17.10.2022 Reportáž

Obrat proti Rebelům! Mladší žáci pokračují na vítězné vlně!

V neděli 16.10. pokračoval regionální přebor mladších žáků domácím turnajem. V prvním zápase turnaje se potkali dva v přeboru doposud neporažené týmy Hostivaře a Rebelů a zápas sliboval vyrovnanou podívanou.

RE3, neděle 16.10.2022

4:3

0:2, 3:0, 1:1

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 10:25 Kvasnička (Coufal), 14:38 Kvasnička (Coufal), 14:56 Kocmánek (Kvasnička), 26:02 Svoboda .
Rozhodčí: Synková, Mihálová . Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 15:29 . Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3 .

Slavík - Janšta, Da.Zimarev, Janičko, De.Zimarev, Veselý, Novák - Kvasnička, Coufal, Kocmánek, Jeřábek, Mellen, Svoboda, Holý, Dlouhý, Poláček, Kolář

Zahálka - Anděl, Hyška, Licek, Malý, Matějková, Urban - Čermák, Ernst, Filař, Jantač, Jura, Matuška, Motoška, Nechvátal, Polka, Táborský

Očekávání se potvrdila a od začátku zápasu se na hřišti odehrával vyrovnaný boj. Byli to však hráči Rebelů, kteří se hned ve druhé minutě prosadili rychlou střelou od modré kapitána hostů Malého. Poté několikrát zahrozila i Hostivař, když se činil především první útok, ale Rebelové ještě do přestávky zvýšili povedenou individuální akcí Anděla.

Během první přestávky trenéři upozornili hráče na několik věcí, na které se mají ve druhé třetině zaměřit a výsledkem byla velmi vydařená pětiminutovka, kdy se hned třikrát prosadil první útok Hostivaře. Ve všech brankách měl prsty Tomáš Kvasnička, když dvě, po nahrávkách Coufala, sám vstřelil a na třetí přihrál Kocmánkovi. Nicméně ani tato studená sprcha nesebrala Rebelům elán a ti stále pravidelně ostřelovali branku pozorného Slavíka.

Třetí třetina začala poněkud opatrněji a šancí na obou stranách ubylo. Nicméně to byla Hostivař, která po ubráněné přesilovce Rebelů opět udeřila dorážkou Svobody. Tato branka vyburcovala Rebely k závěrečnému náporu, kdy musel Slavík likvidovat jednu šanci soupeře za druhou. Jedna z těchto šancí se ujala a Rebelové v předposlední minutě snížili brankou Anděla na rozdíl jediné branky. Zbytek zápasu se sice odehrál převážně v obranném pásmu Hostivaře, již však bez vyložených šancí soupeře a Hostivař tak zaznamenala další výhru v regionálním přeboru.

Jsem rád, že jsme po delší době odehráli opravdu vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem. Soupeř měl střeleckou převahu, my jsme však byli efektivnější v zakončení a několikrát nás také podržel Dominik v brance. Cením si toho, že jsme se ani za nepříznivého stavu nesložili a dokázali zápas otočit.