HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.11.2020 Rozhovory

„Ať už se konečně korona ztratí a můžeme zase na hřiště", přeje si Jiří Kotík z ml. žáků A!

Jiří Kotík už patří mezi brankářské, hostivařské stálice, ačkoliv je věkem stále ještě mladší žák. I on dostal prostor zhodnotit odehraný začátek nové sezóny, nebo se pochlubit svým výkonem v běžecké výzvě, v rámci individuální přípravy mladších žáků...

Nová sezona skončila dříve než začala, ty si ale nastoupil hned do několika zápasů, nejvíce ze všech hostivařských brankářů. Jaký byl pro tebe začátek této sezóny?

Po jarní koroně byla možnost vyjet na letní soustředění, což jsme byli všichni určitě rádi. Začátek sezóny byl jinak celkově těžší než obvykle, ale nějak jsem se do toho dostal. V turnaji i ligových utkáních jsem se vždy snažil podat co nejlepší výkon, ale bylo znát, že jarní tréninky ve výstroji chyběly. Soupeři na tom byli podobně, ale ne všichni. Našli se i tací, kteří nám dali hodně zabrat.

Zabrat vám dal především tým Rebelů. Jak utkání s tímto fyzicky vyspělým soupeřem probíhal?

Ten zápas si pamatuji moc dobře. První třetina byla dost vyrovnaná. Chyběl nám určitě náš nemocný trenér a na střídačce to bylo vidět, panoval tam dost zmatek. Od druhé třetiny se nám přestalo celkově dařit a už se nám nepodařilo ani zápas vyrovnat.

V minulé sezoně si touto dobou, než sis přivodil ve škole zranění, chytal za tým Proseka. V čem pro tebe byla tato pozice nová?

Tím, že jsem kluky z Proseka prakticky vůbec neznal, tak jsem si musel zvyknout. Překvapilo mě, jak jsou přátelští nejen kluci, ale i parta rodičů. Přijali mě velmi dobře. Na to, že to byl úplně nový tým, hráli docela dobře.

Nyní je každopádně doba jiná, která vám týmové tréninky neumožňuje. Jak se chystáš sám?

Hned po tom, co nám vláda zrušila tréninky, tak jsme měli běžeckou výzvu. Tu jsem vzal celkem zodpovědně a zapojil jsem do ní celou rodinu. Já a mamka jsme běhali a táta vedle nás jezdil na koloběžce, podotýkám ale, že na elektrokoloběžce (směje se). Výzva skončila, ale snažím se běhat dál. Každý večer s mamkou, někdy s tátou. Do toho se snažím být co nejvíc venku a v pohybu, nějaký ten fotbálek nebo cvičení s míčky pro brankáře, občas doma posiluji. Mamka mi i hlídá stravu.

Není tajemstvím, že v běžecké výzvě si byl ze všech mladších žáků nejaktivnější a naběhal si během dvanácti dní slušných 155 kilometrů. Víš, jaký si měl například denní rekord? A co tě k takovým výkonům motivovalo?

Denní rekord byl asi dvacet kilometrů a motivace? No hlavně udělat něco pro sebe, pro fyzičku a zdraví. A taky mě bavilo přes aplikaci soutěžit s ostatními.

Nyní, věřme, se začíná blížit doba, kdy se opět vypravíš v brankářské výstroji na plastové hřiště. Přizpůsobíš tomu ve své přípravě i další dny?

Určitě, začal jsem si už doma pinkat s hokejkou, mamka má fakt velkou radost (směje se). Žongluju s míčky, chystám se na speciální brankářské cviky.

V ročníku jste hned tři brankáři. Jak si pochvaluješ spolupráci s Ondrou Coufalem a Kryštofem Kadlecem?

Kluci jsou fajn, myslím si, že se můžeme učit jeden od druhého.

Co očekáváš coby brankář od nového roku?

Ať se korona už ztratí a můžeme se vrátit konečně zase na hřiště! Strašně moc mi to chybí!

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu