HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
06.06.2024 Reportáž

B tým mužů ve druhém finále těsně padl Rafanům! Série se nyní přesouvá do Hostivaře!

Hostivařský B tým vyrazil netradičně ve čtvrtek na Pražskou Palmovku, kde ve večerních hodinách sehrál druhý finálový zápas 2. Ligy – Střed proti Pražským Rafanům Praha. Oproti prvnímu utkání Hostivař nedominovala tolik, kolik by potřebovala a to bylo znát i na konečném výsledku, kde Hostivař prohrála se svým soupeřem o jednu branku. Série se nyní stěhuje na Hostivařské hřiště za stavu 1:1.

FN2, čtvrtek 6.6.2024

RAF

Rafani Praha

3:2

1:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 30:49 Dušák (Vodehnal, Vrzák), 43:58 Dušák (Krupka, Mareš) .
Rozhodčí: Synek, Fingerhut . Vyloučení: 7:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 19 . Střely na branku: 26:30 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2 .

Opalecký - Marušinec, Plecitý, Ruda, Švanda, Tichý, Vostracký - Benda, Hlister, Kovář, Kukačka, Nemček, Pařízek, Strejček, Tobiáš, Tóth, Walter

Majerníček (Paleček) - Bakoš, Dušák, Ilušák, Munk, P.Němeček, Přeslička, Vodehnal, DoZámečník, Da.Zámečník - Chramosta Grepl, Jirsák, Krejčí, Krupka, Mareš, Paško, Trajer, Vrzák, Waltr

Skóre utkání otevřel v 8. minutě útočník domácích Rafanů Strejček. Hostivaři se v tomto utkání nedařilo prosazovat tak jako v předešlém utkání. Soupeř zlepšil obranu a to bylo znát hned od úvodních minut. Po první třetině tedy vedl domácí tým nad Hostivaří nejtěsnějším možným náskokem 1:0.

V 19. minutě zvýšil vedení Rafanů Praha útočník Kukačka. Domácí i nadále kontrolovali vývoj utkání a Hostivař do nic nebezpečnějšího nepustila. V 24. minutě došlo k nepříjemnému incidentu, kdy útočník domácích Benda atakoval obránce Hostivaře Daniela Zámečníka, kterého zasáhl loktem do oblasti hlavy a krku. Po tomto zákroku útočník domácích dohrál a Rafana čekalo pětiminutové oslabení. To ovšem Hostivař nevyužila. Po druhé třetině tedy platil stav 2:0 pro domácí.

Hostivař na dvě branky Rafanů dokázala odpovědět až na začátku poslední třetiny. V 31. minutě snížil na 1:2 obránce Daniel Dušák, pro kterého to byla první letošní trefa! Hostivař se touto brankou trochu nadechla a vypadalo to že na svého soupeře začne vytvářet větší tlak. To se však nestalo. Soupeř si svůj náskok dokázal v poklidu hlídat a dokonce ho i navýšil. V 39. minutě s prosadil útočník Tóth a Rafani tak opět vedli o dvě branky. V 43 minutě byli uděleny dva tresty ve hře, na každé straně jeden. Hostivařský Daniel Zámečník za napadení, Domácí hráč Strejček za nedovolený zásah proti divákovi. Hostivař v 44. minutě dokázala po druhé brance obránce Daniela Dušáka snížit, celkový výsledek však nezvrátila a tak Rafani vyrovnali finálovou sérii na 1:1

Série bude pokračovat tentokrát na Hostivařském hřišti. Třetí finále se odehraje v sobotu 8. června od 17:30, 4. finále pak v neděli 9. června od 18:00!

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!