HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.03.2023 Reportáž

B tým po třetí v sezóně porazil Hrdlořezy a zaznamenal tak první jarní vítězství!

Hostivařský B tým se ve svém druhém jarním utkání vydal nedaleko Mladé Boleslavi do Hrdlořez, se kterými se utkal po třetí v sezóně. Na asfaltovém povrchu domácí dlouho vedli, přesto Hostivařská rezerva dokázala zápas otočit a získat první jarní vítězství!

12., neděle 12.3.2023

RMB

Red Wings Hrdlořezy

3:4

1:0, 2:2, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 21:06 Jirsák, 29:25 Mareš (Waltr), 32:36 Přeslička (Mareš), 39:15 Mareš (Jirsák, Waltr).
Rozhodčí: Augustýn . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 31:24 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Sestava domácích

Turczyn (M.Folprecht) - J.Folprecht, Novák, Čermák, Řípa, Hochman, Šimáček - Beneš, Dvořák, Foerster, Horáček, Málek, Šípek, Zeithaml, Křiváček, Vondrlík, Kraus, Mařan, Hruška, Kmeťo, Rudolph

Sestava hostí

Drahoš - Přeslička, P. Němeček, Bakoš, Zámečník - Paško, Waltr, Jirsák, Mareš, J. Němeček, Majerníček, Chramosta

Komentář k zápasu

Domácí šli do zápasu s velkou početní převahou vůči Hostivařské rezervě. Hrdlořezy dokázali hned v úvodu zápasu dostat Hostivař pod tlak a vytvořit si své první šance. Ve 3. minutě překvapil Hostivařského brankáře Drahoše domácí Řípa a poslal tak Hrdlořezy do vedení. Hostivař dokázala v průběhu třetiny srovnat hru, branky jsme se však v 1. třetině nedočkali a domácí tak mohli jít do kabin spokojenější.

Na začátku 2. Třetiny dokázali Hrdlořezy odskočit do dvoubrankového vedení po zásluze Horáčka. Kontaktní branka Hostivaře přišla v 22. minutě, kdy domácího brankáře prostřelil Jakub Jirsák! V 25. minutě po chybě v obraném pásmu Hostivaře odskočili po druhé branky Řípy Hrdlořezy zpět do dvoubrankového vedení. Hostivař se přesto nevzdávala a ke konci druhé třetiny dokázala svého soupeře přehrávat. Odměnou jí byla branka v 30. minutě, kdy po přihrávce Jirsáka skóroval aktuálně nejproduktivnější hráč Hostivařské rezervy Jáchym Mareš! Ten se podepsal i pod vyrovnávající branku, když po vyhraném vhazování přihrál Martinu Přesličkovi a ten propálil domácího brankáře Turczyna! Po druhé třetině si domácí udrželi jednobrankový náskok.

Hostivař vstoupila do 3. třetiny velmi aktivně a dokázala i nadále dostávat svého soupeře pod tlak. V 39. minutě byla Hostivaři nabídnuta přesilová hra 5 na 3, kterou ovšem nedokázala využít. Následnou přesilovku 5 na 4 už ovšem ano! Waltr našel svou přihrávkou Jirsáka, který od modré vystřelil na domácího brankáře a vyražený míček našel před brankou opět Jáchym Mareš, který završil obrátku ve skóre ve prospěch Hostivaře! I přes závěrečný tlak Hrdlořez dokázala rezerva Hostivaře uhájit tento těsný náskok a získat své první tři body v jarní části sezóny!

Další zápas čeká naší rezervu hned ve čtvrtek, kdy se utká na půdě Kladna!

Ohlasy po utkání

Martin Přeslička (Obránce HBC Hostivař) - Byl to těžký zápas o důležité body. Red Wings hráli určitě mnohem lépe než v předchozích střetnutích. O to více jsem rád, že na konci zápasu jsme brali všechny body my. Klobouk dolů před celým týmem. Vždy je co zlepšovat, ale bojovali jsme až do konce. Není lehké dvakrát v zápase prohrávat o dva góly a dotáhnout to do vítězného konce. No a třešničkou na dortu pro mě byl fakt, že nám nějaká vyšší moc konečně dopřála příjemné zápasové klima v Hrdlořezech (smích).

Redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu