HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
24.10.2020 Rozhovory

„Myslím, že jsme mohli mít lepší výsledky", mrzí Tomáše Stoulila ze starších žáků.

Stabilním členem sestavy starších žáků je Tomáš Stoulil, který přiznal, že se týmu v úvodu nové sezóny proti silným soupeřům tolik nedařilo, promluvil ale také o tom, jak výraznou změnou životosprávy prošel v jarní části, či proč v létě odmítl možnost přípravy s dorosteneckou kategorií...

Máte za sebou s novým týmem starších žáků pětici podzimních zápasů, jak by si je zpětně zhodnotil?

Myslím si, že jsme mohli mít lepší výsledky než jen jednu výhru s Novým Strašecím. Bohužel, Kladno, Kert Park a Kelti jsou týmy, které se neporáží lehce. A nám se proti nim navíc moc nedařilo.

Který soupeř se ti jevil herně nejvyspělejší?

Určitě Kladno, které má ve svém týmu několik individualit a díky nim ostatní týmy herně převyšují.

Velké problémy Vám ale dělaly i berounské týmy, výsledky 1:10 a 1:7 mluví za vše. V čem Hostivař aktuálně v této kategorii strádá a naopak co by mohlo být její výhodou v utkáních proti dalším soupeřům?

Jelikož nám z týmu odešli starší kluci a přišli mladší, kteří nejsou tak fyzicky vyspělí, tak jsme u každého míčku druzí a nestíháme rychlou hru. Naší výhodou by jinak mohla být výška a váha. Máme starší vysoké kluky, kteří by se nemuseli bát chodit do soubojů tělem.

Na konci posledního utkání si byl podle našich informací za ucho vykázán ze střídačky. Chceš k tomu něco říci?

Radši ani ne (směje se).

Je o tobě známo, že si především díky tátovi přišel k časté běžecké přípravě a především k výrazné změně ve stravování. Co tě motivovalo a jak tělo reagovalo na významné změny?

Motivoval mě určitě táta který mě do toho uvrtal (smích). Tělo reagovalo tak, že mi začalo hubnout břicho a poté i tváře. Vše se mi teď dělá mnohem lépe. Určitě se mi třeba lépe běhá a obecně se mi prostě lépe trénuje.

V čem hlavní změna ve stravování spočívala?

Změna spočívala hlavně v tom, že jsem přestal jíst smažená jídla, přestal jsem pít sladké pití jako je Coca Cola, Pepsi a další. To byla asi ta největší změna.

Změna v pohybu u tebe jistě přináší i větší produktivitu. Gólově se prosazuješ, přispělo zřejmě i nasazení Radima Houšky z dorostu po tvůj bok. Jak si tuto spolupráci pochvaluješ?

Tuto spolupráci si pochvaluji moc. Spolu s Radimem hrajeme už od minipřípravky a jsme spolu sehraní.

I ty si se mohl od letního soustředění připravovat především s dorosteneckou kategorií, sám sis vybral ale pokračování u žákovské kategorie. Proč?

Podle mě ještě na dorostenecký hokejbal nemám. Nestíhal bych ho rychlostně ani technicky. Také jsem si chtěl zkusit hrát jednu sezónu pod trenérem Martinem Drahotou.

Právě nový trenér tak byl pro tebe důležitým impulsem. Jak si dosavadní spolupráci pochvaluješ?

Pod Martinem jsem už hrál ve výběru Prahy U13, tudíž s ním už mám nějakou zkušenost. Takže si spolupráci zatím pochvaluji.

Je před námi opět dlouhá koronapauza. Už tě svrbí ruce?

Ruce mě už docela svrbí (směje se). Ale jsem rád, že mám pořád možnost si dávat individuální tréninky s hokejkou.

A kdy myslíš, že se opět potkáme všichni na hokejbalové ploše?

No doufám, že co nejdřív. Ale určitě po Novém roce by jsme se mohli zase s klukama na hřišti vidět.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu