HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.03.2020 Rozhovory

„V této době je zdraví důležitější než hokejbal", ví junior Ota Sedláček!

Přerušena je i soutěž juniorů, kteří se v polovině sezóny pohybovali mezi prvními třemi celky tabulky. K odehrané části, ale i aktuální situaci, se vyjádřil nadějný junior a vyhlášený sympaťák, Ota Sedláček...

I pro tým juniorů skončila dobře rozehraná sezóna náhle, začátkem pandemie. Začněme ale pozitivně... jak hodnotíš odehranou část sezóny a výkony juniorského týmu?

Podzimní část se nám opravdu povedla! I bez našich nejstarších a výkonnostně nejsilnějších hráčů jsme dokázali, že patříme mezi čtyři nejlepší týmy v lize. Jsem rád, že jsme v těch nejtěžších zápasech dokázali vždy hrát jako tým a vzájemně se motivovat. Obrovskou zásluhu na našem průběžném druhém místě má také náš trenér, Jiří Vaniš. Jedinou kaňkou bylo utkání s Letohradem, které nebylo vůbec podle našich představ.

To byl očistec, který zápas ale naopak hodnotíš jako nejpovedenější?

Nejpovedenější zápas byl v Pardubicích. Zápasy s naším největším rivalem jsou vždy velmi těžké a vyhrocené. Jsem velmi rád, že jsme dokázali takhle kvalitního soupeře porazit.

Aktuálně je soutěž z důvodu zmíněné pandemie přerušená. Věříš, že se letošní sezóna v nějakém formátu ještě zvládne dohrát, nebo si v tomto spíše skeptikem?

Těžko říct, protože se situace mění každý den. Samozřejmě bych co nejdříve zase rád hrál zápasy, ale v této době je zdraví mnohem důležitější než hokejbal. Sám jsem velmi zvědavý, jak se situace bude vyvíjet a jaký postup bude poté volit hokejbalový svaz.

Jak sám říkáš, zdraví je nejdůležitější, každopádně ve hře je i letní mistrovství světa do 18 let...

Samozřejmě je možné, že se bude letní mistrovství světa juniorů nakonec konat. I přes nepříznivou situaci je pro mě mistrovství pořád velkým lákadlem. Snažím se proto aspoň doma, abych zůstal v kondici.

Určitě nejen kvůli němu... Jak aktuálně trávíš volný čas a jakou formu tréninku tedy zatím v této době volíš?

Možnosti jsou v této době velmi omezené. Přes den se věnuji samostudiu a mladšímu sourozenci. Cvičím sám doma a od tohoto týdne se těším na online tréninky s panem Almašim. Samozřejmě už se těším ale na pořádné klubové tréninky.

Redakce

 
 

„Moc se těším na spoluhráče a taky na trenéry a tréninky", přiznává Lukáš Městka z týmu ml. žáků!

31.3.2020

„Je to špatný, když musí být člověk zavřený doma a nikam nemůže", říká Tomáš Stoulil!

30.3.2020

„S bráchou cvičíme podle videí s Alminem", říká přípravkář Kuba Janičko!

29.3.2020

„Hlavně, ať je už tohle období za námi a my se zas sejdeme na hřišti", říká Šimon Hnyk!

27.3.2020

Partneři klubu