HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.08.2022 Aktuální zprávy

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

Přípravu brzy zahájí i juniorský tým Hostivaře, který po mistrovské sezóně čekal odliv silného ročníku 2002. Z mladší kategorie naopak přichází hráči ročníku 2005 a mezi nimi i útočník Petr Lehner, který se netají ambicí probojovat se do reprezentačního týmu do 18 let...

Petře, ty už si ještě jako dorostenec měl možnost v červnu, spolu s juniorským týmem, oslavit mistrovský titul! Jaká to pro tebe byla zkušenost a jaké byly oslavy?

Zkušenost to byla obrovská. Hrát s touto kategorií mě vždy bavilo a určitě i posouvalo. A oslavy? To byl také nezapomenutelný zážitek a doufám, že si to ještě někdy zopakujeme, se zlatými medailemi na krku.

Jaké je to hrát po boku hráčů typu Čejkyse nebo Kuchardy, kteří už dnes patří k tomu nejlepšímu i v mužské Extralize? Je něco, co by si od obou hráčů v budoucnu rád převzal?

S těmito hráči je vždy super hrát. Oba jsou to super kluci a na hřišti jsou zkrátka jinde. Od kluků bych určitě převzal jejich chladnokrevnost a jejich perfektní zakončení.

V dorostenecké kategorii se ti osobně dařilo, tým ale i přes dobře rozehranou sezónu mezi nejlepší týmy nepostoupil. Co bylo podle tebe hlavní příčinou?

Hlavní příčinou bylo asi to, že jsme celou sezónu nepodávali konstantní výkony a na turnaji se to akorát ukázalo.

Nyní každopádně definitivně přecházíš do juniorské kategorie, která projde výraznou obměnou a tým značně omladí. Co od sezóny očekáváš?

Od sezony očekávám, že to bude velmi těžké, ale přesto si myslím, že bychom mohli zabojovat o ty nejvyšší příčky. A pak třeba i zabojovat o další titul.

Jak se na ni během léta připravuješ?

Zatím se připravuji jinými sporty než je hokejbal, snažím se i chodit běhat, jezdit na kole a plavat. Uzdravil jsem všechny svoje předešlá zranění a myslím, že jsem připraven na novou sezónu.

Závěr následující sezóny by navíc mělo obohatit mládežnické mistrovství světa, kde dochází k zásadní změně, kdy ročník 2005 bude v kategorii U18 ten starší! Hodláš o nominaci zabojovat?

O nominaci určitě zabojovat chci. Starší ročník ve výběrech jsem byl jen jednou v U14 a rád bych si to zopakoval.

Redakce

 
 

I po třetím utkání je Hostivař bez bodu! Pardubičtí uhájili domácí tvrz!

21.9.2022

Starší žáci nestačili ani na Kert Park! Dostali devět gólů!

20.9.2022

Dorost v Kyjově ubojoval tři body, v dalším víkendu přivítá Opočno!

20.9.2022

Junioři proti Kovu vítězní, Marek Drahoš s první nulou!

20.9.2022

Partneři klubu