HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.05.2023 Reportáž

Junioři z Ústí nad Labem výhru nepřivezli. Jediný gól vstřelil dorostenec Mikšovský!

Po postupu přes Prachatice v předkole play-off čekal na naše juniory nelehký čtvrtfinálový soupeř z Ústí nad Labem. Série se opět hraje na dva vítězné zápasy a vzhledem k horšímu tabulkovému postavení Hostivaře po základní části se první duel odehrával na půdě soupeře. (Foto: Tomáš Laibl)

ČTVRF, sobota 13.5.2023

UNL

Ústí n. Labem

2:1

0:0, 1:1, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 29.37 Mikšovský (Houška) .
Rozhodčí: Danylec, Kasner . Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 112 . Střely na branku: 28:20 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Sestava domácích

Koudelka (Norek) - Doucha, Filip, Kohout, Kučera, Procházka, Růžička, Ryska, Vyhlídal, Čaloun, Černý, Jelen, Kapusta, Kincl, Koval, Macek, Nedoma, Šimic, Tomšik, Zeman

Sestava hostí

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Houška, Hroch, Lehner, Maali, Mikšovský, Prager, Smetana, Vrzák

Komentář k zápasu

Do brány se opět postavil Tomáš Keprt, který zvláště proti Elbě předváděl v loňském play-off fantastické výkony. Ve třetí obranné dvojici zase doplnil dosud málo vytěžovaného Matějku osmnáctiletý Jiří Munk, vracející se ze svého dobrodružného pobytu v USA. Trenér Grepl tak měl k dispozici celkem sedmnáct hráčů do pole.

Od první třetiny bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Šance byly na obou stranách a týmy se střídaly v tlačení jeden druhého v útočném pásmu. Prvním dodatkem do zápisu utkání bylo vzájemné vyloučení Petra Lehnera s ústeckým Davidem Kučerou po tom, co se tito dva hráči do sebe pustili v pošťuchování před brankou a gólmanem Elby. Následně se v čase 14:29 poroučel na trestnou lavici kapitán domácích, Tomáš Kapusta, za podražení. Hostivař ale v první třetině přesilovku nevyužila a přenesla si ji tak do následující patnáctiminutovky.

Početní výhoda jako by ale vůbec nebyla. Hostivař se nemohla usadit v útočném pásmu a byla to naopak Elba, která svým aktivním oslabením hrozila hostujícímu Keprtovi. Následně hosté nabídli přesilovku soupeři, když udělali hrubou chybu ve střídání a dlouho hráli o šesti hráčích na ploše. Tu ale úspěšně ubránili a vylepšili si tak doposud špatnou statistiku v této disciplíně. První gól přišel až v čase 24:19, když domácí David Nedoma důrazně dorážel odražený balónek do Keprtovy brány a vlil energii do žil svému týmu jednobrankovým vedením. Hostivař do konce třetiny ale stihla odpovědět a byl to dorostenec Mikšovský, který pálil přesně, když mu zmatený balónek přikopl na střelu Houška. Do druhé sirény tedy panovalo shodné skóre 1:1 a rozhodnout tak musela minimálně třetí třetina.

Ta se opět nesla ve velmi vyrovnaném duchu. Hostivař chvílemi útočila a dostávala se do nebezpečných šancí, chvílemi zase bránila silný tlak domácích, přičemž se často musel vyznamenávat fantasticky chytající Keprt. Podobně jako v úvodní třetině rozhodčí stanovili vzájemný trest, když se za další pošťuchování poroučeli na trestnou lavici hostivařský Ferfecki a ústecký Vyhlídal. Hra čtyři na čtyři pouze zvýraznila vyrovnanost tohoto duelu a více prostoru na hřišti umožnilo o to větší počet situací, kdy hráči lítali z jedné strany hřiště na druhou. V čase 42:15 přišlo další vzájemné vyloučení, které bylo pro Hostivař tentokrát osudové. Na trestnou šel spolu s domácím i hostivařský Daniel Zámečník a vhazovalo se v ústeckém útočném pásmu. Elba na chvíli zavřela Hostivař v její třetině a vyčkala si na správnou příležitost. Nikým nehlídaný Radek Vyhlídal z mezikruží prostřelil Keprta mezi betony a radost propukla na domácí střídačce. Hostivař už s dalším vývojem nic nezmohla a ústecká Elba tak v prvním utkání série bere vítězství.

S nožem na krku budou naši junioři bojovat hned následující sobotu, 20. května, od 12:00, a to na domácím hřišti, kde budou potřebovat tu největší možnou podporu z hlediště! Srdečně tímto zveme všechny z hostivařské rodiny, aby přišli naše juniory podpořit a pomohli jim vynutit si rozhodující třetí zápas čtvrtfinálové série!

Ohlasy po utkání

Tomáš Keprt (brankář HBC Hostivař) - Hra měla hodně svižné tempo a nikdo z nás nemohl ani na chvíli vypadnout z plné koncentrace. Obě strany měly místy hodně štěstí, ale hra zastávala vysokou úroveň. Ústí určitě hnal kupředu jejich kotel, který nešlo nevnímat. Příští týden ale hrajeme u nás a doufáme, že převahu tentokrát budeme mít my jak na hřišti, tak v hledišti.

redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

26.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

Partneři klubu