HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.12.2020 Rozhovory

„Nebylo to lehké období, ale snažili jsme se z něho dostat maximum", říká trenér minipřípravky Martin Přeslička!

Téměř kompletní podzimní část sezóny za sebou má i hostivařská minipřípravka, která ve svých řadách přivítala více jak desítku nových tváří. Trenér Martin Přeslička tak mohl být ve svém hodnocení pozitivní, ačkoliv poslední období bylo značně nesnadné a sportu nepřející...

Máme za sebou další těžké období, které sportu nepřálo. Zářijové nábory přesto dopadly obstojně a ty si mohl přivítat především nové nejmenší kluky v mikropřípravce. Jak hodnotíš končící podzimní část?

Situace je tragická. Děti bez sportu, sport bez zápasů, případně pak zápasy bez diváků... Každopádně jsem rád, že jsme stihli zmíněné nábory a mohli většinu času aspoň částečně fungovat. V září, ale i dále během podzimu jsem byl nadšený, když se kluci začali postupně množit. Po odchodu starších hráčů jsme začínali s pěti kluky na soustředění a aktuálně se nám v novém areálu protáčí během tréninkových dnů patnáct malých hokejbalistů, což mi přijde vzhledem k uzavírkám a různým obavám o zdraví během pandemie super. Jen je obrovská škoda, že jsme se stihli zúčastnit jen jednoho turnaje. Všichni jsme se na zápasy těšili a klukům by to dalo určitě hodně. Tak aspoň na trénincích jsme se tradičně snažili cvičení udělat hravé a zapojovat hru v režimu, který nařízení dovolila... V kompletní uzávěrce jsme stihli i atletickou a hokejbalovou olympiádu na dálku, kdy kluci mohli plnit jednotlivé disciplíny a přes rodiče posílali své výsledky. Dočkal jsem se i několika videí, tak bylo fajn že jsem od kluků nebyl úplně odstřihnutý. Závěrem k této otázce... Nebylo to lehké období, ale snažili jsme se z něho dostat maximum a řekl bych že se to poměrně podařilo.

Jak probíhá aktuální příprava nejmenších, je v plánu ještě nějaká zápasová akce?

Podobu tréninků jsem nakousl už výše. Tento týden jsme se každopádně dostali konečně v kompletním složení na hřiště. Byla to radost, vidět kluky zase všechny pohromadě. Otázka je jak dlouho nám to situace dovolí. Tuto neděli se chystáme odehrát nějaké zápasy v Berouně. A bude-li to možné tak v příštím týdnu si určitě zahrajeme nějaké minizápasy v rámci tréninků.

Nové zázemí disponuje i malou tělocvičnou, kterou určitě hodláš s nejmenšími využívat. S jakou vidinou vstoupíš do blíčící se zimní přípravy?

Je těžké zmiňovat nějakou konkrétní představu o zimní přípravě, když nevíme ani co bude za pár dní. Areál je ale krásný a možnost využít tělocvičnu, kterou nabízí je paráda. Určitě ji v mrazivém období rádi navštívíme, ale pokud to počasí dovolí, rád bych s kluky byl co nejčastěji venku. O to spíš pokud bychom museli trénovat ve vnitřních prostorech v rouškách, což si nedokážu úplně představit... Co se týče náplně tréninků, rozhodně se většinu času obejdeme bez hokejky a zaměříme se spíše na základní pohybové dovednosti. Kluky čekají tradičně i různé pohybové hry a soutěže. Možná se dočkáme i nějaké té olympiády. Tentokrát už snad ne jen na dálku. No a když počasí zavelí, tak je ve hře i trénink na sněhu.

Redakce

 
 

Opět rozhodl jediný gól! Dorost zvítězil nad Strašecím!

20.6.2021

Áčko na závěr základní části deklasovalo Kovo, do play-off se ale nepodívá!

20.6.2021

I proti Ústí s výhrou! Čtyřmi góly tentokrát zazářil Stoulil, z hattricku se radoval Halíř!

17.6.2021

Starší žáci si i v okleštěné sestavě počíhali na Most! Mikšovský udeřil čtyřikrát!

17.6.2021

Partneři klubu