HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.11.2020 Rozhovory

„Chtěla bych dávat góly", říká zatím nejmladší hokejbalistka Hostivaře, Terka Nestrojilová!

Holčičí kategorie jsou v hokejbalové Hostivaři teprve u svého zrodu, nejmladší hokejbalistkou je tak zatím brzy devítiletá Terezka Nestrojilová. Ta ve svém prvním rozhovoru prozradila, co jí k hokejbalu přivedlo, nebo kterou ze spoluhráček si dovede představit jako brankářku, která zatím týmu holek schází...

Na úvod typická otázka... Co tě vůbec přivedlo k hokejbalu a čím tě zaujal?

K hokejbalu mě přivedli rodiče, když jsem musela čekat na svého bráchu, který v tu dobu hrál. Už v kočárku jsem ho pozorovala. Zaujal mě velkým kolektivem.

A co tě nejvíce na hokejbalu baví nyní, když už si sama aktivní hráčkou?

Baví mě hokejka, běh. Sport mi přijde rychlý. Chtěla bych dávat góly.

Zatím si nejmladší hráčkou nově vznikajícího týmu holek. Trénovala by si radši se stejně starými, nebo ti aktuálně vyhovuje přítomnost skoro až o tři roky starších holek?

Vyhovují mi starší holky. Více si s nimi rozumím nejen ve sportu. Mladší mi přijde, že mě brzdí.

Věnuješ se i tancování. O jaké tance jde a máš i nějaké jiné sportovní či méně sportovní zájmy?

Tancování se věnuji od 6ti let. Je to Street dance. Také rychlý sport. Mám ráda kolo, brusle, běh, plavání. Z méně rychlého sportu jdu chytat ryby.

Ale zpět k hokejbalu. Kvůli vlnám koronaviru jste se ještě k pořádné zápasové akci s holkami nedostaly. Jak si představuješ takovou tvou turnajovou akci snů... co by měl takový turnaj nabízet?

Jo to mě mrzí, moc jsem se těšila. Mělo by tam být hodně týmů, hodně lidí, aby fandili, a aby jsme dávali hodně gólů. I Já abych nějaký dala.

Však se určitě brzy dočkáte... Tým však zatím postrádá brankářku. Dokážeš si představit nějakou spoluhráčku, která by se této pozice mohla ujmout?

No brankářka chybí, to je škoda. Myslím si, že by to mohla být Týnka Kadlecová. Když byla v brankářském, tak ji to moc šlo a i slušelo. Tu bych tam chtěla.

To by byla určitě paní Kadlecová taky moc ráda... A co trenérka Lucka, je na Vás hodná, nebo je ostrá jako meč?

Lucka je hodná, spravedlivá trenérka. Někdy se na nás zlobí, protože nedáváme pozor, ale i tak ji mám moc ráda a jinou bych nechtěla.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu