HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.02.2020 Rozhovory

„Myšlenka na reprezentaci ve mně vyvolává obrovský chtíč se zlepšovat", říká Marek Hroch!

Dorostenec Marek Hroch absolvuje zimní přípravu s juniorskou kategorií, sám ale přiznává, že rád navštěvuje i nedělní silové tréninky mužského týmu. Do tréninku se tak dostává až pětkrát týdně, od čehož si na jaře dost slibuje...

Ačkoliv si věkem ještě dorostenec, přípravu absolvuješ především s týmem juniorů... Kolikrát týdně se během zimy věnuješ tréninku?

S juniorkou máme tréninky třikrát týdně, z toho jeden v pražském HTC, kde máme vyhrazený i nějaký čas na stickhandling, což je rozhodně užitečné. V neděli rád chodím s naším A týmem cvičit do posilovny na Parmské. Tréninky připravuje Mára Brož, takže si vždycky dáme celkem do těla. Také ještě teď v zimě chodím k Ivetě Drahošové na BodyBody cvičení, tam si můžu říct, jestli chci náročné cvičení, nebo spíše jen protažení, podle toho, jak se cítím. Takže dohromady trénuji zhruba pětkrát týdně.

Tvoje zimní příprava je tedy značně různorodá a pestrá. Na čem chceš osobně během zimy nejvíce zapracovat?

Na začátku jsem si řekl, že se chci rozhodně zlepšit na hokejce. Nemáme sice skoro žádné tréninky na hřišti, ale když to jde, jdu si zastřílet a pohrát si trochu s míčkem, abych na tom alespoň trochu zapracoval. Jinak se s juniorkou věnujeme hodně vytrvalosti a běhu, za což jsem jedině rád a cítím, že to také hodně potřebuju.

Sleduješ i zimní aktivity dorostenecké kategorie, do které věkově patříš?

Ano, neustále vidím na facebooku nějaká videa z jejich tréninků. Mají zimní přípravu také velmi pestrou a párkrát se už dostali i na hřiště, jestli se nepletu. Jenom občas slýchávám, že mají problém s docházkou a chodí jich na tréninky málo, což mi přijde škoda, protože trenér Tomáš Grepl měl vždycky zimní tréninky dost zábavné.

O víkendu se vypravíte s týmem juniorů do Plzně, k prvnímu přípravnému utkání. Co od duelu očekáváš?

Doufám, že ten zápas bude vypadat podobně, jako naše předchozí střetnutí v soutěži. Vím, že je to zatím jen přípravné utkání a že se možná budeme chvíli rozkoukávat, ale stejně věřím, že odehrajeme zajímavý a kvalitní duel, který nás herně připraví na jarní část.

Vyrazíš do Plzně i v sobotu, s týmem dorostu?

Ještě jsem o tom s trenérem dorostu nemluvil. Vím, že ten samý den má áčko v programu dva zápasy v Mostu, ale zatím nevím, jestli pojedu s ním, nebo s dorostem. Určitě bych ale tento víkend chtěl hrát oba dva dny.

V loňském roce si se s reprezentací do 16 let účastnil světového poháru, letos už patříš do U18, kde mají liché ročníky už menší šanci na prosazení se. Je přesto reprezentace hnacím motorem pro tvoji další práci?

Rozhodně ano! Je to přesně jak říkáš, jakožto lichý ročník mám menší šanci se tam dostat, a to je právě to, co mne ještě více motivuje. Myšlenka na reprezentaci ve mně vyvolává obrovský chtíč se zlepšovat a je to něco, co mě doopravdy žene kupředu a motivuje k další práci.

V jarní části budeš mít těch motivačních prvků ale určitě mnohem více... do hry o medaile se můžeš dostat hned s trojicí týmů!

To určitě! S dorostem musíme na jaře ještě nasbírat hodně bodů, abychom mohli postoupit do finálového turnaje. Máme ve skupině kvalitní týmy, ale v posledním zápase podzimu jsme si ukázali, že dokážeme porazit i ty nejtěžší soupeře. Bude to náročné, ale máme motivaci a chceme na konci sezóny bojovat o medaile. U A týmu je zatím úkol číslo jedna postoupit do play-off. Pak, jak už jsme se přesvědčili minulý rok, začíná naprosto jiná soutěž, ve které může uspět každý. S juniorkou se momentálně nacházíme na slušném místě v tabulce a pokud nám forma vydrží i na jaře, mohli bychom do play-off postoupit z výhodného místa. Všichni chceme dosáhnout výš, než jsme dosáhli minulý rok a ačkoliv to je všechno ještě daleko, není důvod netoužit po titulu už teď.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu