HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.12.2020 Rozhovory

„Když kluci do zápasu dají to nejlepší, co v nich právě je, pak budeme spokojeni", říká Jiří Vaniš z ml.žáků B!

Mladší žáci B stihli odehrát během podzimu pouze dva ligové zápasy a o to více se jistě těší na neděli, kdy je čeká derby proti staršímu výběru téže kategorie. Jak hodnotil trenér Jiří Vaniš poslední období a co čeká od nedělního duelu?

S mladšími žáky B jste ligových zápasů příliš nestihli, na podzim z toho byly dvě prohry vždy s devíti inkasovanými góly. Jak zpětně hodnotíš podzimní část, ve které jste ale stihli i pár přípravných zápasů a turnaj na Palmovce?

Díky předčasnému ukončení minulé sezóny jsme se daleko dříve mohli začít věnovat přípravě přechodu kluků do mladších žáků. To znamená zejména adaptovat se na hru na celé hřiště, což pro nás byl a bohužel zatím je vcelku problém. Jak jsem již psal dříve ve svém rozhovoru k soustředění, kluci musí pro trénink a hru na velkém hřišti fyzicky a technicky dozrát, nelze si jen tak ze dne na den říct, že jsme už mladší žáci a tak hurá, hned začneme válet na celý, jak mistři světa. Systematicky se snažíme tým zlepšovat jak po fyzické stránce, tak také technické a občas už i taktické. S tou to ale zatím nepřeháníme, protože když soupeře nedoběhnete, tak můžete plnit taktiku sebelépe a stejně budete na hřišti jen v roli kuželu. Odehrané zápasy nechci vůbec hodnotit podle výsledků. Myslím, že v řadě zápasů, které jsme odehráli, měli kluci velmi dobré pasáže. S dobrým pohybem, střelbou, důrazem a i třeba náznaky kombinace. Bohužel, tyto momenty ale vždy vystřídají hluchá místa, kterých je nepoměrně více a ta nás pak stojí lepší výsledky. Věřím ale, že postupem času se budeme jako tým zlepšovat ve všech řadách a aspektech hry.

Nedá se přehlédnout, že i přes pandemické období se mnozí jednotlivci sportovně zvedli a i při hokejbalovém tréninku vypadají značně sebevědoměji než dříve. Čemu tuto skutečnost přikládáš?

Rád bych souhlasil, ale... U některých kluků je opravdu vidět velká chuť na sobě pracovat a jejich zlepšení. Bohužel, období bez pravidelných společných tréninků se projevil i velmi negativně a musím bez obalu říct, že u některých hráčů jsme byli úplně v šoku, když se nám vždy po pauze vrátili. Osobně to přikládám mnoha faktorům, nechci si tady rozhodně hrát na nějakého Vševěda a ani soudce. Kluci by si ale měli uvědomit, a stejně tak jejich rodiče, že se jednou rozhodli pro vcelku náročný a kolektivní sport. Aby tento sport mohli dělat, bavilo je to a byli konkurence schopni, je potřeba se mu věnovat a snažit se neustále zlepšovat. Každý hráč má zodpovědnost nejen sám za sebe, ale také vůči týmu. A protože jsou kluci ještě ve věku, kdy si to ne zcela uvědomují, je zde velká role jejich rodičů, kteří by je měli v jejich činnosti podporovat a motivovat. Vynucená pauza byla jako stvořená pro to, aby se ukázalo, kdo z kluků na sobě chce pracovat, ať už sám od sebe nebo po vhodné motivaci od rodičů. Bohužel nám ukázala i pravý opak.

Už tuto neděli Vás čeká zápas proti starší skupině mladších žáků, poskládaných převážně z ročníku 2008. Co od nelehkého utkání očekáváš?

Chtěli jsme po dlouhé době dopřát klukům zase nějaký zápas. Utkání s naším Áčkem mladších žáků bylo tou nejjednodušší variantou, i když pro nás je tento soupeř zatím hodně velkým soustem. Když to trochu odlehčím, budeme se snažit, aby konečný výsledek nezačínal dvojkou na straně námi obdržených branek a zároveň, abychom my nějaký ten gól dali (úsměv). S kolegy trenéry bychom byli rádi, aby se kluci zbavili zbytečného ostychu, do zápasu šli se zvednutými hlavami a s hlavami nahoře zápas i dokončili. Když budeme vidět, že kluci nevynechají jediný souboj, do každého běhu, střely, obranného zákroku, zkrátka do celého zápasu dají to nejlepší, co v nich právě je, pak budeme spokojeni. A výsledek pro nás bude jen několik čísel v zápisu.

Oba týmy mladších žáků nastoupí v neděli do zápasu v těchto sestavách. Utkání startuje ve 14,30!

Redakce

 
 

Opět rozhodl jediný gól! Dorost zvítězil nad Strašecím!

20.6.2021

Áčko na závěr základní části deklasovalo Kovo, do play-off se ale nepodívá!

20.6.2021

I proti Ústí s výhrou! Čtyřmi góly tentokrát zazářil Stoulil, z hattricku se radoval Halíř!

17.6.2021

Starší žáci si i v okleštěné sestavě počíhali na Most! Mikšovský udeřil čtyřikrát!

17.6.2021

Partneři klubu