HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
31.01.2020 Rozhovory

„Zimní tréninky na hřišti by mohly být na jaře naší výhodou", doufá Jan Dvořák ze starších žáků!

Tréninky na hřišti v zimní přípravě si pochvaluje i třináctiletý obránce starších žáků, Jan Dvořák, který obléká hostivařský dres už od minipřípravky. Co od netradiční zimní přípravy očekává a co ho na hokejbalu neustále naplňuje...?

Honzo, máte za sebou první polovinu zimní přípravy. Jak často trénujete a na čem jste během prvního měsíce nejvíce pracovali?

Tréninky jsme měli v lednu třikrát týdně, v tomto týdnu jsme ale trénovali čtyřikrát. V tělocvičně trénujeme hlavně obratnost a dynamiku, na hřišti zase rychlost a střelbu.

Jak si zmínil, součástí lednové přípravy jsou i tréninky na hrací ploše, což je na toto období relativně nestandardní. Vítáš přípravu s hokejkou, nebo by ses radši výhradně potil v tělocvičně?

Mám tréninky na ploše radši i v zimě a přijde mi to jako dobrý nápad, protože bychom díky tomu možná mohli mít oproti jiným týmům výhodu.

V dalším týdnu Vás čeká i první přípravný zápas, a to hned proti vedoucímu týmu Vaší skupiny, SK Rebel Praha. Co od duelu po delší době očekáváš a co bude podle tebe primárním cílem trenérů?

Rebelové jsou silní a jsou na tom rychlostně lépe než my, ale já doufám, že je tentokrát přehrajeme. Třeba i právě proto, že celý leden trénujeme na hřišti. Očekávám jinak, že trenéři jinak především chtějí, abychom si po delší době zahráli a budou vyžadovat dobré nasazení a zápal pro hru.

Na podzim se Vám relativně dařilo a stále je oč hrát. Na čem podle tebe musí ale tým pracovat, aby i na jaře stačil těm nejlepším?

Jak už jsem říkal, důležitá je rychlost a obratnost! Ale to samé i střelba, protože stále velké množství našich střel končí mimo bránu.

V hokejbalu se pohybuješ už od mala. Prozraď, čím tě neustále naplňuje?

Hokejbal mě baví stále víc! Stále je co zlepšovat. Baví mě, protože to je týmový sport a každý tu najde svoje místo a svou funkci.

Redakce

 
 

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

3.8.2020

A tým vstoupí do letní přípravy! V Mostu se utká proti výběru Masters ČR!

31.7.2020

Mladší žáci B - „Nová sezóna přináší pro každého z nás novou výzvu", říká trenér Jiří Vaniš!

29.7.2020

„Nikdy jsem neměl malé sebevědomí, naším cílem musí být play-off", říká Jan Čejka!

27.7.2020

Partneři klubu