HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.11.2020 Aktuální zprávy

„Hostivař beru jako moji druhou rodinu", říká kapitán B týmu mužů Petr Němeček!

Mužská rezerva vstoupila do nové sezóny ve druhé lize dvojicí vysokých porážek, její hra se ale značně zlepšovala a ve čtvrtém duelu připsala první tříbodovou výhru, když přehrála Kovo B 2:1! Zápas byl speciální i pro kapitána týmu Petra Němečka, který v dřívější době dres klubu z Palmovky oblékal...

Sport už je opět měsíc za mřížemi, jak se s touto situací vypořádáváš?

Celkem dobře, věnuji se hlavně studiu a snažím se zároveň udržet v kondici nějakým tím běhaním, cvičením nebo jízdou na kole. Na druhou stranu mi hokejbal hrozně chybí, ať už jde o tréninky, zápasy nebo jakýkoliv osobní kontakt s týmem.

Osobním kontaktem myslíš jistě nějaké ty brikule na privátech či v klubech, že? Je pořád PARTA to, co tě v Hostivaři po přechodu z Kova naplňuje?

No tak samozřejmě i to mi velmi chybi (směje se). Ano je to stále naše skvělá parta! Od mého příchodu do Hostivaře jsem díky naší partě poznal spousty skvělých lidí a mám s nimi neustále mnoho zážitků, na které rad vzpomínám, i když jsou i některé věci, na které bych nejradši s úsměvem zapomněl (směje se). Ale určitě ničeho nelituji, Hostivař beru jako mojí druhou rodinu.

Zmínil si, že hodně času aktuálně věnuješ studiu. Pro jakou kariéru se tak usilovně chystáš?

Kariéru zatím neplánuji, studuji druhým rokem informatiku na ČZU. Studuji hlavně kvůli tomu, abych měl spoustu času na hokejbal a veškeré týmové radovánky (smích).

Rozjezd do sezóny jste měli ve znamení debaklů, další zápasy už ale vypadaly o poznání lépe...

Start sezóny se nám ze začátku úplně nepodařil, přišli k nám kluci z mladších kategorií a navíc jsme nováček ve 2. Lize a myslím, že jsme to všichni pocítili v prvních zápasech, kdy jsme se soupeři nedokázali držet krok, postupem času jsme se ale do toho dostávali a těsně před pauzou jsme začali sbírat nějaké ty body. Věřím, že po případném restartu sezóny budeme v těchto výkonech pokračovat a že se ve třetí nejvyšší soutěži neztratíme.

O gól jste v posledním utkání zvítězili právě nad rezervou Kova, tvým bývalým klubem. Byl pro tebe tento zápas speciálním?

Určitě byl! Zápas proti Kovu bude pro mě vždycky speciálním (směje se). Za Kovo hrálo dost kluků, s kterými jsem hrál a byl to pro mě super pocit, když jsem je mohl v dresu Hostivaře porazit. Myslím, že pár dalších kluků, kteří přišli do Hostivaře právě z Kova a hráli ten zápas, to cítili stejně.

V tomto roce už to na další zápas nevypadá, jak předpokládáš, že bude vypadat zbytek této sezóny?

Doufám, že po Novém roce se celková situace zlepší a bude možné sezonu aspoň v nějakém zvláštním režimu dohrát. A také by bylo skvělé, kdybychom koncem roku mohli začít trénovat a připravovat se na případný restart.

Co by podle tebe mělo být hlavním cílem mužské rezervy?

Měla by hlavně pomoct mladým klukům si postupně zvyknout na dospělý hokejbal, aby v budoucnu mohli pravidelně nastupovat za naše Áčko. Taky bych byl rád, kdyby časem naše rezerva získala nějaký úspěch ve druhé lize a byla důstojnou oporou pro A tým.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu