20.09.2021 Reportáž

Junioři přišli o nadějné vedení a s Pardubicemi podlehli v nájezdech!

Sobotní program odstartovalo tradiční klání pražské Hostivaře s pardubickým Autosklem, a jako vždy přineslo napínavou podívanou. Oba týmy se i přes svůj značně omlazený kádr prezentovaly od počátku poměrně atraktivní hrou, ale vítězství si mohl odnést pouze jeden.

3.kolo, sobota 18.9.2021

3:4

0:0, 3:0, 0:3

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 21:27 Šťastný (Waltr), 24:55 Jirsák, 28:03 Prager (Šťastný) .
Rozhodčí: Prudík, Vokurka . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 29 . Střely na branku: 32:34 . Průběh utkání: 3:0, 3:4 .

Keprt (Janšta) - Ilušák, Šťastný, Svoboda, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Jirsák, Malysz, Němeček, Prager, Trávníček, Vrzák, Waltr

Kuryviál - Hálek, Kopřiva, Martan, Motyčka, Novák, Dostál, Kořínek, Lang, Lauryn, Mikula, Pleskot, Snížek

Hosté do první třetiny naběhli velmi aktivně a jejich překvapivé napadání hluboko v útočném pásmu činilo domácím zprvu značné potíže. Hráčům z hlavního města nepomohla ani dlouhá dvojnásobná přesilová hra, která jim kýžené ovoce přes veškerou snahu nepřinesla. Nakonec si však hostivařští na pardubický styl hry začali zvykat a postupně se dostávali na koně. Herní obraz Pražané sice vylepšili, ale stejně jako v úvodních dvou kolech juniorské extraligy je trápila produktivita. Jediný zásah úvodního dějství zaznamenal obránce Svoboda, ale jeho radost trvala jen pár sekund. Branka byla totiž odvolána, protože hostující brankář přišel v předcházejícím souboji o masku. Skóre se tak před první přestávkou neměnilo.

Druhá třetina se nesla ve velmi podobném duchu jako při utkání s Třincem z minulého víkendu. Hostivařské tempo se ještě zvýšilo a začalo se opět dařit i střelecky. Po působivé kombinaci na modré čáře otevřel skóre skvěle hrající Šťastný a o pár minut později prostřelil gólmana Pardubic při hře 4 na 4 Jirsák. Tečku za povedenou třetinou udělal Jonáš Prager svou premiérovou brankou v juniorské kategorii po fantastické přihrávce Šťastného z vlastního obranného pásma.

Před závěrečnou patnáctiminutovkou panovala v kabině domácích skvělá nálada a po rychlém proslovu trenéra vyrazili hráči za dalšími třemi body. Na spokojené hokejbalisty ve žlutobílých dresech čekal ovšem velmi tvrdý náraz. Absolutním nedůrazem a nezodpovědností darovali soupeři možnost vrátit se do zápasu, a tak se taky stalo. Nejprve předvedl své šikovné ruce Dostál, na kterého prakticky okamžitě navázal druhým přesným zásahem Lauryn. Opařené Hostivaři se sice podařilo po 40 vteřinách hrůzy vzpamatovat a vrátit se k aktivnímu přístupu, ale již se jí nepovedlo střelecky se prosadit. Naopak Pardubice nenechaly svou příležitost uniknout a pár minut před koncem srovnal Pleskot.

Do následného prodloužení se z pohledu domácího mužstva promítlo jak vyčerpání, tak určité zklamání z nepohlídaného náskoku, a ze zápasu tak dokázali vytěžit pouhopouhý jeden bod. Přes všechno jejich snažení zvrátit výsledek zpět ve svůj prospěch to nakonec byly totiž Pardubice, které po rozhodující trefě Langa zvítězily a po povedeném obratu si připsaly první dva body v sezóně.