HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.07.2022 Turnaje

Českým reprezentantům se na European Cupu v Pardubicích dařilo!

V uplynulém prodlouženém víkendu se v Pardubicích představila hned pětice reprezentačních výběrů. Zatímco na nejmladší výběr U14 čekalo utkání proti staršímu týmu Velké Británie, kategorie U16 (dva týmy), U20 a U23 se představili na European Cupu, který nahradil Mistrovství světa, jenž se mělo uskutečnit na Slovensku.

V dresu reprezentace do 14 let se představili Filip Hradil a Adam Votava. Prvně jmenovaný si připsal dvě asistence a Český tým Velkou Británii přehrál 7:4!

Reprezentace do 16 let vyslala do European Cupu dva výběry! V tom červeném nastoupil obránce Michal Mikšovský, který zapsal dva góly a se svým týmem slavil celkové vítězství. Ve finále červený tým reprezentace přehrál ten "bílý". za který nastoupili brankář Vojtěch Soukup, obránce Radim Houška a útočníci Štěpán Trajer a Tomáš Stoulil, který byl dokonce kapitánem národního týmu. Třetí místo obsadilo Slovensko, čtvrté Velká Británie.

Státní výběr do 20 let pak slavil triumf na European Cupu nejstarší kategorie U20-23 a výrazně se na tom podílela i šestice hostivařských hráčů, která se v červnu radovala z mistrovského titulu v kategorii juniorů. Samuel Kucharčík byl navíc nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Ve finále výběr U20 přehrál Slovensko U23. Třetí skončil slovenský tým U20, čtvrté Švýcarsko, pátý byl Český tým U23 a šestá Velká Británie.

Právě v národním dresu týmu U23 měla Hostivař další dva zástupce! Brankář Václav Štoural dostal příležitost hned v trojici duelů, obránce Filip Macek pak byl stabilní součástí zadních řad výběru.

Připomeňme, že v dresu finálního výběru dívek do 16 let už před týdnem nastoupily na turnaji krajských výběrů i Štěpánka Laštovičková a Anna Dvořáková.

V dresu seniorské reprezentace vybojoval dvacetiletý útočník Jan Čejka cennou stříbrnou medaili na Mistrovství světa v Kanadě.

Reprezentace do 18 let se dosud náhrady za zrušené mistrovství světa bohužel nedočkala, dle našich informací je ale stále ve hře srpnová akce.

Všem děkujeme za reprezentaci a nyní přejeme týdny plné odpočinku a letních radovánek.

U14: Filip Hradil, Adam Votava

U16: Michal Mikšovský, Radim Houška, Tomáš Stoulil, Vojtěch Soukup, Štěpán Trajer (odchovanec SK Rebel Praha)

U20: Samuel Kucharčík, Tomáš Fic, Jan Čejka, Daniel Vaniš, Václav Kučera, Marek Hroch

U23: Václav Štoural, Filip Macek

Redakce

 
 

Letní soustředění zahájeno! Světlá žije hokejbalem!

14.8.2022

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Partneři klubu