HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.06.2022 Reportáž

Kucharčík vystřelil juniorům v závěru finále! V boji o zlato se utkáme s Mečouny!

Týden uběhl jako voda a boj o finále mohl pokračovat. V pražské Hostivaři domácí přivítali ústeckou Elbu, se kterou v sobotu dopoledne sehráli třetí utkání do té doby vyrovnané semifinálové série. Rozuzlení vyrovnaného klání přinesly přesilové hry.

SEMIF, neděle 5.6.2022

HOS

Hostivař

2:1

1:0, 0:1, 1:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 6:35 Šťastný (Čejka), 41:47 Kucharčík (Čejka) .
Rozhodčí: Záhora, Kettner . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 175 . Střely na branku: 33:25 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Sestava domácích

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Vaniš, Waltr

Sestava hostí

Buneš (Koudelka) - Bečvář, Doucha, Filip, Kohout, Maule, Navarra, Polata, Procházka, Belica, Černý, Costa, Janáček, Jelen, Kapusta, Koval, Macek, Myškovský, Nedoma, Škurla, Zeman

Komentář k zápasu

Úvod utkání herně patřil domácím, avšak zbytečně mnoho vyloučení pomohlo hostům přestát tlak, a dokonce otevřít skóre právě v jedné z přesilových her. Převaha Hostivaře v poli tak prozatím přišla vniveč a do kabin se odcházelo za stavu 0:1. Druhé dějství zvládli svěřenci trenéra Grepla značně disciplinovaněji a byli odměněni vyrovnávací brankou Kucharčíka, který taktéž potrestal soupeřovo vyloučení. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho a Ústí se po chvíli mohlo opět radovat z jednobrankového vedení. Zápas tak začínal silně připomínat první utkání této série, kdy branky padaly v podobném sledu.

Na rozdíl od předchozí soboty, se tento střet nezastavil na výsledku 2:1 pro ústecké, protože ještě v druhé třetině dokázal skóre srovnat z další přesilové hry Vaniš. Za nerozhodného stavu se na hřišti odehrával nelítostný souboj, protože každá akce mohla znamenat rozhodnutí. V brance domácích se opět činil Keprt, ale i jeho protějšek dlouho trápil útočníky Hostivaře. O vítězi rozhodla nakonec další přesilová hra, ve které druhý gól vsítil Kucharčík. Následnou snahu Ústí odvrátit prohru potopily 2 tresty a Hostivař si již výsledek pohlídala.

V neděli se v pražském svatostánku dalo napětí doslova krájet. Atmosféra byla ještě lepší než předchozí den a nebylo se čemu divit. Čtvrtý zápas mohl již rozhodnout o jednom z finalistů. Zatímco Hostivař doufala v postup na domácí půdě, Ústí za každou cenu potřebovalo zvítězit a přesunout rozhodující utkání zpět na sever Čech. Očekávalo se strhující klání, a to se také místnímu osazenstvu dostalo.

Nahecované domácí mužstvo vletělo do zápasu ve velkém stylu a pokoušelo se co nejdříve udeřit. Ze svého tlaku dokonce vytěžil Jan Čejka trestné střílení, které však ke své smůle nedokázal proměnit. Jistou satisfakcí mu mohla být následná asistence na Šťastného, který otevřel skóre, a ještě vylepšil postavení Hostivaře. Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a zanedlouho se dostavilo vyrovnání. Několik zbytečných vyloučení v podání pražských hokejbalistů navíc zabránilo, aby na ústeckou branku vyvinuli nějaký souvislejší tlak. Vyvrcholení celého víkendu přinesla třetí patnáctiminutovka. K vidění byly dvě přesilové hry, po jedné na obou stranách, nicméně tentokrát zůstaly nepotrestané. Fenomenální Keprt odmítal inkasovat a zneškodnil hned několik nebezpečných šancí z hokejek svých soupeřů. Nervy pracovaly naplno jak na hřišti, tak v hledišti a čekalo se na onen rozhodující okamžik. Ten přišel ve 42. minutě, kdy Kucharčík rychle proletěl středem hřiště a backhandem zavěsil hostujícímu gólmanovi nad rameno. Odstartoval tím absolutní šílenství mezi diváky i na hostivařské střídačce. Euforie pak na zbylé 3 minuty ustala, ale odhodlaní zástupci hlavního města dokázali následný tlak ustát a oslavy mohly propuknout naplno. Postup byl definitivně vybojován a radost se nesla vzduchem. Zklamání bylo pak pochopitelně na straně hostující Elby, která převzala medaile za třetí místo. Finále startuje již příští víkend a soupeřem pražské Hostivaři bude tradičně silná HBC Plzeň.

Redakce

 
 

Letní soustředění mládeže opět ve Světlé nad Sázavou! Letos 14. - 20. srpna!

24.6.2022

Starší žáci v přáteláku přehráli hokejisty Benešova!

23.6.2022

Finále juniorů se protáhne! Třetí zápas ovládli Mečouni z Plzně!

19.6.2022

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

19.6.2022

Partneři klubu