09.10.2020 Reportáž

První body pro rezervu! Kovo přehrála 2:1 díky dvěma trefám dorostence Šťastného!

Středeční večer přinesl výhru nad pražským protivníkem, a před vynucenou přestávkou se Hostivař B odrazila ode dna.

4.kolo, středa 7.10.2020

KOV

Kovo Praha

1:2

0:1,0:1,1:0

Branky a nahrávky: 10:55 Šťastný (Vosátka), 20:20 Šťastný (Jirsák).
Rozhodčí: Tománek, Zaťko . Vyloučení: 7:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: - . Střely na branku: 32:48 . Průběh utkání: 0:2,1:2 .

Farkaš, Kužela - Diviš, Ivašienko, Rydval, Šteg, Vršecký - Doksanský, Dubovský, Manzer, Opolský, Pasvsic, Veselka, Zahálka, Zeman, Školud

Skalický, Paleček - Přeslička, Fišer, Němeček, Kucarov, Hnyk, Dušák - Kerouš, Jirsák, Trávníček, Hroch, Vosátka, Šťastný, Chramosta, Mareš, Petrášek

Jako prvního k mikrofonu jsem si pozval kolegu z útoku - Jakuba Jirsáka.

Jak si vnímal zápas?

Zápas konečně přinesl první body a všichni jsme za ně rádi, hlavně kor v takto vyrovnaném duelu. Za mě velmi povedený mač a je škoda, že byla sezóna pozastavena. Možná je to ale v náš prospěch, protože můžeme více trénovat a zlepšovat se v mnoha ohledech.

V zápase došlo I na vyšší tresty po potyčce u naší branky. Jako kolega rozhodčí, jak si situaci viděl?

Samozřejmě se počítalo s nějakým konfliktem, především s týmem Kova. Oba rozhodčí znám dobře a myslím, že kvality mají a ukázali je i v tomto utkání. Bitka u naší brány byla sice zbytečná, ale racionální. Je normální bránit si hráče a hlavně brankáře, proto byl konflikt z naší strany opodstatněný. Kluci v potyčce rozhodně nezaháleli a ukázali, co v nich je. Vyšší tresty chápu, jen ten menší trest na naší straně je pro mě nepochopitelný, když všechno začal jejich hráč.

No, a ještě bys čtenářům mohl přiblížit svou asistenci u druhého gólu.

To střídańí bylo pro mě už velmi dlouhé a chtěl jsem jít střídat, jenže najednou jsme byli ve středním pásmu 3 útočníci u nich jen dva obránci a bojovali jsme o míček. Trochu se štěstím se ke mě dostal a já ho poslal na Adama, který přešel přes jejich hráče a krásně zakončil.

Jako druhého jsem se na pár otázek zeptal našeho kapitána Petra Němečka.

Co říkáš na první body?

Jsem rád, že se nám konečně povedlo bodovat, protože start do sezóny jsme neměli nejlepší.

Tak dlouhý bodový půst..

Bylo to z důvodu že se tvoří nový mladý tým a teprve se spolu sehráváme, ale řekl bych že naše hra se každým zápasem zlepšuje což je vidět na našich výsledcích

Bohužel nám soutěže opět pozastavuje nemilá situace ve světě...

Bohužel díky Covidu se opět přerušili všechny soutěže minimálně na 14 dní, což určitě nepotěší nikoho z nás. Naštěstí můžeme dál trénovat takže se pokusíme tento čas co nejlépe využít ke zlepšení naší hry, abychom byli připravení na obnovení lig

Do třetice jsem oslovil gólmana Marka Skalického.

Z brankové čáty máš celou hru jako na dlani. Představ nám zápas tvýma očima.

Z mého pohledu první třetina byla klíčová. Kovo na nás nastoupilo a my se museli hodně bránit. Což se nám dařilo, postupně se hra vyrovnala a začínali jsme si taky tvořit šance. Od druhé třetiny už jsme byli lepším týmem

V závěru se soupeř dostal na dostřel. Měl jsi čistý výhled?

Nedokážu ten gól přiblížit, sám si nejsem úplně jistý jak padl. Myslím si, že to byla střela do vinglu.

Kovo se pak rozhodlo pro hru v šesti. Jak jsme se tím podle tebe vypořádali?

Ke konci utkání už neměli vyložený šance spoluhráči je k ničemu pořádnýmu nepustili