HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.05.2024 Reportáž

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

Základní část Ligy Starších žáků, respektive její nadstavbová část, nezadržitelně spěje ke svému konci a scéna je přichystaná k závěrečné show. Aby do ní mužstvo Hostivaře vstupovalo za rovnocenných podmínek, muselo v sobotním zápase uspět proti týmu z Lužin, pražskému Kert Parku.

NAD, sobota 18.5.2024

HOS

Hostivař

5:2

3:1, 0:0, 2:1

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 00:11 Martinec, 09:06 Coufal (Janšta), 14:43 Otras (Bajkai, Havlík), 35:42 Havlík (Otras), 39:14 Otras (Havlík) .
Rozhodčí: Tománek, Janich . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 51 . Střely na branku: 44:15 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2 .

Sestava domácích

Menzel (od 24. Slavík) - Martinec, Janičko, Němec, Dvořáková, Janšta, De.Zimarev - Bajkai, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Trajer, Vysoký, Poláček, Da.Zimarev, Kocmánek

Sestava hostí

Arnold - Doucha, Horský, Dvorský, Lorenc, Vlach - Ďurina, Kraml, Loskot, Nalezený, Svoboda, Větrák

Komentář k zápasu

Když se hned po jedenácti vteřinách hry prosadil ranou od modré Martinec, zdálo se být pro hostivařské vše zalité sluncem, nehledě na panující podmračené počasí. Bohužel, na dlouhou dobu to byla jediná radost, kterou hráči svým trenérům a hlavně fanouškům dopřávali. Tempo zápasu by spíše slušelo lize starých pánů, stejně tak důraz v osobních soubojích a kombinační hra vypadala tak, jako když se mužstvo domácích před zápasem pohádalo. Hostivař si udržovala optickou převahu, ale z její hry bolely oči. Nic na tom nezměnily ani branky dorážejícího Coufala a Otrase, který využil jednu z mála kombinací prvního útoku. V té chvíli zvyšoval na 3-1, jelikož laxní obrannou hru hostivařských trestal Kert Park první brankou.

Druhá třetina nepřinesla z pohledu obrazu hry žádnou změnu. Diváci litovali svého času, který návštěvě utkání věnovali, trenéři domácího mužstva jen nevěřícně kroutili hlavami a spěchali o přestávce do šatny, aby si k výkonu mužstva řekli své.

Alespoň v začátku třetí třetiny tato promluva zřejmě zafungovala. Hned od prvního střídání se hra domácích zrychlila a vypadalo to, že se začíná blýskat na lepší časy. Snaživý soupeř se nevzdával, ale s mnoha mladšími hráči v sestavě nedokázal domácím více vzdorovat a zavářet. Domácí byli na poměru zápasu o poznání aktivnější, jejich hru ale srážely časté nepřesnosti a špatná rozhodnutí v řešení herních situací ve všech částech hřiště. Gól tak nakonec padl po samostatném průniku kapitána hostivařského týmu Havlíka. O pár minut později ten samý hráč vybídl ke skórování Otrase, který se nemýlil a dal Hostivaři čtyřgólové vedení. Tím však bohužel koukatelná hra domácích definitivně skončila a zbytek utkání se nesl ve znamení všeobecné holomajzny, kterou ještě před koncem zápasu umocnila branka Kertu. Konečný výsledek sice vyzníval relativně jasně pro Hostivař, radosti z něj ale bylo po závěrečném hvizdu rozhodčích pomálu.

V posledním kole nadstavby zajíždí hostivařské mužstvo na hřiště HBC Kladno a bude zde v utkání o všechno bojovat o přímý postup na finálový turnaj MČR. Aby uspělo, bude muset zcela jistě podat lepší výkon, nežli předvedlo tentokrát.

Ohlasy po utkání

Ctibor Coufal (asistent trenéra): Povinné tři body a jistota minimálně kvalifikačního turnaje. Pokud se mu ale chceme vyhnout a chceme přes Kladno postoupit přímo na finálový turnaj MČR, musíme se ve všech směrech zlepšit.

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu