21.05.2023 Reportáž

B tým mužů získal v Rakovníku mečbol a doma může postoupit do finále!

Hostivařská rezerva odehrála v neděli druhý zápas semifinálové série proti Rakovníku. Na půdě soupeře neměla tak dobrý start do utkání, jako v tom prvním, přesto v utkání byla aktivnějším týmem. Díky dobré obraně a trpělivému výkonu vybojovala Hostivař druhý bod do série a do Prahy si veze postupový mečbol!

SF2, neděle 21.5.2023

RAK

Rakovník

2:5

0:0, 0:2, 2:3

Branky a nahrávky: 17:38 Čejka, 28:40 Jirsák (Brož, Majerníček), 37:36 Jirsák (Čejka), 38:35 Chramosta (Čejka, Vosátka), 43:05 Brož (Waltr, Paško) .
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Polakovič - Cafourek, Černý, O.Tvarůžek, Schierl - M.Tvarůžek, Gerlich, Kučaba, Šíma, Koláček, Pechanec, Martínek

Majerníček (Drahoš) - Přeslička, Krupka, Do.Zámečník, Kerouš, Vodehnal, Bakoš - Paško, Brož, Vosátka, Čejka, Waltr, Mareš, Jirsák, Vrzák, Chramosta, J. Němeček

Hostivař od začátku utkání byla aktivnějším týmem. Nedařila se jí ovšem rozehrávka a trápila jí i koncovka. Soupeř byl tentokrát více v utkání a v jistých chvílích Hostivařskou rezervu přehrával. Díky dobré obraně Hostivař neinkasovala a tak po první třetině platil bezbrankový stav.

Ve druhé třetině Hostivař přeskupila své útoky a toto oživení neslo své ovoce. Hostivař byla ve své útočné třetině mnohem nebezpečnější než v první periodě. V 18. minutě vzal jednu z Hostivařských akcí na sebe Jan Čejka a tvrdou ranou propálil brankáře Rakovníku a Hostivař vedla 1:0! Hra se po té přelévala z jedné strany na druhou, Hostivař ovšem Rakovník k ničemu velkému nepustila. V 29. minutě po dobré kombinaci zvýšil na 2:0 Jakub Jirsák. Po druhé třetině se Hostivař mohla pyšnit dvou brankovým vedením.

Ve třetí třetině se diváci na hřišti v Rakovníku dočkali nejvíce branek v utkání. Nejprve 38. minutě Zvýšil Jakub Jirsák svojí druhou brankou v utkání na 3:0! Rakovník poté dokázal vstřelit svou první branku v sérii, když na 3:1 snížil Černý. Třicet sedm vteřin po kontaktní brance Rakovníku vrátil Hostivaři tříbrankové vedení Jan Chramosta! Ve 40. minutě dokázal Rakovník opět snížit, prosadil se totiž Tvarůžek. V 44. minutě dal finální gólovou tečku za zápasem Marek Brož! Hostivař tak zvítězila 2:5 a do Prahy si veze postupový mečbol!

3. Semifinálové utkání se odehraje na Hostivařském hřišti v pátek 26. Května se startem v 19:00. Přijďte podpořit Hostivařskou rezervu v boji o postup do finále 2. Ligy – Střed!

Jan Chramosta (Útočník HBC Hostivař) - Před zápasem jsme si řekli, že musíme začít stejně aktivně jako první zápas, což se nám povedlo a dostali jsme se díky tomu rychle do hry. Kromě lehkého polevení a snížení soupeře ve třetí třetině, jsme byli po celý zápas aktivnějším a lepším týmem. Díky skvělému výkonu týmu a Adama Majerníčka v brankovišti si do Prahy vezeme vedení v sérii 2:0. Věřím, že se během týdne na zápas dobře připravíme a sérii doma ukončíme.