HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz

Historie - sezona 2010/2011

Byla to ale zajímavá sezona. Hostivař ještě oslavovala Ondřeje Paličku coby nového Hráče roku, v pozadí už se ale pečlivě připravovala sezona nová. Hlavním bodem nic jiného, než výstavba nového hokejbalového hřiště u ZŠ Křimická, která nakonec odstartovala ve druhém červencovém týdnu. Do soutěží řízených Českomoravským svazem mělo být opět přihlášeno více hostivařských týmů. Hostivař rostla jako z vody! "A" tým pokračoval druhou sezonou v I.NHbL, rezervu čekala další těžká sezona v regionální soutěži. Do Národní soutěže byl přihlášen i starší dorost a MČR čekalo nejen na mladší, ale už i na starší žáky. Aby toho nebylo málo, rozhodla se Hostivař pracovat na kategoriích nejmenších a i celky přípravky a minipřípravky se tak v závěru sezony zúčastnily svých mistrovství. Ale o tom později...

A tým - 1.NHbL Západ - 5.místo/12 - bodů: 45 - skore: 90:58 - nejproduktivnější hráč: Ondřej Palička

Nový hokejbalový stánek s názvem KOMA Arena, byl slavnostně otevřen 2.října 2010 utkáním hostivařského "A" týmu s rezervou Penta Most. Hostivař vyhrála a odstartovala úspěšnou základní část, ve které se pohybovala na špici tabulky a po 22 utkáních jen díky ztrátě z posledních zápasů brala čtvrté místo. Ve čtvrtfinále playoff ovšem narazila na silné Ďábly a po sérii čtyř utkání se poroučela s konečným pátým místem v sezoně 2010/2011. Tým trenéra Manerta přesto ve své druhé sezoně v I.Národní lize mnohé překvapil a naznačil, že to v brzké době s postupem mezi elitu myslí vážně.

B tým - 2.NHbL - 18.místo/18 - bodů: 8 - skore: 47:165 - nejproduktivnější hráč: Marek Brož

"B" týmu mužů se v regionální soutěži opět příliš nedařilo. S osmi body se po 25 utkáních krčil na posledním místě tabulky, s jednobodovou ztrátou na předposlední rezervu Ďáblů Praha. V sezoně nastoupila za hostivařskou rezervu téměř padesátka hráčů, což byl možná největší problém týmu: nestálost kádru. Ve druhé půlce sezony se ale týmu ujal vedoucí Jan Zelenka a pokrok byl vidět. Na lepší umístění už ovšem bylo bohužel pozdě.

St.dorost - NHbL - 8.místo/8 - bodů: 2 - skore: 26:159 - nejproduktivnější hráč: David Kerouš

Ještě hůře na tom v ligové sezoně byl starší dorost. Překvapit nedokázal a s pouze jedinou výhrou po nájezdech skončil na nemilosrdném posledním místě tabulky. Týmu nepomohlo ani odstoupení trenéra Borečka v polovině sezony a tak se jarní část dohrávala spíše coby příprava kategorie na přechod do mužů.

Starší žáci - MČR - 7.místo/11 - bodů: 44 - skore: 114:222 - nejproduktivnější hráč: Matěj Prchal

Po uplynulé sezoně bylo jasné, že v Hostivaři vznikne i kategorie starších žáků. Ta si počínala překvapivě dobře a v tabulce za sebou nechala oba pražské týmy, ale i Nové Strašecí a Boleslav. Sedmé místo bylo u nového týmu, táhnutého především dvojicí Prchal-Tvrz, považováno za úspěch.

Mladší žáci - MČR - 3.místo/10 - bodů: 79 - skore: 206:73 - nejproduktivnější hráč: Lukáš Šrámek

Patrně nejúspěšnější kategorií sezony byl ale tým mladších žáků, jehož úspěch spočíval především v neustálém náboru nových hráčů. Před zahájením sezony se kádr 8+1 rozrostl do konečné podoby 25+3 a trenéři tak stáli poprvé před nutností hráče do utkání nominovat. Kanadské bodování celé soutěže vyhrál s náskokem 40 kanadských bodů hostivařský Lukáš Šrámek. Tým hojně doplňovaný hráči z přípravky uzavřel základní část na skvělém třetím místě a postupem do semifinálové skupiny playoff. I tam jsme dokázali se všemi uhrát vyrovnané partie, neporažený Kyjov obrat o první bod v sezoně a jasně přehrát Snack Dobřany. Čtvrté místo ve skupině nás ale do finálového turnaje nepustilo.

Přípravka - MČR - 8.místo/20 - bodů: / - skore: / - nejproduktivnější hráč: Ondřej Nocar

Přípravka Hostivaře se pravidelně připravovala na MČR po celou sezonu. Byla účastníkem neoficiální soutěže přípravky (5 týmů: Hostivař,Budějovice,Plzeň,Třemošná,Písek), kde obsadila třetí místo. V Jarní části se příprava zintenzivnila a na pardubickém MČR bylo výsledkem parádní osmé místo, z dvaceti účastníků. Pro nově vytvořený tým, složený převážně ze začátečníků, bylo umístění na třídenní nezapomenutelné akci skutečných úspěchem.

Minipřípravka - MČR - 4.místo/8 - bodů: / - skore: / - nejproduktivnější hráč: Jan Čejka

Minipřípravka Hostivaře se formovala až v závěru sezony a jako tým začala pravidelně trénovat až měsíc a půl před akcí. Hostivaři se navíc v sezoně dostalo té cti a celé MČR pořádala ve své KOMA Areně. Povedená dvoudenní akce přinesla vítězství Vlašimi, ale i další nečekané, tentokrát čtvrté místo pro hostivařský tým, ve kterém se představila především dvojice velkých talentů, Jan Čejka a Daniel Vaniš. 

Sezona 2010/2011 byla dlouhá předlouhá. Konalo se mnoho akcí, které přivedly do našeho klubu desítky nových dětí, ale i dospělých hráčů. Hlavním bodem ročníku byla výstavba nového hokejbalového hřiště, kolem které se mnohé točilo. Dařilo se "A" týmu, i všem žákovským kategoriím. Hráčem roku HBC Hostivař byl na slavnostním Galavečeru (120 hostů) vyhlášen útočník Tomáš Borkovec. Sezona 2010/2011 byla v určitých aspektech zlomovou a měla odstartovat novou éru hostivařského hokejbalového klubu... čas na bilancování ale zřejmě přijde až v dalších letech!

 
 

A tým dostal na závěr podzimu devět branek v Karviné!

28.11.2021

Junioři zakončili podzim další výhrou a přezimují v čele!

27.11.2021

Junioři na vítězné vlně! Po Svítkovu přehráli i Ježky!

24.11.2021

Dorost v posledním utkání podzimu rozdrtil Rebely 13:1!

22.11.2021

Partneři klubu