02.12.2019 Reportáž

Luxus! Dorost přehrál dosud neporažený Svítkov v nájezdech!

K poslednímu utkání podzimu přijel za Hostivaří vedoucí celek extraligové skupiny, tým Svítkov Stars! Ten se dosud pyšnil podzimní bilancí bez jediné prohry, hostivařští tak měli o motivaci postaráno...

10.kolo, neděle 1.12.2019

5:4ss

0:1, 3:0, 1:3

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 18:37 Chramosta (Ilušák, Lehner), 19:58 Svoboda, 26:46 Chramosta (Šťastný), 42:25 Lehner (Šťastný), rozh. nájezd Svoboda .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 92 . Střely na branku: 33:23 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 5:4 .

Keprt (Janšta) - Hnyk Š., Ilušák, Ježdík, Petrášek, Vodehnal - Chramosta, Lehner, Šťastný, Svoboda, Grepl, Hroch, Ferfecki, Kaiser, Hnyk M.

Procházka (Šťovíček) - Malý, Martínek, Brož, Kerschbaum, Kerschbaumová, Korbel, Hemžský, Bláha, Korec, Shejbal, Drbal, Besperát, Rakovský, Černý, Kutnar, Martinů

Atraktivitu duelu podpořila i sympatická kulisa, která přála především domácím. Ti vstoupili do utkání dobře, jejich útočné snažení ale přerušil faul Chramosty, který soupeř bleskurychle využil. Svižná rána Rakovského skončila až v síti a Svítkov vedl. Spolu s vedoucí brankou soupeři narostla křídla a mohl brzy zvýšit, další jeho pokusy už ale Tomáš Keprt kryl. A protože se neujala ani jedna z šancí na druhé straně, šla Hostivař do kabin s jednobrankovou ztrátou.

V úvodu druhého dějství pak musela ustát další oslabení, to se ale povedlo a domácí se hnali za vyrovnáním. Toho k radosti domácího publika docílil už v devatenácté minutě Chramosta, který dorazil nekrytý míček do branky. A i poté se událo! Pokračujícího tlaku využil Kryštof Svoboda a z úhlu poslal Hostivař do vedení! Uplynula ale pouze necelá minuta a Palmovkou se nesl jásot znovu! Šťastným střelcem byl opět Chramosta a jeho gól znamenal už dvoubrankové vedení. Tím ale Pražané disponovali už v prvním vzájemném měření sil, moc dobře tedy věděli, že vyhráno není! Soupeř se mohl dostat na koně v další z přesilovek, jeho pušky ale zůstaly naštěstí hluché. Závěr periody přinesl trocha těch vášní, góly už ale žádné a domácí tak vedli 3:1!

Čekal se nápor hostí a on vážně přišel. Svítkovští sršeli aktivitou a s důrazem se tlačili za snížením. Po dvou minutách mával rukami nad hlavou Rakovský a to znamenalo jediné... gól v síti Hostivaře. Stejný střelec navíc přidal za další dvě minuty druhou trefu a začínalo se od nuly. Hosty pochopitelně gól navnadil a i v dalších minutách dokazovali, proč ještě na podzim nebyli poraženi. Hostivař sice srovnala krok, další gólové nadšení se ale neslo na střídačce pardubického týmu, když, kdo jiný než Rakovský, poslal svůj tým do vedení! Domácí se rozhodně nehodlali se ztrátou dalšího dobře rozjetého utkání smířit a i oni hrozili. Zvýšená útočná aktivita jim dopřála konečně i přesilovou hru, která se v zárodku jevila bezzubě, poté ale Adam Šťastný vyslal milimetrovou příhru na Petra Lehnera, který si s podobnou žádostí umí poradit. Míček nasměroval do branky a rozpoutal velkou radost domácích.

Duel došel až do prodloužení, ve kterém měl zřejmě největší příležitost Marek Hroch, gól ale nepadl, a tak musela rozhodnout loterie v podobě samostatných nájezdů. V těch dokázal brankáře překonat pouze Kryštof Svoboda, který tak Hostivaři přiřkl druhý bod navíc a soupeři první porážku v letošní sezóně.

Tomáš Grepl (HBC Hostivař) - Další z oboustranně kvalitních zápasů, pod super kulisou! Oproti minulému zápasu jsme hráli více jako tým. I když jsme opět ztratili ve třetí třetině dvoubrankové vedení, povedlo se nám zápas po nájezdech dovézt do vítězného konce. Každopádně takové chyby v obranné fázi by se neměly opakovat.