HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.01.2020 Aktuální zprávy

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

Zimní přípravu už plnými doušky pochopitelně hltají i hostivařští junioři, kteří střídají běžecké a kondiční tréninky se středeční silovou jednotkou v hokejovém tréninkovém centru. Náročnost přípravy si pochvaluje i útočník David Waltr...

Zimní příprava je v plném proudu a s týmem za sebou máte už několik těžkých tréninků. Jak by si zatím popsal charakter letošní zimní přípravy?

Jako každým rokem je zimní příprava zase o něco tvrdší a intenzivnější, za což je nutné pochválit našeho trenéra, protože všichni už z vlastní zkušenosti víme, jak se odráží tato dřina na našich výkonech v další fázi sezóny. Myslím, že i celý tým k tomu tak přistupuje a jestli to takhle půjde dál, tak do jarní části naskočíme ještě lépe připraveni než doposud.

Podzimní část byla možná až nečekaně výsledkově úspěšná. Čekal si, že i bez největších opor bude schopen tým držet krok s nejlepšími?

Všem bylo od začátku jasné, že absence našich elitních hráčů bude velké oslabení, ale hned po prvním zápase jsem si byl jistý, že se s našimi soupeři dokážeme vypořádat i bez nich! Naše největší síla spočívá v týmovosti a i přesto, že naše postavení v tabulce může být pro někoho překvapením, když nám vydrží náš přístup, tak se o vrchol tabulky bát nemusíme. Zvláště oceňuji rozhodnutí trenérů zatím nezapojovat naše extraligové spoluhráče, zaprvé proto, že jim to bude jistě větším přínosem, a zadruhé, že všichni z juniorů dostanou možnost aktivně pomoci týmu a navíc bude mít juniorka jako celek možnost prokázat kvalitu a odhodlanost poradit si s těžkou konkurencí i v takovém složení. Věřím že naše výsledky se budou ještě zlepšovat a v případě pozdějšího nasazení našich opor si můžeme zajisté klást vysoké cíle.

Ty si nastoupil už i v B týmu mužů, v čem jsou hlavní rozdíly proti juniorské soutěži?

Rozdíly tam jsou opravdu viditelné. Juniorské zápasy jsou prakticky vždy ve vysokém tempu a s neuvěřitelně rychlým přístupem hráčů. Na pohled jsou asi i atraktivnější právě ty juniorské, ale na hřišti zjišťuji, že na vlastní kůži je to úplně něco jiného než na první pohled. V zápasech B týmu jde hodně o taktiku a celkový rozhled. U většiny týmů v této lize jsou největší zbraní zkušenosti a přehled. Jsou tedy z mého pohledu hodně odlišné, ale každá má rozhodně co nabídnout.

Oproti minulým letům se jevíš na první pohled o poznání vysportovaněji. Je za tím i nějaká individuální příprava, nebo si vystačíš pouze s týmovými tréninky?

Nejpodstatnější je podle mě fakt, že loni jsem měl týdně dva tréninky a občas nějaký zápas, letos má juniorka tréninky tři s tím, že ve středu je zaměřen především na fyzické zdokonalení a přijde mi, že nám to má co dát. Navíc jsem se připojil k B týmu, takže tuto sezónu mám každý týden čtyři tréninky a obvykle i dva zápasy k tomu. Dále se snažím trénovat i sám doma a stále se snažím poctivě chodit na všechny tréninky i zápasy, protože konkurence v týmu je veliká a já chci být pro Hostivař přínosem.

Redakce

 
 

Minipřípravka na turnaji v Kralupech porážku nepoznala!

14.2.2020

Přípravka se současně vydala do Kralup a Plzně!

12.2.2020

Ani junioři v přípravě na Plzeň vyzrát nedokázali!

9.2.2020

Dorost podlehl v přípravě Plzni! Jediný gól zaznamenal Lehner!

8.2.2020

Partneři klubu