HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.11.2019 Reportáž

Junioři přivezli z půdy Pirátů dva body! V nájezdech rozhodl Kucharčík!

Typicky listopadové odpoledne přivítalo hostivařské juniory v Hradci Králové. Na přílišnou podzimní romantiku ale nebyl čas, protože na mokrém plastu se na ně vrhli natěšení domácí Piráti.

8.kolo, sobota 2.11.2019

HKR

Hradec Králové

2:3ss

0:1, 0:1, 2:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:18 Bůžek (Kucharčík), 25:51 Waltr, rozh. nájezd Kucharčík .
Rozhodčí: Vrba, Havelka . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 26:20 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3 .

Sestava domácích

Fukárek (Vrkoslav) - Zeman, Birta, Rakovský, Bláha, Kubát, Rejlová, Jakoubek - Telenský, Dlouhý, Novák, Rakovský, Bláha, Bartoš, Kulhánek, Kutnar, Černý

Sestava hostí

Skalický (Paleček) - Vaniš, Sedláček, Kučera, Zíma, Svoboda - Bůžek, Kucharčík, Šťastný, Mazura, Srp, Vosátka, Jirsák, Waltr, Hroch

Komentář k zápasu

Hostivařští se po delší zápasové pauze dostávali do tempa o poznání pomaleji a domácí tak několikrát nebezpečně zahrozili díky své rychlosti a šikovnosti. Na pozorného Skalického v bráně Hostivaře si ale nepřišli. Hra se postupně začala vyrovnávat a hra se postupně čím dál více začala stěhovat před branku domácích. Když už to vypadalo, že v první třetině diváci branku neuvidí, zavezl do útočné třetiny míček Kucharčík, jeho samostatnou akci hradecký brankář ještě dokázal zneškodnit, ale na pohotovou dorážku Bůžka byl již krátký.

Velmi podobný scénář nabídla i druhá třetina. Hosté z Prahy měli optickou převahu, dokázali si vytvořit i šance, ale jejich převaha byla dost jalová. Domácí se snažili pozorně bránit a vyrážet k rychlým protiútokům, což jim bezstarostně hrající pražané poměrně často umožňovali. Ani jednu ze svých šancí ale nedokázali využít a tak opět udeřilo na druhé straně. Třetí útok Hostivaře si vytvořil tlak v obranném pásmu Pirátů a po Waltrově nastřelení si jeden z domácích obránců kopl balónek do vlastní sítě. Po dvou třetinách vedli hostivařští 2-0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se výsledek zápasu měl ještě nějak výrazně měnit.

Tomuto pocitu bohužel ale propadli i hráči hostujícího celku, zatímco domácí se s průběžným stavem rozhodně nehodlali smířit. Do třetí třetiny vlétli jako uragán a hostivařští se najednou nestačili divit, co že se to na hřišti začalo dít. Hradečtí nejprve během pár vteřin snížili na rozdíl jedné branky a o pár minut už bylo srovnáno, přičemž je nutné uvést, že domácí měli i několik možností, jak se dostat do vedení. Hostivařští v těchto chvílích zápasu působili značně zaskočeně a překvapeně, že soupeř ještě hraje a dokonce si dovolil vstřelit branky. Probrali se až v posledních minutách základní hrací doby, ale ani jednu z vytvořených šancí nedokázali přetavit ve vítězný gól a zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm měli více ze hry hostivařští, ale skóre se neměnilo ani tentokrát. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco Skalického, v brance Hostivaře, se Pirátům ani jednou překonat nepovedlo, na straně Hostivaře byli, shodně blafáky do forhendu, úspěšní Šťastný a Kucharčík. Bod navíc tak putoval do Prahy za výhru 3-2 po samostatných nájezdech.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Dnešní výkon hodnotím se smíšenými pocity. Samozřejmě, že mám radost z výhry, nicméně si myslím, že jsme dnes měli vyhrát za tři body. Doplatili jsme na přílišnou bohorovnost a předčasným uspokojení, což by se nám stávat rozhodně nemělo. Soupeř nic nezabalil, zcela zaslouženě vyrovnal a výsledek mohl být nakonec úplně obráceně.

Redakce

 
 

V dalším vyrovnaném duelu mladší žáci těsně přehráli Liberec!

3.6.2020

Ve skvělém žákovském duelu nestačila Hostivař těsně na Most!

3.6.2020

Starší žáci opět s výhrou! Tentokrát proti Kovu!

2.6.2020

Srovnání stavu v poslední minutě nestačilo! B tým podlehl v prodloužení!

1.6.2020

Partneři klubu