HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.11.2020 Rozhovory

„Bohužel nám chybí zkušenosti, ale ty přijdou časem", říká obránce A týmu Filip Macek!

K dalšímu rozhovoru jsme přizvali obránce A týmu Filipa Macka, který si v krátké podzimní části prošel nejen aktuálně moderní nákazou, ale i zraněním. Jak se vypořádal s individuální přípravou, nebo jak vidí možnosti k dohrání zbytku extraligové sezóny...?

Jak se v této nelehké době vypořádáváš s individuální přípravou?

Snažím se cvičit doma, občas se chodím proběhnout. Sem tam si jdu i s přítelkyní zastřílet na bránu. Snažím se co to jde, ale společné tréninky to nenahradí.

Ještě než jsme se k této formě sportování dopracovali, stihli jste odehrát prvních pět extraligových utkání. Jak je zpětně, s odstupem už několika týdnů, hodnotíš?

Myslím si, že to nebyly vůbec špatně odehrané zápasy od nás, s výjimkou jednoho. I když tomu náš počet bodů neodpovídá, hráli jsme fakt dobře, bohužel nám chybí zkušenosti, ale ty přijdou časem.

Po vyléčení z koronaviru si jel s týmem do Karviné, kde jste získali první bod. Jak se tento první bodový úspěch zrodil?

Řekli jsme si, že pokud ne teď, tak kdy jindy! Každý z nás tam nechal své maximum a to přineslo aspoň bod. I přes to, že jsme si věřili rozhodně na tři.

Ty osobně si ale přišel právě v utkání s Karvinou ke zranění...

Je to tak. Když jsem byl ve výskoku pro balónek, tak mne narazili zády na mantinel. Měl jsem naražený dost žebra a páteř. Ale s pomocí fyzioterapeta jsem v pořádku a to je hlavní.

I ty sám se zabýváš fyzioterapií... Kde konkrétně, o jaké sportovce se staráš?

Pracuji jako fyzioterapeut u fotbalistů na Braníku. Je to super, strašně mě to baví.

Hokejbalem nyní tráví dost času i tvá přítelkyně, která je trenérkou týmu holek. Rozebíráte hokejbal i doma, za zavřenými dveřmi?

Samozřejmě, že na to doma přichází řeč. Je to koníček nás obou. Hrozně mě ale na tom baví to, že se předháníme co se komu povedlo na tréninku lépe. Taková zábavná rivalita.

Přišli jste o množství podzimních zápasů, které už v tomto roce určitě nedoženete. Dokážeš si představit, v jaké formě by se letošní ročník zvládl dohrát?

Já si myslím, že jsou dvě možnosti. Buď zkrácená verze základní části, nebo by se muselo hrát dva až tři zápasy za týden, což pro většinu hráčů je špatně, protože mají svoji práci a takový program by nestíhali. Upřímně doufám, že to svaz nějak vymyslí a dohrajeme aspoň nějaké zápasy tak, aby mohlo dojít na play-off.

Ať už bude druhá polovina ročníku jakkákoliv, co by podle tebe mělo být hlavním cílem extraligového týmu Hostivaře?

Stoprocentně právě play-off!

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu