HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.12.2019 Reportáž

Dramatický duel starších žáků se šťastným koncem pro soupeře!

K poslednímu podzimnímu duelu se vypravili starší žáci na půdu silného Kladna a byla to pro oba týmy již druhá vzájemná konfrontace v této sezóně. V té první vyšel z utkání lépe soupeř, který zvítězil 8:6.

11.kolo, sobota 30.11.2019

KLA

Kladno

5:4

0:1, 1:1, 4:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 4:21 Hnyk (Prager), 24:43 Hnyk, 41:16 Hnyk (Lehner), 41:53 Prager (Hnyk, Lehner) .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 64 . Střely na branku: 35:24 . Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4 .

Sestava domácích

Štěpánek - Drechsler, Opatrný, Špalek, Tomášek, Petrášek, Hamouz, Jedelský, Jelínek, Rod, Vela, Daníček, Čacký, Schönherr, Hrabák, Honke

Sestava hostí

Drahoš - Dvořák, Höfner, Mikšovský M., Spurný - Maali, Stoulil, Smetana, Hnyk, Lehner, Prager, Jirát, Munk, Mikšovský P.

Komentář k zápasu

I díky tomu byl do role papírového favorita pasován domácí celek a svou pozici na hřišti potvrzoval. Přesto se do vedení dostali hostivařští, když druhý útok předvedl pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Matěj Hnyk. Kladenští jinak byli o poznání aktivnější, jejich pokusy ale likvidoval skvělý Marek Drahoš. Z další ojedinělé šance pak mohl zvýšit opět Hnyk, jeho střelu ale tentokrát zastavila tyčka a Hostivař tak po první části vedla o jednu branku.

Druhý útok Pražanů hrozil i v úvodu druhé třetiny, ani největší gólovka Jonáše Pragera ale v síti neskončila. Poté už ale úřadoval opět hlavně domácí tým, v čele s obávaným šikulou Daníčkem. Drahoš byl ale stále fenomenální, a tak se opět událo na druhé straně. Matěj Hnyk se efektivně prosmýkl zpoza brány do zakončení a Štěpánka překonal! Tlak domácích ale stoupal a ještě v prostředním dějství přišlo snížení. Jednu z mnoha chyb v rozebrání hráčů potrestal Daníček, jeho tým přesto po druhé části stále ztrácel.

V závěrečné periodě hostivařským ubývalo sil a ačkoliv oslabení ještě zvládli, hned po něm přišlo vyrovnání. V euforii hrající domácí poté přidali další dva góly a mohlo se zdát, že je rozhodnuto a Hostivař na kolenou! Hosté se ale vyždímali k závěrečnému tlaku a po vhazování v útočném pásmu snížili, opět zásluhou Hnyka, který tak dokončil hattrick. Hned záhy druhý útok předvedl další skvělou souhru a na jejím konci byl tentokrát Jonáš Prager, který míček usměrnil za bezmocného Štěpánka. Tři minuty před koncem tak bylo opět vyrovnáno a bylo zřejmé, že pokud dá ještě do závěrečné sirény některý z týmů gól, rozhodne o své výhře! Povedlo se to soupeři, když od plexiskla vyraženou střelu pohotově dorazil do branky Daníček, který se tak stal v utkání druhým střelcem hattricku. Hostivař mohla v posledních vteřinách vyrovnat, dorážku Maaliho do odkryté klece ale Štěpánek zneškodnil a Kladno se tak mohlo radovat z těsné výhry, 5:4!

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Soupeř byl po celou dobu hokejbalovější, nás ale držel skvělý Marek Drahoš a díky kombinační šikovnosti druhého útoku jsme šli až do brankového vedení. V závěru už docházely síly, což bylo znát především v zadních řadách, kde se točili dvě obranné dvojice. Škoda pak šance v posledních vteřinách, alespoň s bodem bychom odjížděli z tohoto utkání spokojení.

Redakce

 
 

V dalším vyrovnaném duelu mladší žáci těsně přehráli Liberec!

3.6.2020

Ve skvělém žákovském duelu nestačila Hostivař těsně na Most!

3.6.2020

Starší žáci opět s výhrou! Tentokrát proti Kovu!

2.6.2020

Srovnání stavu v poslední minutě nestačilo! B tým podlehl v prodloužení!

1.6.2020

Partneři klubu