HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.09.2021 Reportáž

Junioři přišli o nadějné vedení a s Pardubicemi podlehli v nájezdech!

Sobotní program odstartovalo tradiční klání pražské Hostivaře s pardubickým Autosklem, a jako vždy přineslo napínavou podívanou. Oba týmy se i přes svůj značně omlazený kádr prezentovaly od počátku poměrně atraktivní hrou, ale vítězství si mohl odnést pouze jeden.

3.kolo, sobota 18.9.2021

HOS

Hostivař

3:4

0:0, 3:0, 0:3

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 21:27 Šťastný (Waltr), 24:55 Jirsák, 28:03 Prager (Šťastný) .
Rozhodčí: Prudík, Vokurka . Vyloučení: 4:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 29 . Střely na branku: 32:34 . Průběh utkání: 3:0, 3:4 .

Sestava domácích

Keprt (Janšta) - Ilušák, Šťastný, Svoboda, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Jirsák, Malysz, Němeček, Prager, Trávníček, Vrzák, Waltr

Sestava hostí

Kuryviál - Hálek, Kopřiva, Martan, Motyčka, Novák, Dostál, Kořínek, Lang, Lauryn, Mikula, Pleskot, Snížek

Komentář k zápasu

Hosté do první třetiny naběhli velmi aktivně a jejich překvapivé napadání hluboko v útočném pásmu činilo domácím zprvu značné potíže. Hráčům z hlavního města nepomohla ani dlouhá dvojnásobná přesilová hra, která jim kýžené ovoce přes veškerou snahu nepřinesla. Nakonec si však hostivařští na pardubický styl hry začali zvykat a postupně se dostávali na koně. Herní obraz Pražané sice vylepšili, ale stejně jako v úvodních dvou kolech juniorské extraligy je trápila produktivita. Jediný zásah úvodního dějství zaznamenal obránce Svoboda, ale jeho radost trvala jen pár sekund. Branka byla totiž odvolána, protože hostující brankář přišel v předcházejícím souboji o masku. Skóre se tak před první přestávkou neměnilo.

Druhá třetina se nesla ve velmi podobném duchu jako při utkání s Třincem z minulého víkendu. Hostivařské tempo se ještě zvýšilo a začalo se opět dařit i střelecky. Po působivé kombinaci na modré čáře otevřel skóre skvěle hrající Šťastný a o pár minut později prostřelil gólmana Pardubic při hře 4 na 4 Jirsák. Tečku za povedenou třetinou udělal Jonáš Prager svou premiérovou brankou v juniorské kategorii po fantastické přihrávce Šťastného z vlastního obranného pásma.

Před závěrečnou patnáctiminutovkou panovala v kabině domácích skvělá nálada a po rychlém proslovu trenéra vyrazili hráči za dalšími třemi body. Na spokojené hokejbalisty ve žlutobílých dresech čekal ovšem velmi tvrdý náraz. Absolutním nedůrazem a nezodpovědností darovali soupeři možnost vrátit se do zápasu, a tak se taky stalo. Nejprve předvedl své šikovné ruce Dostál, na kterého prakticky okamžitě navázal druhým přesným zásahem Lauryn. Opařené Hostivaři se sice podařilo po 40 vteřinách hrůzy vzpamatovat a vrátit se k aktivnímu přístupu, ale již se jí nepovedlo střelecky se prosadit. Naopak Pardubice nenechaly svou příležitost uniknout a pár minut před koncem srovnal Pleskot.

Do následného prodloužení se z pohledu domácího mužstva promítlo jak vyčerpání, tak určité zklamání z nepohlídaného náskoku, a ze zápasu tak dokázali vytěžit pouhopouhý jeden bod. Přes všechno jejich snažení zvrátit výsledek zpět ve svůj prospěch to nakonec byly totiž Pardubice, které po rozhodující trefě Langa zvítězily a po povedeném obratu si připsaly první dva body v sezóně.

Redakce

 
 

Vzdor Tygrů ukončili mladší žáci ve třetí třetině a Boleslav přehráli!

20.10.2021

Mladší žáci deklasovali začínající Kovo! Trefilo se deset střelců!

20.10.2021

Junioři dostali v Třinci desítku a počítají další raněné!

19.10.2021

Rezerva padla s Kovem! Rozhodla závěrečná část!

18.10.2021

Partneři klubu