HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.07.2020 Aktuální zprávy

A tým vstoupí v září poprvé do extraligových vod! I s novým trenérem!

V závěru června, v poslední den možných přihlášek do nového hokejbalového ročníku, se ta zpráva zjevila jako blesk z čistého nebe! Hostivař převzala extraligová práva od jihomoravských Sudoměřic a poprvé se tak představí v nejvyšší tuzemské soutěži.

Aby těch zpráv nebylo málo, hned o několik dní později vyšla Hostivař do světa s další informací! Prvního hostivařského týmu se totiž ujme nový lodivod, a to zkušený Martin Davídek, který pro web hokejbal.cz prozradil, že hrát s mladým týmem v Extralize, je pro něj velkou výzvou. V týmu je asi 8 kluků, které jsem měl na reprezentačních kempech U16 a U18. Několik z nich se mnou byli na MS v Anglii a Kanadě a myslím, že jsme si k sobě našli cestu. Prosperita a budoucnost jsou v tomto případě totožné pojmy. Je to výzva hrát s takovým týmem v Extralize a nehrát druhé housle, řekl nový trenér. (celý rozhovor ZDE).

Kádr nyní již extraligové Hostivaře se bude ještě tvořit a není vyloučeno, že se obohatí i o nějaké nové tváře, jádro by ale podle slov předsedy Ondřej Nováka přesto mělo zůstat stejné, tedy postavené na vlastních odchovancích. Chceme vsadit především na mládí a naše kluky, čímž pochopitelně netvrdím, že se v dresu Hostivaře nemůže objevit někdo nový. Koukáme se ale spíše po mladších hráčích z juniorských reprezentací posledních let, bydlících či studujících v našem regionu, říkal v úvodu léta pro hokejbal.cz Novák (celý rozhovor ZDE).

Ať už bude kádr Hostivaře jakýkoliv, je zřejmé, že vedení klubu čekají náročné týdny. Proti komu A tým Hostivaře v extraligové premiéře nastoupí, dosud není známo. Rozpisy nejvyšších soutěží se aktuálně připravují a další týdny budou patřit jejich připomínkování. Dá se ale tušit, že Hostivař čeká nelehký start už i proto, že první zápasy odstartuje na venkovních hřištích svých soupeřů. Nový domácí areál totiž zcela určitě v září pro ligové zápasy připraven ještě nebude!

Kolektivní letní příprava A týmu bude zahájena v srpnu a dle očekávání by měla obnášet i přípravné zápasy. Konkrétní plán by měl být znám ke konci měsíce července.

Redakce

 
 

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

3.8.2020

A tým vstoupí do letní přípravy! V Mostu se utká proti výběru Masters ČR!

31.7.2020

Mladší žáci B - „Nová sezóna přináší pro každého z nás novou výzvu", říká trenér Jiří Vaniš!

29.7.2020

„Nikdy jsem neměl malé sebevědomí, naším cílem musí být play-off", říká Jan Čejka!

27.7.2020

Partneři klubu