HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.07.2020 Rozhovory

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

Trenér Borek Coufal bude s kategorií přípravky pokračovat i v nadcházející sezóně. Jak hodnotí poslední období a co očekává od ročníků 2010-2011 v tom dalším?

I přípravka má za sebou prapodivnou, pandemií předčasně ukončenou sezónu. Jak ji z pozice trenéra přípravkové kategorie hodnotíš?

Sezónu hodnotím se smíšenými pocity. Po vydařeném soustředění jsme střídali povedené turnaje s těmi méně povedenými. Stále však bojujeme s přístupem některých hráčů i jejich rodičů jak k zápasům, tak k tréninkům. I v této oblasti jsme jistý posun zaznamenali, ale stále to není stoprocentní. Zrcadlo nám nastavily zápasy po koronavirové pauze, kdy jsme se utkávali pouze se silnými soupeři a toto srovnání nedopadlo zrovna podle našich představ.

Spolu s kolegou pracujete v trénincích často na atletickém zdokonalení dětí. Jste spokojeni s progresem, nebo by jste uvítali mnohem viditelnější zlepšení?

No ono nám také, bez vlastního hokejbalového hřiště, ani nic jiného nezbylo. Jistý progres jsme v této oblasti zaznamenali, ale určitě máme stále spoustu prostoru ke zlepšení. Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase. Toto neustále opakujeme jak klukům tak jejich rodičům. A je vidět, kdo si to vzal k srdci a kdo ne.

Projevila se pauza v karanténě na některých dětech?

Určitě projevila, bohužel však oběma směry. Pár kluků se nám vrátilo snad v ještě lepší kondici, než byli před pauzou. Více se jich však, bohužel, vrátilo v kondici výrazně horší a někteří dokonce v kondici doslova katastrofální. Měli jsme i případ, kdy se nám hráč přiznal, že byl za celou karanténu pouze třikrát venku na nákup... Naplno se během této doby projevily obrovské rozdíly v tom, jak má která rodina nastavený vztah ke sportu a pohybu vůbec.

I v příštím roce se budeš věnovat především hostivařské přípravce, která se bude připravovat společně s týmem mladších žáků B. Co od spolupráce obou týmů očekáváš?

S mladšími žáky B budeme fungovat jako jeden tým. Z důvodu velkých výkonnostních rozdílů mezi jednotlivými hráči však budeme upravovat náplň tréninků resp. budeme provádět cvičení ve více variantách. Pro mladší žáky B určitě přidáme třetí pravidelný trénink, který bude nabídnut i přípravkářům. Bude čistě atletický a doufám, že mladší kluci této možnosti využijí. Také očekávám, že tréninky s až o 2,5 roku staršími budou mladší kluky motivovat ke snaze k dalšímu zlepšování se.

Přípravka samotná bude opět zapojena do regionálního přeboru této kategorie, důležitý ale bude zřejmě i nábor v prvních měsících nové sezóny a doplnění kádru, souhlasíš?

Určitě souhlasím. Jak ročník 2010, tak ročník 2011 potřebujeme nutně doplnit. Současných 7 resp. 6 hráčů v těchto ročnících je pro budoucí stabilitu týmu málo. Máme v týmu dostatečnou trenérskou kapacitu se nováčkům, i v případném vyšším počtu, věnovat.

V co vše doufáš, že Vám nabídne otevření nového hokejbalového areálu?

Především se těším, že nebudeme muset na každý zápas či turnaj někam jezdit a budeme konečně hrát i opravdové domácí zápasy a turnaje. Až na pár výjimek toto nikdo z kluků v týmu ještě nezažil. Také pevně věřím, že se obnoví ta pravá rodinná atmosféra, jaká panovala ve staré aréně, kde kluci mohli navštěvovat zápasy a fandit hráčům z jiných kategorií.

Redakce

 
 

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

3.8.2020

A tým vstoupí do letní přípravy! V Mostu se utká proti výběru Masters ČR!

31.7.2020

Mladší žáci B - „Nová sezóna přináší pro každého z nás novou výzvu", říká trenér Jiří Vaniš!

29.7.2020

„Nikdy jsem neměl malé sebevědomí, naším cílem musí být play-off", říká Jan Čejka!

27.7.2020

Partneři klubu