HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.05.2022 Reportáž

Junioři na Plzeň nestačili a o čtvrtfinále musí zabojovat v předkole!

Po neúspěšné premiéře hostivařského A týmu ve vyřazovacích bojích nejvyšší české hokejbalové soutěže se zrak místních příznivců uchýlil směrem k Plzni. V tamní hale se odehrálo poslední kolo nadstavby základní části Extraligy juniorů. Velmi omlazená sestava Pražanů musela doufat hned v několik zázraků najednou, aby se vyhnula baráži. Proti byla Plzeň, která z pozice druhého týmu tabulky zaváhat rozhodně nehodlala.

EXT, sobota 30.4.2022

PLZ

HBC Plzeň

5:2

1:1, 4:1,0:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 5:11 Š.Hnyk (Hnyk), 23:12 Š.Hnyk (Šťastný) .
Rozhodčí: Cícha, Hrubý . Vyloučení: 6:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 30:16

Sestava domácích

Šlechta (Šubrt) - Hanuš, Král, Krejčí, Matoušek, Pavelka, Pavlík, Pecka, Banýr, Buzinkay, Deja, Kanta, Kopal, Kristl, Malý, Miksan, Slezák, Smeták, Zíka

Sestava hostí

Drahoš (Paleček) - Hnyk, Ilušák, Vodehnal, Zámečník, Ferfecki, Grepl, Hnyk, Malysz, Prager, Šťastný, Trávníček, Waltr

Komentář k zápasu

Od prvního dopadu balónku na středový bod byla vidět touha hostů uspět, ale zároveň nezpochybnitelná kvalita domácích. Ti předváděli jednu rotaci za druhou a postupně své protihráče připravovali o energii. Individuálními dovednostmi plzeňští hráči též potvrzovali roli favorita. Nakonec to však byl hostivařský celek, kdo se ujal vedení. O gól se po dlouhé herní pauze postarali bratři Hnykové, když mladší Matěj našel svého staršího sourozence Šimona na modré čáře, a ten skrytou střelou zaskočil domácího brankáře. Následovaly i dvě přesilové hry hostů, které však skončily fiaskem a k dalšímu odstupu ve skóre nedošlo. Naopak Plzeň dokázala první vyloučení na straně Hostivaře potrestat. Hosté sice dlouho drželi situaci pod kontrolou, a z jednoho úniku dokonce vytěžili trestné střílení, nicméně to nebylo využito, míra koncentrace i energie postupně klesala, a těsně před koncem trestu přišlo další bleskové uvolnění se před kasou Marka Drahoše a stav byl rázem srovnán.

Druhá třetina se zdaleka nezačala vyvíjet tak dobře, jako ta první. Domácí dokázali dvakrát vsítit, čímž zvrátili stav ve svůj prospěch. V tomto dějství jednoznačně panovala Plzeň, ale přeci jen se čas od času soupeřův vzdor projevil. Skvěle hrající Šimon Hnyk se z ničeho nic ocitl v úniku, proti sobě stojícímu gólmanovi nedal sebemenší naději a svým druhým gólem zažehl ještě naději na dobrý výsledek. Tím byla však střelecká činnost Hostivaře u konce. Přes všechno naléhání trenéra příliš pokusů směřujících na bránu nepřibývalo a bez střelby se pochopitelně nemohly dostavit ani další branky. Ty naopak přidali ještě plzeňští mečouni, když potrestali další chybu v obranném pásmu a další zbytečné vyloučení.

Třetí patnáctiminutovka žádný zvrat již nepřinesla, ale obecně s ní mohli být hráči z hlavního města spokojení. Týmový výkon a neodhození flinty do žita byly klady, které byly před tou důležitější částí sezóny pravděpodobněji důležitější než vítězství. Bojovný výkon již alespoň udržel mečouny na uzdě, a střídající brankář Paleček se tak alespoň mohl pochlubit čistým kontem, nutno podotknout, že zaslouženým. Výsledek 2:5 tak Hostivař trápit úplně nemusí, protože díky prohře Prachatic v Třinci by do baráže putovala tak jako tak. V plné sestavě a s příslibem lepších týmových výkonů si to tak junioři posledního pražského zástupce v soutěži pojedou rozdat na Kladno s domácími rysy, pardubickým Autosklem a týmem Nového Strašecí. Všichni jsou již jistě zvědaví, kdo doplní čtvrtfinálovou čtveřici, ale HBC Hostivař má jediný cíl. Odrazit se ode dna, ovládnout barážovou skupinu a v následných vyřazovacích bojích dokráčet pro další cenný kov.

Redakce

 
 

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Úspěšné předkolo! Junioři si ve čtvrtfinále play-off zahrají se Svítkovem!

11.5.2022

Mužská rezerva vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s Třebízí!

9.5.2022

Partneři klubu