09.03.2024 Reportáž

Starší žáci rozhodli proti Béčku Keltů až ve třetí třetině!

Týden uběhl jako voda a hostivařské mužstvo starších žáků už opět stálo v Berouně narovnané na modré čáře. Tentokrát se jim do cesty postavilo mužstvo SK Kelti 2008 B, kteří chtěli pomstít svoje kamarády z A týmu, kteří Pražanům podlehli v předchozím utkání.

13.kolo, pátek 8.3.2024

KEL

Kelti 2008

4:8

3:2, 1:2, 0:4

Branky a nahrávky: 4:16 Bajkai (Havlík, Otras), 13:57 Jeřábek (Martinec), 17:08 Vaniš (Trajer, Coufal), 25:27 Havlík (Bajkai), 33:03 Jeřábek (Coufal), 36:22 Jeřábek (Trajer), 43:49 Trajer (Martinec), 44:08 Bajkai (Coufal, Dvořáková) .
Rozhodčí: Janich, Honzík . Vyloučení: 5:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 47 . Střely na branku: 20:43

Leipert (od 37. Marko) - Faitová, Mathauser, Škorpilová, Šlemar, Šmíd, Makovská, Mayer, Šlechta, Svoboda, Trejbal

Slavík - Dvořáková, Janičko, Janšta, Martinec, Vaniš, Zimarev - Bajkai, Coufal, Havlík, Jeřábek, Kocmánek, Otras, Poláček, Trajer, Vysoký, Zimarev

Domácí se hned od úvodních vteřin chopili aktivity a byli velmi nebezpeční před brankou Hostivaře, kterou hájil pozorný Slavík. Ten zlikvidoval několik slibných příležitostí Keltů a dal tak šanci hostům z Prahy, aby se trochu vzpamatovali. A paradoxně to byli právě hostivařští, kteří po parádní souhře první pětky otevřeli skóre. Po rychlé akci Otrase s Havlíkem neomylně zakončoval Bajkai. Kelti ovšem nesložili zbraně a po krátké chvíli bylo srovnáno. Domácí byli i nadále lepším týmem a po dalším nedůrazu v obraně Hostivaře šli zaslouženě do vedení. Pražané se snažili hru vyrovnat, ale brzdilo je velké množství nepřesností. Vyrovnání přinesla v závěru třetiny až utěšená rána Jeřábka, kterému míček přesně přistrčil Martinec. Ještě před koncem první třetiny se ale domácí opět ujali vedení, když neomylně proměnili trestné střílení.

Do druhé třetiny hostivařští nastoupili s o poznání větším odhodláním a méně početnému domácímu týmu pomalu, ale jistě, začali odcházet síly. Vyrovnání se dočkali v dvojnásobné početní výhodě. Po dlouhém obléhání branky Keltů napřáhl na modré Trajer a jeho přízemní střelu před brankou šikovně tečoval Vaniš. Tato situace vlila hostujícímu týmu elán do žil a najednou ho bylo plné hřiště. Zajímavé, a po gólu volající akce, ale zůstaly nevyužité a domácí tak opět znovu trestali chybu v obranném pásmu Pražanů. Ani v této chvíli ale nedokázali hostivařské zlomit a ti, i přes obdrženou branku, začínali zcela jednoznačně přebírat iniciativu. Jejich vyrovnání zajistil pohotovým zakončením hned z vhazování Havlík a množství dalších šancí hosté trestuhodně promarnili.

Třetí třetina, do které týmy vstupovaly za stavu 4-4, slibovala dramatické rozuzlení. Bohužel, domácím stále více ubývaly síly a hostivařský tým naopak na obrátkách přidával. Když se podruhé v zápase prosadil hezkou střelou Jeřábek, který využil přesné přihrávky Coufala, osud Keltů se začal naplňovat. Tentýž hráč totiž o několik minut později zkompletoval svůj hattrick a nasměroval hosty ke třem bodům. Ti si sice ještě svojí nedisciplinovaností a dvojitým vyloučením svoji situaci zkomplikovali, ale Kelti už neměli dostatek sil s výsledkem něco udělat a naopak ještě dvakrát inkasovali, Nejprve se po spolupráci s Havlíkem trefil Martinec, aby pak skóre před koncem uzavřela hezká akce Coufala, který před prázdnou brankou vybídl ke skórování Bajkaie. HBC Hostivař tak uspěla i při svém druhém výjezdu do Berouna, tentokrát výsledkem 8-4 a už vyhlíží třaskavý souboj v příštím kole, kdy na domácím hřišti přivítá tradiční rivaly, tým Rebel Praha.

Borek Coufal (asistent trenéra): Pěkně odbojovaný zápas. Náš výkom v průběhu zápasu gradoval, zatímco výkon soupeřů spíše upadal. Přesto jsme se museli, i kvůli nedisciplinovanosti některých jedinců, o výsledek strachovat až do konce zápasu. Abychom ale uspěli za týden proti silným Rebelům, musíme zlepšit obranou hru, proměňování šancí a hlavně disciplínu.,

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!