HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.12.2021 Rozhovory

„Dostávám hodně prostoru a letos si dost věřím", říká Samuel Kucharčík!

Samuel Kucharčík se po podzimu vyšvihl do čela extraligové tabulky střelců, daří se mu a dle svých vlastních slov je za jeho úspěchy i důvěra od trenéra a nabrané sebevědomí. V rozhovoru zhodnotil i první odehranou část sezóny z pohledu týmu, vyhlédl směrem k zimní přípravě nebo prozradil, čím bude chtít zaujmout na sobotním reprezentačním kempu kategorie do 20 let!

Je za námi podzimní část Extraligy, ve které jste ze všech týmů odehráli nejvíce zápasů - čtrnáct! Jak bilanci pěti výher a devíti proher s malým odstupem hodnotíš?

Hodnotím to tak, že statistiky mluví jasně a nemůžeme být spokojeni s takovým skóre. Ze čtrnácti zápasů vyhrát jen tři v základní hrací době, je prostě bída. Ano, pár zápasů jsme neměli úplně štěstí a prohráli třeba o gól, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

I přes často nekompletní sestavu je Hostivař čtvrtým týmem s největším počtem vstřelených branek, sedmdesát inkasovaných gólů ale naopak mluví o slabé defenzivě. Je podle tebe právě defenzivní práce tím, co brzdí tým v cestě za lepšími výsledky nejvíce?

Dávat góly umíme, to nám problém nedělá. Tak určitě, že chodíme na zápasy pokaždé v jiné sestavě je jeden z mnoha důvodů, že jsme dostali tolik gólů. Nejtěžší to mají beci. Ne, že by neuměli bránit nebo rozehrát, ale když hrajou pokaždé s někým jiným, tak nejsou sehraný a když nejsou sehraný, dělají chyby a když dělají chyby, dostáváme góly. Prostě prvně si musíme udělat tu práci v obraně a pak jít útočit. Bohužel tohle nám dost chybí. Lepších výsledků dosáhneme tak, že dostaneme míň gólů než soupeř.

Už v juniorském věku patříš mezi nejproduktivnější hráče soutěže a především zatím vládneš s patnácti góly tabulce střelců. Je to obligátní otázka směřujíc na tebe v každém rozhovoru, ale v čem spatřuješ svou aktuální formu? Jsou to například i individuální tréninky střelby navíc, které praktikuješ?

Jsou lepší sezóny a horší sezóny. Letos zatím prožívám dost úspěšnou sezónu co se statistik týče. Určitě na tom má podíl má příprava během letních prázdnin, která byla velmi netradiční a různorodá. Dále za to určitě může fakt, že si letos dost věřím a dostávám hodně prostoru na hřišti něco předvést. Že jsem kouč mi spíš pomáhá víc v herních situacích. Střelec jsem už od mala a teď se to teprve začalo víc projevovat (smích), ale že někoho něco učím mi taky určitě pomáhá k lepším výkonům.

Brzy odstartuje zimní příprava. Čemu by se podle tvého názoru měl tým nejvíce věnovat, pokud chce pomýšlet na vyšší mety?

Moje určitě začne nějakým kardio tréninkem, abych shodil ty kila navíc, který během Vánoc naberu. Pan trenér Davídek nám už nastínil trochu jak bude zimní příprava vypadat. Něco bude v posilovně, ale pak určitě budem zas běhat v lesoparku, kde naberem vždy dost sil na jarní část. Jestli se chceme dostat do play off, budeme muset všichni dost zabrat, protože na jaře se ukáže kdo jak makal v zimě.

Už tuto sobotu tě čeká i první reprezentační kemp kategorie do 20 let. Co od akce očekáváš a čím by si chtěl ještě trenéry výběru zaujmout, coby aktuálně nejlepší střelec mužské Extraligy?

Tak do Plzně nejedu abych šel do místního pivovaru, ale abych se ukázal trenérům, že na to mám se dostat do finálové sestavy. Trenéry U20 úplně neznám, takže nevím jaká přesná náplň tréninku nás čeká, ale asi to bude jako vždy pár cvičení a nějaká hra. Tak kromě toho, že umím dávat góly bych ještě rád ukázal, že umím i nahrát (smích) a že se pracuju dobře i v obraně.

Redakce

 
 

Letní soustředění zahájeno! Světlá žije hokejbalem!

14.8.2022

Světlá nad Sázavou čeká na příjezd hostivařské mládeže!

11.8.2022

A tým zahájil letní přípravu! Trenér Davídek byl s úvodním kempem spokojen!

8.8.2022

„Bude to náročná sezóna, ale chceme opět bojovat o nejvyšší příčky", hlásí junior Petr Lehner!

2.8.2022

Partneři klubu