06.05.2024 Reportáž

Starší žáci zahájili nadstavbovou část vítězně! Doma porazili Rebely!

Hostivařské mužstvo starších žáků nejprve hlasitě povzbuzovalo A tým v semifinálovém boji Extraligy, aby následně mohlo nastoupit ke svému úvodnímu zápasu nadstavby Ligy Starších žáků. Soupeřem jim byl tradiční rival z Čimic, mužstvo Rebel Praha.

NAD, sobota 4.5.2024

7:3

2:0, 4:1, 1:2

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 04:48 Havlík (Trajer), 09:51 Jeřábek (Coufal, Trajer), 15:18 Otras (Havlík), 16:33 Martinec (Trajer), 23:15 Martinec (Trajer), 24:58 Havlík, 41:40 Coufal (Janičko) .
Rozhodčí: Zbořil, Vrba . Vyloučení: 3:0 . Využití: 0:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 30:24 . Průběh utkání: 6:0, 6:2, 7:2, 7:3 .

Menzel (od 37.Slavík) - Martinec, Němec, Vaniš, Dvořáková, Janičko, De.Zimarev - Bajkai, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Trajer, Kocmánek, Da.Zimarev, Vysoký, Poláček

Zbořil (Vondráček) - Čermák, Hyška, Křivánek, Štika, Urban, Toulec - Červinka, Dědek, Ernst, Jura, Kindl, Malý, Motoška, Strnad

Inspirováni výkonem svých starších vzorů, hostivařští vlétli na své soupeře ve velkém stylu. Hra se odehrávala téměř výhradně v obranném pásmu Rebelů a první branky v jejich síti se fanoušci dočkali již na konci páté minuty. Havlík si šikovně zpracoval přihrávku od Trajera a neomylně poslal míček za záda brankáře hostujícího celku. Tlak domácích pokračoval a za dalších pět minut přidal druhou branku domácích Jeřábek, když zužitkoval dobrou práci celé druhé pětky. Hostivařští i nadále dominovali, ale skóre se do konce první třetiny už neměnilo.

Z holí domácích udeřilo hned po změně stran. Po rychlém protiútoku zakončoval do odkryté svatyně Rebelů Otras. Hráči z Čimic se sice ve druhé třetině snažili více osmělovat, ale jejich ojedinělé pokusy likvidoval pozorný Menzel v brance Hostivaře. To hostivařští se k zakončení dostávali nepoměrně častěji a svoje šance dokázali občas i proměnit. Dvakrát po sobě si na přihrávky Trajera ukázkově z pozice obránce seběhl aktivní Martinec a svojí pověstnou střelou švihem nedal hostujícímu brankáři šanci. Téměř vzápětí navýšil skóre na rozdíl šesti branek Havlík a určil tím další ráz utkání. Byť Rebelové do konce druhé třetiny ještě vstřelily branku, domácí se ani náhodou nenechali vyvézt z všeobecné pohody.

Té nakonec v poslední třetině bylo až moc. Coufal s přispěním jednoho z hostujících obránců sice přidal další branku na konto hostivařských, ale domácí utkání spíše už jen dohrávali ve volnějším tempu. To zapříčinilo i dva góly v jejich síti, kterými Rebelové upravili stav na konečných 7-3 z pohledu HBC Hostivař.

K dalšímu těžkému utkání zajíždí mužstvo hostivařských hned v sobotu, a to na horkou půdu do Ústí nad Labem.

Ctibor Coufal (asistent trenéra): Výborný vstup do nadstavby. Všechny zápasy s Rebely byly v této sezóně bitvou o každý centimetr plastu a očekávali jsme další tuhou bitvu. Rebelové však tentokrát působili poněkud zakřiknutě a také udělali na jejich poměry poměrně dost chyb. Z naší hry mám naopak velmi dobrý dojem a těším se na další zápasy nadstavby.

Marek Hroch (asistent trenéra): Celému týmu patří velká pochvala za dnešní výkon. Po drtivou většinu zápasu jsme byli velmi zodpovědní, hráli aktivně, vytvářeli si šance a chodili do častého zakončení - takhle to má být. Zápas dneškem ale končí a za týden se nás na něj nikdo ptát nebude. Jestli chceme v následující části sezóny uspět, budeme muset podobné výkony předvádět opakovaně.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!