HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.11.2020 Rozhovory

„Všechny týmy jsou vyspělé a mají zkušenosti", říká k Extralize brankář Václav Štoural!

Brankoviště Hostivaře bez Václava Štourala by snad už ani nebylo brankovištěm. Dvacetiletý odchovanec se i po odkoupení extraligové licence ujal pozice brankářské jedničky hostivařského A týmu, a tak i on dostal v době koronavirové prostor ke zhodnocení úvodu nové, značně netradiční sezóny...

Už pár měsíců se můžeš v zrcadle vidět jako extraligový brankář, to vše ve dvaceti letech... Napadlo tě ještě někdy před rokem, že se už budeš pohybovat v nejvyšší soutěži, navíc v dresu mateřské Hostivaře?

Upřímně řečeno nenapadlo. Hlavně jsem nečekal, že to přijde všechno takhle brzo. Je to velká výzva jak pro mě, tak pro všechny kluky v týmu a chceme ukazovat to, že i přesto, že jsme mladí, tak extraligu můžeme hrát.

Začátek v Extralize přesto nebyl lehký a museli jste si zvykat na novou roli. Jak těžká cesta byla až k prvnímu bodu v Karviné?

Cesta lehká vůbec nebyla, přece jenom je to nejvyšší liga a je to znát. Všechny týmy jsou vyspělé a mají zkušenosti, ale jak ukázal zápas v Karviné, tak už jsme se do toho dostali a ukázali jsme si, že když každý bude plnit tu svou roli jakou má, tak můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem.

Na tebe v Karviné mířilo podle zápisu pětačtyřicet střel a jednalo se tak především o souboj brankářů. Sledoval si i zkušenější protějšek v podobě Lukáše Heczka?

Tak samozřejmě jsem práci svého protějška viděl, ale upřímně se vždy soustředím na svůj výkon, abych byl vždy připraven zasáhnout a hlavně v Karviné práce bylo dost, což mě hrozně moc vyhovuje, takový zápasy mám rád.

Je něco, čím tě zatím Extraliga vyloženě překvapila?

Myslím, že ani ne. Spíš se mi potvrdilo to, že v extralize je spousta vyspělých a zkušených hráčů, který dokážou ze všeho vytěžit maximum.

A co nyní, v době, kdy se kolektivně připravovat nemůžete?

Aktuálně je to spíš o plnění věcí do školy a o online hodinách, ale ve volným čase se snažim individuálně připravovat. Sice je to trochu náročnejší si dělat trénink, když jsou sportoviště zavřený, ale vždy se dá doma něco vymyslet a nebo vytáhnout kolo, nebo si jít zaběhat, takže v rámci možností to jde.

Těšíš se nyní do výstroje? Jak náročné podle tebe bude znovuobnovení tréninkové činnosti?

Hrozně moc už se těším, až se dostaneme zpět na hřiště a zatrénujeme si, ale určitě nebudou první tréninky na hřišti vůbec jednoduchý. Vždy je ten začátek na hřišti, po dlouhý době, náročný, ale už se na to těšim.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu