radim Houška jako pes obranář i obávaný střelec!

Nejmladším členem kádru extraligového dorostu Hostivaře je obránce Radim Houška, pro kterého tato role není tak úplně nová. V krátkém rozhovoru během další koronavirové přestávky zhodnotil úvodní zápasy nové sezóny, hledal příčiny proher v Plzni a Novém Strašecí, ale i zmínil, jak tráví aktuálně poněkud hluché dny bez hokejbalové přípravy...

S dorostem jste do nové sezóny vstoupili výhrou v Prachaticích, jak se rodila?

Rodila se dost těžko. Bylo rozhodně znát, že se dlouho nehrálo a prachatičtí byli odolní, špatně se přes ně dostávalo. Nakonec rozhodla asi naše přesnější střelba a důslednější obrana.

V dalších dvou utkáních se vám už ale tolik nedařilo a Plzni i Novému Strašecí jste podlehli. Kde se stala chyba?

V Plzni jsme hlavně herně nedokázali vymyslet vůbec nic na výbornou obranu domácích. Útočně jsme byli naprosto bezzubí a v obraně jsme naopak byli strašně nedůslední. Proti Strašecí pak rozhodla první třetina, kdy se nám moc nechtělo hrát. Klíčové také bylo nevyužití téměř dvouminutové přesilovky 5 na 3 hned v úvodu utkání.

Sportovní svět se nyní opět zastavil a hokejky zůstaly stát v koutě. Jak trávíš tyto dny a týdny?

Tak především distanční výukou ve škole, občas si štouchnu nějakou tu hru a trénujeme v malých skupinách do šesti osob, když to jde. Jinak doma nějaké to posilování a stickhandling v předsíni. Už aby ten covid vypadnul!

Ty osobně, narozdíl od spoluhráčů z dorostu, si měl možnost nastupovat i v dresu starších žáků, kde si se i gólově prosazoval. V čem jsou pro tebe zápasy v mladší kategorii odlišné?

Ve starších žácích je na vše mnohem více času. Hraji tam taky v útoku, na rozdíl od dorostu.

Právě v dorostu máš coby ten nejmladší pozici psa obranáře. Sedí ti tato úloha, nebo by si radši byl tím, kdo střílí rozhodující góly zápasu?

Tak i z postu obránce se dají dávat rozhodující góly, sice v dorostu trochu méně, ale baví mě hrát obojí.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu