09.10.2019 Reportáž

A tým - V duelu se Svítkovem byl k vidění jediný gól! Hostivař body nezískala!

Hned druhý den po vítězství na Rakovníkem vyrážel A-tým Hostivaře na horkou půdu do Svítkova. Všichni ještě mají v paměti obdrženou desítku z posledního vzájemného klání. Hostivařští povzbuzeni sobotním vítězstvím, se chtěli porvat o další body do tabulky základní části…

4.kolo, neděle 6.10.2019

SVI

Svítkov Stars

1:0

0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Havelka, Vacek . Vyloučení: 2:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 28:18 . Průběh utkání: 1:0 .

Majerníček (Dvořáček) - Hrabica, Adámek, Staněk, Doležal, Flos, Macháček, Pelikán - Král, Čech, Faltus, Dudík, Bureš, Novotný, Kopřiva, Pajkrt, Novotný, Drbal, Jankura

Štoural (Merta) - Novotný, Kubeš, Macek, Přeslička - Malina, Čejka, Lhota, Lux, Fišer, Minarčík, Brož, Kalaš, Píša, Jachek, Kucarov

Hned od prvního hvizdu se hrál rychlý a běhavý hokejbal. Avšak již ve druhé minutě byla nabídnuta domácím přesilová hra za krosček hostivařského Fišera. Neuplynulo ani 10 vteřin a síly na hřišti se vyrovnaly. Za stejný zákrok putoval na trestnou lavici domácí Kopřiva. Brankáři obou celků bezchybně bránili svoje svatyně a pokračovalo se bez branek. V sedmé minutě přišel nepozorovaný krosček Hrabici na Fišera. Hostivařský útočník se ještě z posledních sil dobelhal na střídačku, kde se však poroučel k zemi s nesnesitelnou bolestí v zádech. Musela být přivolána záchranná služba, která si hostivařského borce odvezla do nemocnice s podezřením na naštíplý bederní obratel. První třetinu domácí pražskou družinu přestříleli 11:6, ale pozorný Štoural si zachoval čisté konto.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako první. Hosté měli více ze hry, ale naráželi na pevnou hostivařskou hradbu a výborně chytajícího Vaška Štourala. Až 3 minuty před sirénou, která měla ukončit druhou periodu, našel šikovně domácí Král chytře sbíhajícího obránce Hrabicu, který již měl snadnou práci zakončit do odkryté klece. Za stavu 1:0 pro domácí skončila druhá třetina, ve které byli opět střelecky aktivnější svítkovští.

Do třetí třetiny nastoupila Hostivař s jasným cílem zvrátit nepříznivý výsledek na svou stranu. Hosté byli o poznání aktivnější a jejich snaha o vyrovnání byla vidět i na střelecké převaze. Avšak strážce domácí svatyně Majerníček byl vždy proti a vytáhl ze své sbírky několik výborných zákroků. V závěru třetiny sáhli hosté k power-play, ale díky špatnému střídání se připravili sami o útočné pásmo. Ztracená buly ve středovém kruhu znamenala setrvání Štourala v brance, ale vzápětí došlo na vyloučení Macka za nedovolené bránění, když pár sekund před tím bylo přehlédnuto evidentní podražení Maliny u hrazení. Po návratu Macka z trestné lavice došlo na již zmiňovanou hru bez brankáře, ale čtyřicet vteřin nestačilo na vyrovnání a hosté si vítězství s fotbalovým výsledkem dokázali uhlídat.

Za výkon předvedený v tomto zápase se hostivařští rozhodně stydět nemusí. Byli svítkovským vyrovnaným protivníkem. Nedáte-li však gól, určitě nevyhrajete. O to víc mrzí zbytečné zranění spoluhráče a všichni přejeme Honzovi Fišerovi brzké uzdravení.