HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.10.2020 Rozhovory

„Cítím se už spíš jako hráč velkého hokejbalu", říká přípravkář Vojtěch Coufal!

Vyjma Vanišů jsou rodinou se čtyřmi hokejbalisty "v chalupě" i Coufalovi. Desetiletý Vojta patří stále do přípravky, nastupuje ale letos i v mladším výběru mladších žáků a jak sám přiznává, cítí se už spíše hráčem velkého hokejbalu, s pěti hráči v poli...

Vojto, aktuálně si s týmem vyskakovat při tréninku nemůžete, jak se tedy sám připravuješ?

Chodím na tenis, fotbal a florbal s bráchou Ondrou, párkrát jsem byl i běhat a o víkendech jezdím s rodiči na výlety na kole i pěšky.

Si tedy pořád v pohybu. Jak trávíš zbývající volný čas?

Jsem skoro pořád venku, takže mi toho času moc nezbývá. Ale když nějaký zbyde, hraji s bratry různé stolní hry, Stiga hokej a tak.

Ze samého běhání venku se ale zdá, že díky tomu trpí tvá příprava do školy, dnes například tvůj čtenářský deník... Jak se taková neblahá situace mohla stát?

Já jsem se dohodl s mámou, že ho budu dělat dnes večer. Ale úplně se mi to nepovedlo a budu ho muset zítra přepisovat...

Nemilé.. Dostaňme se ale k hokejbalu. Stihli jste během startu podzimní části jen dvojici zapasů mladších žácích. Jak by si je zhodnotil?

Prohráli jsme dvakrát o osm gólů, ale myslím si, že jsme úplně špatně nehráli. Soupeři byli prostě lepší. Proti Kertu jsme měli i dost smůlu. Já sám jsem nastřelil tyčku.

Ty osobně máš možnost hrát stále i v kategorii přípravky. Naplňuje tě stále i hra na malé hřiště, nebo už se vidíš spíš jako hráč velkého hokejbalu?

V září jsem si na malé hřiště zahrál poprvé od únorového turnaje v Kralupech a pořád mě to baví. Jsem častěji na míčku než na velkém hřišti. Už se ale cítím spíše jako hráč velkého hokejbalu.

Přemýšlel si už, čeho by si v hokejbalu chtěl dosáhnout?

Chtěl bych se dostat do výběru Prahy a později také do reprezentace. A také do našeho extraligového A týmu.

Máš nějaký hokejový či přímo hokejbalový vzor?

Hokejový vzor mám, tím je Lukáš Rousek ze Sparty. Také hraje s desítkou jako já. Hokejbalový vzor přímo nemám.

Hokejbalu se už věnuješ pár let. Je něco, na co nejraději vzpomínáš, co je zatím tvůj největší hokejbalový zážitek?

Rád vzpomínám, když jsem před dvěma lety na jednom turnaji minipřípravek nastřílel 26 gólů. Hráli jsme jenom v pěti hráčích do pole a soupeři nebyli z nejsilnějších.

Hokejbal hrají i oba brachové a táta je trenérem. Rozebíráte Vaše hokejbalové nadšení i doma, nebo mamka vystavuje těmto debatám stopku?

Mamka by stopku občas i ráda vystavila, ale nemá v té přesile šanci (směje se).

Starší brácha Ondra, menší brácha Kuba a Ty. Kdo je z Vás nejlepší hokejbalista?

Já jsem z nás nejlepší v poli a Ondra je nejlepší v brance (směje se). Kubík teprve s hokejbalem začíná, ten na mne zatím nestačí.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu