HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.05.2023 Reportáž

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

Po prohraném venkovním zápase se čtvrtfinálová série mezi ústeckou Elbou a Hostivaří přesunula na domácí pražské hřiště. Vzhledem k hojné účasti fanoušků na zápase předchozím se i tentokrát očekávala řádná účast, tentokrát ale s převahou domácích příznivců. To se také stalo a to, spolu s ostatními příznivými podmínkami, slibovalo napínavou odvetu mezi těmito celky.

ČTVRF, sobota 20.5.2023

HOS

Hostivař

0:4

0:3, 0:1, 0:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Vokurka, Jonák . Vyloučení: 14:10 . Využití: 0:0 . V oslabení: . Diváci: 106 . Střely na branku: 18:32 . Průběh utkání: 0:4 .

Sestava domácích

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Houška, Hroch, Lehner, Mikšovský, Prager, Smetana, Vrzák

Sestava hostí

Koudelka (Norek) - Filip, Kohout, Kučera, Procházka, Růžička, Ryska, Vyhlídal, Čaloun, Javůrek, Jelen, Kapusta, Kincl, Koval, Kurty, Macek, Nedoma, Šimic, Tomšík, Zeman

Komentář k zápasu

Hostivař nezačala špatně, když se jí hned po úvodní buly podařilo usadit se v útočném pásmu a chvíli svého soupeře zatlačit. S přibývajícím časem ale Elba hru postupně vyrovnala a byla to nakonec ona, která spíše začala prokazovat svou sílu. To se potvrdilo i v čase 6:20, kdy ji poslal do vedení svou první brankou v zápase Pavel Tomšík, který se ocitl nikým nehlídaný před odkrytou bránou. Ten samý hráč se ozval hned tři minuty poté a poslal Ústí do dvougólového trháku. V čase 11:19 navyšoval skóre Matyáš Čahoun, který se od pravého mantinelu silově protlačil až ke střele. Ta mířila přesně nad rameno brankáře Keprta a Ústí rázem mělo vývoj utkání v kapse. Hostivař v závěru třetiny sice ještě měla možnost snížit skóre dlouhou pětiminutovou přesilovkou za vyloučení Kapusty. Ústí ale pečlivě odbránilo a stav se tak do konce první patnáctiminutovky neměnil.

Druhá třetina přinesla gólů značně méně, zato ale obnášela velký počet vyloučení. Celkem osm trestů rozdali rozhodčí Vokurka s Jonákem, když se pětkrát na lavici hanby pakovala Hostivař a Ústí třikrát. Bylo tedy těžké určit, kdo v prostřední třetině herně převyšoval. Jedinou branku v tomto dějství vstřelila ale opět Elba a byl to juniorský reprezentant Aleš Macek, kdo zaznamenal svou první trefu v play-off. Hostivař tedy ztrácela rozdílem čtyř branek a do posledního dějství musela vykouzlit zázrak, aby jí sezóna neskončila.

A ano, bylo tomu skutečně tak, že Hostivař přidala na bojovnosti, důrazu a na hráčích bylo vidět, že do těchto patnácti minut dají úplně všechno. I to ale ukázalo se býti málo. Rozhodčí rozdali pár vyloučení po obou stranách, skóre se neměnilo a domácí si postupně uvědomovali, že s vývojem utkání již do třetí sirény nic nezmohou. Hostivaři se tak sen po obhajobě juniorského titulu rozplynul, když se konečné skóre zastavilo na 0:4 v tomto zápase a celkově 0:2 na utkání v této čtvrtfinálové sérii. S mládežnickým hokejbalem se tak postupně loučí čtveřice hráčů ročníku 2003, a to Honza Chramosta s Matyášem Petráškem, kteří do Hostivaře přestoupili před čtyřmi lety z pražského Kova, dále také Jakub Němeček, nebo hostivařský odchovanec Marek Hroch.

Redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

26.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

Partneři klubu