05.11.2019 Reportáž

Skalický vynuloval Autosklo, junioři přivezli z Pardubic výhru!

Čtyřiadvacet hodin po utkání v Hradci, o pár kilometrů dál, se hostivařská družina postavila k dalšímu těžkému utkání. Tentokrát na ně čekalo domácí Autosklo Pardubice. Hostivařští dorazili k utkání s několika změnami v sestavě a s viditelným odhodláním vydolovat další extraligové body z tradičně horké půdy soupeře z Pardubic.

9.kolo, neděle 3.11.2019

PCE

Pardubice

0:2

0:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 15:13 Kucharčík (D.Vaniš), 24:12 Mazura (Svoboda) .
Rozhodčí: Liška, Válek . Vyloučení: 11:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 85 . Střely na branku: 29:15 . Průběh utkání: 0:2 .

Bitnar (Kuryviál) - Tajovský, Kamaryt, Svoboda, Deml, Kopřiva, Hruška, Školoudík, Kouba, Janeček, Geisler, Licek, Mach, Hálek, ?, Moravec

Skalický (Paleček) - Vaniš, Sedláček, Kučera, Svoboda, Zíma - Bůžek, Kucharčík, Zyta, Mazura, Srp, Vosátka, Mašek, Hroch, Mareš, Sousedík

Od prvních vteřin se hrál velmi rychlý a důrazný hokejbal. Možná trochu překvapivě měli více ze hry pražané, kteří hráli velice pozorně v obraně, rychle přistupovali k hráčům soupeře a z takto získaných situací dokázali několikrát zaměstnat domácího brankáře. Pardubičtí se nedokázali proti aktivně hrajícím hostům výrazněji prosadit a jejich ojedinělé pokusy z větší vzdálenosti dokázal pochytat pozorný Skalický. První třetina i přes svoje vysoké tempo a několik šancí, zejména na straně Hostivaře, nakonec branku nepřinesla.

Oproti tomu z druhé třetiny uběhlo teprve pár vteřin a už se měnilo skóre. Bůžek zatáhl míček do třetiny domácích, s trochou štěstí ho předal Kucharčíkovi, ten si ještě vylepšil střeleckou pozici a svojí obávanou střelou zápěstím nedal domácímu gólmanovi šanci. Pro domácí to byla ledová sprcha, zatímco hostům narostla křídla. Svým důrazem a výborným pohybem nenechávali domácím možnost pro založení protiútoků a sami se naopak tlačili do dobrých příležitostí. V jedné z nich nastřelil Vosátka břevno, ostatní pochytal domácí brankář. na hokejky domácích hráčů se čím dál více vkrádala frustrace a nervozita, podobný průběh utkání asi nikdo z nich moc neočekával. Stejně tak asi nikdo neočekával, že druhý gól padne téměř z poloviny hřiště. V závěru nepříliš povedené přesilovky hostivařských posunul na polovině hřiště Svoboda míček na Mazuru, který ho lehkým švihem nahodil na branku Pardubic. K překvapení všech však míček zastavila až síť za zády domácího brankáře. Skóre už se do konce druhé třetiny neměnilo a všichni diváci se už těšili na závěrečné dějství, které slibovalo dramatické vyvrcholení.

Hráči Pardubic se rozhodně nechtěli smířit s průběžným stavem. Zjednodušili hru a zvýšeným pohybem a důrazem tlačili mužstvo z Prahy do defenzivy. Šancí na straně domácích začalo přibývat, míček několikrát poskakoval v brankovišti a obrana, v čele s výborným Skalickým, jen s vypětím všech sil odolávala. Hosté se v těchto fázích dostávali k delšímu držení míčku jen sporadicky, ale obrovskou bojovností drželi stále náskok dvou branek.

Zřejmě k rozhodujícímu okamžiku této fáze utkání došlo necelých pět minut před koncem utkání. Při jedné ze skrumáží před hostivařskou brankou se strhla hromadná bitka. Jejím výsledkem byl nejen zkrvavený a zlomený nos hostivařského kapitána, Davida Srpa, ale zejména několik vyšších trestů. Zápas byl na několik minut přerušen a rozhodčí rozhodovali o přidělení trestů. Verdikt byl nakonec zcela jednoznačný a zajistil hostům z Prahy pětiminutovou přesilovku pět na čtyři. Do konce v té chvíli zbývalo zhruba čtyři a půl minuty. Domácí se sice ještě snažili i v oslabení s vývojem zápasu něco udělat, hostivařští si však cenné vítězství již zkušeně pohlídali a naopak, ještě navýšit ho mohl Mašek, ale v samostatném nájezdu svoji šanci neproměnil. Východočeský dvojboj tak Hostivař zakončila vítězně a s písní na rtech se nedělním večerem vracela zpět do Prahy.

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Nesmírně těžké utkání proti výbornému soupeři. Oproti včerejšímu utkání v Hradci jsme podali o poznání disciplinovanější výkon podpořený výborným výkonem brankáře. Včera jsme si přijeli zahrát, dnes, oproti tomu, vyhrát.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!